Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Új-Zélandon vagy Angliában élnél?

Új-Zélandon vagy Angliában élnél?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszai érdekelnének a leginkább, akik mindkét országban éltek kicsit, de legalább az egyikben.

Összahasonlítás érdekelne, mi szól Anglia mellett és ellene. Ugyanez Új-Zélandra.

Az igazság az, hogy Angliát ismerem. Angliában élek már 9 éve, de elgondolkodott kis családunk azon, hogy esetleg megpróbálnánk Új-Zélandon, ahol "kicsit" kevesebb az eső.

Körülbelül annyi megtakarításunk van, amennyi megmaradna, ha eladnánk most a házunkat és kifizetnénk a hitelt belőle. Előzetesen lakástéren kicsikét körülnéztem, és tudnánk venni egy számunkra megfelelő méretű házikót akár teljesen hitelmentesre...persze az felújításra szorulna, de ahogy elnézem, éppen-éppen lakható állapotúak.

Az érdekelne, hogy hova lenne érdemes menni igazán pontosan, ahol van munkalehetőség. Kezdetben akár elvállalnánk a sr melókat is. Alkalmazkodó képes család vagyunk.


2017. ápr. 14. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Időjárás miatt költöznél? Szerintem ne. Macerás. Meg lehet azt szokni, énis már 13 éves korom óta itt élek. Vagy azt hallottam a skótoknál kicsit jobb az idő.

Én szeretem a szülőországom, szóval ahhoz minél közelebb szeretnék maradni. Ha visszapörgetném az időt, lehet kikönyörögtem volna magamnak, hogy inkább az osztrákokhoz menjünk, hisz sokkal közelebb van és bőven meglehet élni ott is.

De ha már úgyis angol nyelvbe kezdtetek, akkor is maradjatok itt Angliában. Megint mindent előről kezdenetek szerintem értelmetlen.

De ha nem jártok amúgysem haza, akkor döntse el a család, ki mit szeretne. Mert azért gondolom onnan drágább az utazás vissza erre fele.

2017. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

10 éve élek Angliában, és az időjárás az egyetlen amit nem tudok megszokni. Lehet a korral jár, de egyre jobban "fáj" az állandó esős, ködös idő.(ízületi gondok, amik csak itt érezhetőek)

Bevallom 10 évvel ezelőtt amikor kijöttünk, ha lett volna esélyünk, lehetőségünk Új-Zélandra költözni akkor odamentünk volna. De 45 évesen már nem szívesen változtatnék már. Bár azt megbeszéltük, hogy nyugdíjas éveinket vagy otthon Magyarországon vagy Thaiföldön fogjuk leélni.

A válaszom a kérdésedre: Ha huszonéves lennék, mennék Új-Zélandra.

2017. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

33 vagyok, párom 40, gyerekeink 6 és 2 évesek. Nekem nincsenek izületi problémáim-még-, de az időjárást nem száz százalékosan szoktam meg. Nem is az eső zavar a legjobban, hanem a szél. Akkora szél van legtöbbször, hogy lefújja a fejem. Az eső csak a második. A harmadik az állandó hűvös. Szinte egész évben kabátban vagyunk, nem tudok a gyerekeknek medencét venni, mert nagyon max pár alkalommal lehetne fürdeni benne.

A 10. évfordulónkat októberben ünnepeljük.

Persze rengeteg pozitívum is van, és persze bennünk van az is, hogy nem szívesen kockáztatunk, de az ember mindig a tökéletesre vágyik. Vagyishát próbálja az ember tökéletesíteni az életkörülményeket.

Hazajárni még hazajárunk, igazándiból már majdnem csak a gyerekek miatt. Hihetetlen, hogy kötődnek a rokonaikhoz, pedig élőben össze tudnánk számolni, hányszor találkoztak. Leginkább a kicsin lepődök meg. 2x járt Magyarországon, de mindig mondja, hogy menjünk mamához. Tavaly agyaltunk rajta, hogy nem megyünk, sírt a gyerek, így kénytelenek voltunk hazamenni. Az volt a terv, hogy valahova máshva megyünk. Idén nem tudunk hazamenni, így már előre sír.

2017. ápr. 14. 22:57
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

"esetleg megpróbálnánk Új-Zélandon, ahol "kicsit" kevesebb az eső."


Jártál már valaha Új-Zélandon? Szerintem kicsit tévedésben élsz az ottani esőzések kapcsán.


[link]


[link]


Helyfüggő, de szerintem jól látszik, hogy Új-Zéland az esősebb ország. Meg nagyságrendekkel unalmasabb is, 4,5 millió ember él egy Nagy-Britanniánál nagyobb területen...


Én nem voltam, de ismerőseim minden évben 4-5 hónapot ott oktatnak és nincsenek megőrülve a helyért. Talán Ausztrália jobban feküdne.

2017. ápr. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Életvitelszerűen egyik helyen sem laktam, de jártam itt is, ott is. Időjárás szempontból Új-Zéland sem jackpot, Auckland még elmegy, de Wellingtonban pl simán esősebb az idő, mint egy átlagos angol településen. Jobb klímát előbb kaptok Ausztráliában, Kaliforniában, Máltán, Cipruson, a Kanári-szigeteken. Angollal bármelyik helyen simán el lehet lenni, Európán belül meg a munkavállalás is elég egyszerű.
2017. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Új-Zélandon nem jártam még, de volt olyan kollégám, aki ott nőtt fel és később jött át az Egyesült Királyságba. Tőle is kérdeztem, miért, és azt mondta, nagyon elszigetelt hely, nehéz és költséges eljutni onnan akárhová. Az árak sem túl jók állítólag. Én biztosan nem költöznék annyira messzire, már az UK-t is messzinek érzem ahhoz képest, hogy a szüleim Magyarországon élnek. De persze akinek nincsenek más országban rokonai és/vagy nem olyanok az igényei, mint nekem, annak lehet, hogy tetszene Új-Zéland. Állítólag szép hely.
2017. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Málta is feljött már, de ott még kisebbek az utcák, udvarok, mint Angliában. És ott megint teljesen máshogy néz ki az utcakép, házak belülről. Mellesleg az ingatlan árak is nagyon az egekbe vannak.

Csak érdeklődtem egyelőre, de kicsit lehangoló, hogy nincs kevesebb eső ott se.

Ahol én lakom, szinte minden nap esik az eső. Amúgy elég jól elfogadtuk már a dolgokat, csak ez a sok szél, meg eső ne lenne.

Köszönöm egyébként az infókat.

2017. ápr. 15. 14:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok meg másik városokat Anglián belül. Vagy esetleg Skócia, ott ráadásul az egyetem ingyenes, szóval kedvező lesz a gyerekeknek.

Én Bradford és Leeds fele lakom, itt elég elfogatható az idő. Esőt nem láttam egy hete, most is süt a nap. (Viszont muszlim megye)

Voltam Newcastle környékén is a tengerpartnál, ott is nagyon szép volt az idő, sőt a nővérem aki ott lakik, azt mondta sokkal jobb az idő még ott is, mint itt ahol mi élünk.

Vagy ha nagyon nem akartok a szigeten maradni és kell a jó idő, akkor költözzetek Gibraltárra:D

Angol a hivatalos nyelv, ha jól tudom az UK-hoz tartozik, ráadásul közel Afrika, szóval az idő is szép.

2017. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Inkább Új Zéland...
2017. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Új-Zélandon voltam, mint turista. Ha oda szeretnétek menni, akkor rengeteg pénzre lesz szükségetek. Szerintem 4 főre csak a repjegy 1 millió forint körül mozog (beleszámítva, hogy gyerek is utazik). Vízumot nehezen lehet kapni, de függ mi a szakmátok, illetve milyen szinten beszéltek angolul. Nem tudom hol néztél lakást, de Új-Zélandon még a lepukkatt házak is többször annyiba kerülnek, mint otthon egy felújított ház. Ha tényleg oda szeretnétek menni, akkor rengeteg dologot kell elintézni, megszervezni.
2017. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!