Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hátizsákkal Thaiföldön?

Hátizsákkal Thaiföldön?

Figyelt kérdés
Aki volt már hátizsákos kalandon Thaiföldön, tudna mesélni? Minden érdekelne. Nagy álmom régóta, most jutottam el oda, hogy lenne időm és kellő elhivatottságom, elkezdenék gyűjtögetni rá. Mocskos anyagiak, kb mennyi pénz kell rá tapasztalatok alapján?

2019. okt. 26. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Thaiföld az elmúlt évtizedben szerintem elkezdett kipotyogni az igazán jó hátizsákos célpontok közül. Drágult, irgalmatlanul sok a turista és nehéz elvonulni bárhol is.

Ha egyáltalán nem voltál még Ázsiában, akkor Malajziát inkább tudom ajánlani, csak pár helyen drágább, mint Thaiföld, viszont változatosabb, a muszlim maláj kultúrkörtől betekintést kapszhatsz Indiába, Kínába, vannak nagyvárosok, orángutánok, lehet Borneón túrázni, satöbbi.

Kicsit nagyobb tűréshatárral pedig meg Kambodzsa-Vietnám kombó túrát ajánlanék. Előnye, hogy nagyon-nagyon olcsó, mindkét ország csodálatos és biztonságos (legalábbis nagyjából, Kambodzsa mondjuk pont tele van taposóaknákkal). Kambodzsában volt, hogy egy hónapig éltem Koh Rongon, ami egy gyönyörű fehér homokos trópusi sziget, nagyjából saját tengerpartom volt és költöttem helyben vagy 100k forintot

2019. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt az előzőből pár dolog. Fontos lenne tudni, hogy mennyi időre mennél. Hátizsákozni a régióba szerintem legalább három hétre érdemes elindulni, határ pedig a csillagos ég. Kambodzsa elég jól bejáratható egy hónap alatt, Thaiföldre kell kettő, Vietnámra három-négy. Havonta, ha számolsz olyan 400k-t, az bőven elég belföldi repülésekkel meg mindennel (sok helyen akár 500 km-t is érdemes repülni, mert amúgy meg 12 óra lenne busszal), belefér sok kirándulás, néha egy kis luxus (romantikusnak tűnik folyamatosan lepukkant hostelekben lakni, de néha kell szerintem az európai értelemben vett kényelem). Vissza lehet nyesni akár 200k-ig is, úgy hogy azért meg mindig utazol, de csirkeketreces kambodzsai mikrobuszokon döcögni 25 km/h-val heteken keresztül meg egy olyan helyen is a legolcsóbb kaját keresni, ahol a relatív csúcskategóriás helyen is 3 dollárért vacsorázol meg és dobsz rá egy sört, kimondottan rissz időtöltés szerintem.

Rakj össze egy milliót, aztán vágj neki, csak olvasgass sokat előtte, nagyon más minden, mint Európában. És tényleg ne Thaiföldre menj, a régió össze országa izgalmasabb, voltam mindenhol Mianmartól Laoszig.

2019. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt!

Igazából Ázsiában még nem jártam, minden része nagyon vonz.

2-3 hétre mennék, de a leírtak alapján Malajzia nagyon szimpi lett, imádom a majmokat:D

2019. okt. 27. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!