Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliából 56-ban disszidál...

Ausztráliából 56-ban disszidált ottani állampolgár és felesége is Mo. Ra jönne a nyáron. Ott 3 hónapra kap vizumot, de neki 6 hónapra kellene. Itt kell hosszabbíttatni és mikor. Bp-en van Au. Konzul és hol?

Figyelt kérdés

#haza #Ausztráliából
2017. jan. 31. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem magyar állampolgár is, Ausztrália is engedi a kettős állampolgárságot.


Ne vízumot kérjen, hanem magyar útlevelet. Miért vízumot kér, nem értem.

Persze, ha felesége nem magyar, akkor annak hosszabbítást kell majd kérni.

2017. febr. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Schengen szabályozás mondja ki hogy bármely 180 napos időszakban legfeljebb 90 napig tartózkodhat a látogató itt. Ezt nem lehet meghosszabítani. Ausztrál állampolgároknak pedig vízum nem kell.


Természetesen, ha állampolgár akkor a látogatókra vonatkozó szabályok nem érvényesek.

2017. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Viszont azt nem tudom ha magyar-ausztrál állampolgár a férj és a feleség csak ausztrál akkor mi a csuda van. Megkérdeztem neked [link]
2017. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg is van a válasz, alkalmazva Magyarországra: [link]


ez a menet ha a házaspár egyik tagja magyar állampolgár (is) a másik viszont nem. Vízum viszont még mindig nem kell.

2017. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell "kérni" magyar állampolgárságot, mert az, feltéve hogy nem mondott le róla.

De azért nem kellett lemondania, hogy ausztrál állampolgár legyen, mert az ausztrálok is engedik a többes állampolgárságot.


Persze lemondhatott valami más állampolgárság miatt is, amelyik nem engedte a többest, még korábban. Mert vannak, akik gyűjtik a különböző állampolgárságokat.

2017. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

> Nem kell "kérni" magyar állampolgárságot, mert az, feltéve hogy nem mondott le róla.


Figyelmesen elolvastam, amit eddig írtunk és ilyet nem írtunk. Amit igenis kérni kell az a magyar útlevél, hogy könnyen igazolhassa a magyar állampolgárságát ahogy helyesen az első megválaszolta.


Én ehhez kicsit hosszúra nyújtva hozzátettem, hogy ha a felesége nem magyar állampolgár akkor kilencven napnál hosszabb tartózkodáshoz megfelelő tartózkodási engedélyt (és nem vízumot) kell kérni.

2017. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7.57.


Nem csak az itt és most látható válaszok, üzenetek léteznek...


Biztos vannak különböző vízumlehetőségek is, a tanulásra adottak is hosszabbak, és biztos van valamilyen üzleti-munka vízum is. Olyat kell kérni, ami legalább 6 hónapos.

2017. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ész megáll. Minek bonyolítani? A tartózkodási kártyát simán megadják...
2017. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Elolvastam a tartózkodási kártyáról szóló linket, szóval 5 évre adják meg, azután mi történik, ebben tud valaki válaszolt adni?
2017. febr. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Állampolgárságot kérsz.
2017. febr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!