Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mik a teendők Új-Zélandi...

Mik a teendők Új-Zélandi utazásnál? (pl. számítsak arra, hogy más a konnektor)

Figyelt kérdés

1 hét múlva repülök Új-Zélandra és nagyon pánikolok. Soha nem hagytam el Európát, ezért nem is tudom mikre kell gondolni.


PÉLDA: más a konnektoruk, erre számítani kell. De tuti van még ezer ilyen apróság, amit elképzelni sem tudok.


Kérem, aki volt már kint segítsen abban, hogy mire figyeljek az úton és odakint. Rettentően sokat segítene!


(egyébként 1 hétig leszek csak ott és munkaügyben kell kimennem, nem nyaralás)



2016. okt. 30. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkabb a jetlag ellen nezegess jo tippeket, mert ilyen rovid idore, ha nem vagy hozzaszokva, akkor valoszineg napokig mosott sz*r leszel (pardon a kifejezesert), es mire jonnel haza picit megszokod, es megint ugyanez jon. Hogyhogy csak ilyen rovid idore mesz?
2016. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy egyetemen tartok előadást, maradok még pár napig a kollégákkal konzultálni, majd utazok tovább egy konferenciára.
2016. okt. 30. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, NZ kultúrország, mint az EU, USA, Japán stb. A konnektorra jó hogy gondolsz, más problémám nem volt Wellingtonban -- én is konferenciára mentem. A hitelkártyát elfogadják éppen úgy, angolul beszélnek, gond egy szál se.
2016. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

konnektorokról: [link]


egyébként mindenhol lehet kapni átalakítót, de ha hozol univerzálisat, az a legjobb.


Ez nem a világvége (de innen már látszik:) szóval minden működik szépen. Baloldali közlekedés van, másik irányba nézz először körül mielőtt átmész az úton!


Hozzál meleg pulcsit meg esődzsekit, tavasz van, éjszaka lehűl a levegő és gyakran esik. Meg meleg pizsit, mert nem biztos, hogy lesz fűtés ott ahol megszállsz.(bár electric blanket szokott lenni)

2016. okt. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A jetleg nagyon kemény, amikor én leszálltam Aucklandban, olyan érzésem volt, mintha tök részeg lennék (pedig nem ittam semmit), hullámzott altam a föld. Megérkeztem reggel hatkor kb. 8-kor elmentem aludni (reggel) aludtam este 9-ig aztán ettem és ismét aludtam reggelig. Aztán minden éjszaka kb. hajnali 3-kor felébredtem és képtelen voltam visszaaludni. Kb. 4-5 napig volt ez.

Átalakítót lehet venni, nem egy nagy dolog.

Ha vezetsz a bal oldalon kell vezetni.


Különben meg nem egy nagy dolog, kb. mint egy kisebb nyugati város itt Európában. Ha teheted menj el máshová is, mint Auckland, nekem az volt a leguncsibb az egész utazásban. Ajánlom a Bay of Islandot az nagyon szép, vagy Rotorua és környékét (Ha Aucklandra mész)

2016. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nézd át miket tilos behozni az országba. Egyik ismerősömnek pl propolisz miatt volt néhány kellemetlen perce a vámon.


Illetve ahogy írták már, a jet lag-re készülj fel. Ha este fogsz megérkezni, próbálj végig ébren maradni az úton. Ha reggel, vagy nap közben érkezel, próbálj az úton aludni és mikor megérkezel ne feküdj le (vagy max 2 órára ha nagyon fáradt vagy). Esetleg már az utazás előtt kezdj el fokozatosan átállni az itteni időzónához. Végső esetben pedig altató is segíthet, mivel gondolom a munkához kipihentnek kell lenned.

2016. nov. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg, kaját nem lehet behozni, tőlem a sydney-i reptéren vásárolt szendvicset elkobozták, igaz, a brownie-t meghagyták. Jó hogy nem ettem meg a szendvicset ha ilyen veszélyes!
2016. nov. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
par orankent tegyel nehany kort a szeksorok kozott a repulon ne csak uldogelj!
2016. nov. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

semmiféle mézzel kacsolatos terméket nem szabad behozni, komoly bünti jár érte, gyümölcsök és hőkezeletlen hústermékek szintén, ha jól emlékszem a bünti 400 dollárnál kezdődik és helyben kiszabják. Ha marad nálad kaja, a leszállás után ki vannak rakva bödönök, oda dobjál ki mindent.


itt egy leírás, olvasd el:

[link]

2016. dec. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csak elveszik de nem kapsz büntetést
2016. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!