Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » 18-19 éves lányként sikerülni...

18-19 éves lányként sikerülni fog így kiköltözni Ausztráliába?

Figyelt kérdés

Most 16 éves vagyok, márciustól kezdek dolgozni, mint diákmunka. Persze ez még suli mellett nem jelent sok pénzt, de nyáron többet fogok dolgozni, így több pénzhez is fogok jutni.


Gold Coastban szeretnék élni, vagy Melbourneben.

Személyi edző szeretnék lenni, lenne esélyem így megélni Ausztráliában?

1 hónap múlva étteremben fogok dolgozni, szóval ha nem lehetséges a személyi edző, csak lenne tapasztalatom vendéglátásban, és ott is szívesen dolgoznék akár ott.

A repülőjegy árakkal tisztában vagyok, de a lakásokkal stb nem.

Mennyi induló kellene, hogy ki tudjak menni? 2-2.5 év diákmunkával össze lehet szedni? A szüleim tudnának pluszba segíteni.


Közgazdasági szakközépiskolába járok.

A baj, hogy egyáltalán nem tudok angolul, németül tanulok csak.

Ez az álmom, hogy Ausztráliában élhessek.:)



2017. febr. 12. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ausztráliába kimenni dolgozni nagyon nehéz, komoly megkötéseik vannak

vagy hiányszakma, vagy kiszervezős által, utóbbi néha kétes

vannak spéci ausztrál munkás magyar cégek asszem, talán úgy


angolul kell tudnod az hótziher, sőt

ausztrál angol borzalmas, pár hónapig dolgoztam ausztrálokkal is, B2-vel, sőt, talán C1el se érted őket jórészt


lakások hazai pénzhez képest eléggé drágák is

2,5 év diákmelóval... hát... ha esetleg netto 120at kapsz diákmelóval, és egy centet se költesz belőle, akkor 2 év alatt összejöhet annyi pénz amivel már kimehetnél

sztem a repülőjegy árán kívül kb 1-1,5 millió kell

2017. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kint is meg lehet tanulni iskolában angolul, vagy most kéne nekikezdenem?

2017. febr. 12. 13:45
 3/15 anonim válasza:
100%
Mindenképpen indulás elott. Nyelvtudás nélkül munkát sem találnal. Készülj tudatosan!
2017. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben max. a tanuló vízum jöhet szóba, viszont angolul mindenképp megkell tanulnod, rádásul nagyon jól, különben esélyed sincs.

Dolgozni akkor tudsz menni ha több éves tapasztalatod van, hiánymunkából. Az angol nyelv magas ismerete ott is alap.

2017. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És azzal is számolj (ha minden sikerül is), hogy nagy valószínűséggel soha többé vissza nem jössz...
2017. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Angol erős felsőfok (nem a 60%-kal átcsúsztam a Rigó utcán fajta), plusz hiányszakma a minimum, de Ausztráliába elég macera kijutni.
2017. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Veled idősként mondom, hogy szerintem előbb szerezz egy jó munkát (ami érdekel és ott is kell) és a nyelvet mindenképp most kezdd el megtanulni. Én eddig azt hittem, nyelvvizsga is kell... de ha az nem is, nagyon beszélned kell az angolt. És szerintem az akcentust is meg kell érteni, na az lesz az, ami majd ott is megy.

De kitartással bármi :D Csak tanulj sokat. Esetleg nézelődj, hátha megtalálod, milyen hiányszakmák vannak Ausztráliában, és keresgélj azok között neked tetszőt. Első sorban akkor jájr utána a személyi edzőnek és a vendéglátósnak, ha azok érdekelnének, bár utóbbihoz elvégezni egy jó középiskolát szerintem príma ötlet.

De nem akarok dirigálni, meg hát gyerek is vagyok, csak pár egyszerű meglátást fűztem hozzá, amit nagyjából már a többiek is elmondtak.

Amúgy ha tudnál angolul, jobban utána tudnál járni internetes fórumokon. Logikus, hogy megtanuld a nyelvet ;) NYelvkönyvek, magántanár, duolingo, sok olvasás, filmezés - később - ezek mind segítenek majd.

2017. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Még nem voltam kint, de már most tudom, hogy ha kijutok, csak látogatóba akarok visszajönni Magyarországra..

Duolingot már egy ideje használom:)

2017. febr. 12. 16:21
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Így be fogsz kijutni. Pontrendszer van, kapsz pontot az életkorodért, sőt 5 pontot adnak a magyar tudásodért is de kell min IELTS6 (angol) és a mi a legfontosabb hiányszakma pl légy kutató, orvos, mérnők stb.
2017. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amiket a többiek írtak azok mind igazak, valamint rengeteg pénzre is szükség lesz. Ahhoz, hogy megpályázd akár a tanuló vízumot is elvárás egy bizonyos összegű anyagi tőke, amelyet hivatalos papírokkal kell igazolni. Én is gyerekkorom óta Ausztráliába vágyom egyebkent, bár én már 21 éves vagyok. Tudatosan készülök majd kimenni, mert ahogy fentebb írták is, nagyon nehéz és alapos felkészülést igényel, ha nem akarsz pár hónap után csalódottan hazajönni :) Sok sikert kívánok!
2017. febr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!