Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogy van az, hogy Törökország...

Hogy van az, hogy Törökország Ázsiában van, ha a Kaszpi tenger van Európa és Ázsia határán, az meg jóval Törökország után van?

Figyelt kérdés

És ha Törökország Isztambul utáni része már Ázsia, akkor ennyiből Ukrajna egy része is Ázsiában kéne, hogy legyen mert az ottvan Törökország fölött nem?

Bocsi ha rossz kategória.



2019. júl. 25. 19:10
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
100%
2019. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
100%
Az első földgömbös ábra nagyon jol szemlelteti hogy mi tartozik europahoz es mi azsiahoz
2019. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Már minden világos! :)
2019. júl. 25. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira nem. Átmegyek a Boszporuszon, és Ázsiában vagyok, utazom két napig buszon, elfordulok északnak, átmegyek Grúziába, és újra Európába kerülök.


Vitatkoznék a wikipédiával. Nekem Grúziában mindenki azt mondta, hogy az Európa, Azerbajdzsánban pedig mindenki azt mondta, hogy az Ázsia. Örményország talán inkább Ázsiában van... bár valószínűleg a kereszténység miatt szokás Grúziát és Örményországot Európához csatolni. Ami persze megint csak hülyeség, mert Szabadkán is van működő mecset, és itt van Európa közepén három muzulmán ország (Koszovó, Bosznia, Albánia).

Másrészt a két legrégebbi keresztény ország, Grúzia és Örményország ázsiai típusú ABC-t használ, míg a muzulmán, ázsiai Azerbajdzsanban latinnal írnak... szóval a Kaukázusban a kultúrális hatás mindenesetre erősen kevert.

2019. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!