Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Kihagynátok Ausztráliát a...

Kihagynátok Ausztráliát a pókok miatt, vagy élnétek a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
A családommal Ausztráliába utazunk. Egy hetet fogunk eltölteni ott, majd egy hetet Új Zélandon. 12 éves lány vagyok, nem igazán volt beleszólásom, de nagyon félek az ottani állatoktól. Felhoztam a dolgot a szüleimnek, apu kicsit haragszik, mert nem mondtam soha, hogy félek a pókoktól (az itthoniaktól nyilván nem), de egyébként először örültem az útnak, de nem sokat tudtam a hely élővilágáról, nemrég néztem utána, azóta is minden este nézem az instagramon, hogy ki milyen pókot talált a szobájában, s bevallom nagyon félek. Pontos utitervet még nem mondott apukám, de egy bizonyos Byron Bay-en lesz a szállásunk. A tájak, a part viszont nagyon vonzz, de egy találkozás egy vadászpókkal nem igazán. Egyébként a szállás, repjegy ki van fizetve, de apu azt mondta, nem fog kényszeríteni, gondoljam át. Nem tudom hogy döntsek. 2 hét alatt elkerülhetetlen, hogy egy hatalmas pókot találjak az ágyamban, vagy a cipőmben? Egy túra alkalmával, ahol lesz velünk idegenvezető nem zavarna, csak ahol épp alszom/ruhámon, meg ahol csak mi vagyunk a családdal, s azt se tudjuk, hogy dobjuk ki..stb.
2017. jan. 23. 14:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám ki.

Azért ott sem mindenhol vannak fura állatok.

Sok országban vannak veszélyes állatok, de ez nem azt jelenti, hogy az egész ország területen mindenhol jelen vannak.

Szerintem egyhetes nyaralás alatt valószínűleg nem is fogsz találkozni semmivel.

2017. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
mi a faxom bajod van a pokokkal? olyan allatok mint barmilyen mas es pont ugy probalnak elkerulni teged ahogy te oket
2017. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok kimaradni sem a családi kirándulásból, mert régen rengeteget utaztunk, de kb 3 éve nem voltunk sehol, mert gondok voltak apu cégében, anyunak is munkahelyet kellett váltani..stb. A bátyámmal (15 éves) is nagyon eltávolodtunk egymástól az utóbbi időben, eddig mindig sokat beszélgettünk/játszottunk, nyilván el kell fogadnom, hogy más lett az érdeklődési köre, koromhoz képest amúgyis gyerekesebb vagyok az átlagnál, gyerekesebb dolgok kötnek le még mindig, viszont hiányzik a testvérem társasága is, meg egy közös kirándulás, mert azok mindog nagyon jók. Sajnálom azt is, hogy gondot okozok, mert apunak elvettem a kedvét, mert azt hitte, milyen jó utat találtak ki, hogy fogunk örülni. Én örültem is nagyon, ebből is látzsik, hogy még tudatlanka vagyok, mert az állatokkal csak akkor szembesültem, miután rákerestem az interneten.
2017. jan. 23. 15:09
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Van pár megoldás ellenük , a sűrű szúnyoghálók ajtókon ablakokon , ágy körüli tülháló stb . A cipőket és egymás ruháját ellenőrizni pl . A turisták kapnak és kérhetnek tanácsot mit érdemes tenni mire készüljenek fel .
2017. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ausztráliába rengeteg turista érkezik minden évben és nem nagyon hullanak. Sőt valahogy az a pármillió helybéli is jól elvan... Természetesen óvatosnak kell lenni, de az alap szabályokat betartva nem érhet baj.
2017. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%

A 24 milliós Ausztráliában évente kb. 2000 pókcsípéses esetet regisztrálnak. Nyugodj meg, sokkal ritkább a pókcsípés, mint gondolod, és egyébként is minden mentőkocsiban, rendelőben, kórházban és rendőrörsön tartanak pók ellenmérget, úgyhogy ha véletlenül megharapna egy, gyorsan el tudnak látni. Néhány tipp:

- mindig alaposan rázd ki a cipőidet, mielőtt felveszed őket,

- ha elhagyjtok a szállást, mindig húzzátok le a szúnyoghálót az ablakokon és az ajtón is,

- ne hagyd a földön a ruháidat és a törölközőket,

- éjszaka ne mászkálj mezítláb,

- ne nyúlkáljatok hozzá a pókhoz, főleg ne puszta kézzel. Szeretik halottnak tetteni magukat nem kívánt találkozás esetén, úgyhogy attól, hogy mozdulatlan, még nagyon is életben lehet.

2017. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Látogatni elmennék oda max pár hétre, de ha például oda kéne költöznöm, akkor azon lehet elgondolkodnék :D
2017. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

a szomoru igazsag az, hogy nagyobb eselyed van kozuti balesetben meghallni az utazas alatt, mint pokcsipestol, ugyhogy nyugi, menjel nyugodtan


az egyik legveszelyesebb poknak, Atrax robustus, nem volt halalos emberi aldozata 1981 ota...


kovesd az elozo tanacsait es nem lesz semmi gond

2017. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem sok pók van Ausztráliában, így kevés az esélye, hogy szembetalálkozol eggyel... azok félnek a mérges kígyóktól :D
2017. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából nem attól félek, hogy ha megcsíp, meghalok, mivel sok pók csípése ártalmatlan. Inkább attól félek, hogy rám mászik, belemegy a hajamba...stb. Inkább undor, mint halálfélelem. Nem tudom kezelni az állatokat. Félni fogok aludni is, csak az fog járni a fejemben, hogy előmászik egy pók a sarokból, ráesik a fejemre és mászkál majd rajtam. A hideg is kiráz. Ezt nehéz felfogni annak, aki nem fél tőlük, de pl nekem is nehéz feldolgozni miért fél valaki a magasságtól vagy a sötétségtől. Ettől még nem fogom azt kívánni, hogy dögöljön meg az összes pók, úgyhogy kicsit rosszul esett a privát üzenet.
2017. jan. 24. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!