Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Járt már valaki a Brunei-i...

Járt már valaki a Brunei-i Szultánságban?

Figyelt kérdés
milyen volt?

2020. márc. 7. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Vannak szép részek a fővárosban, meg vannak szép nemzeti parkok, de azokon túl egy nyomortanya, és simán megölhetnek azért mert nem vagy muszlim. Engem is egyszer jól helyben hagytak csak mert messziről fotóztam az Omar Ali Saifuddin mecsetet. És az ott teljesen oké mert a nem muszlimoknak semmi joguk, nem számítanak embernek.
2020. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Én már jártam ott többször.

Az 1-es egy nagy kamu, el ne hidd.


Teljesen biztonságos az ország, senki nem fog megtámadni. Be van tiltva a drog, az alkohol de még a dohányzás is az egész országban. Nagyon sok keresztény vendégmunkás él az országban, ők is gyakorolhatják a saját vallásukat, van jópár templom is számukra, rendszeres misékkel.


Mindazonáltal nagyon nagy a szigorúság, pl. karácsonyt tilos ünnepelni, tilos fát állítani vagy színes fényeket kitenni. És nagyon szigorúan be kell tartani a sharia előírásokat a nem muszlimoknak is. Pl. öltözködés terén, vagy hogy párok ha nem házasok, nem foghatják meg egymás kezét sem publikus helyeken.


Saját tapasztalatom az, hogy a helyiek barátságosak, kedvesek. Bandarban érdemes körülnézni, vannak látnivalók. De számomra a legnagyobb kaland egy vezetett túra volt a Temburong esőerdő mélyére. Ha itt jársz, ezt a túrát semmiképp se hagyd ki!

2020. márc. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na az komoly már majdnem elhittem az egyest kösz csak tudnám miért ír hamisat, mi érdeke fűződik hozzá
2020. márc. 8. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

#3

Azért mert igaz. A kettes kamuzik össze-vissza. Minden ilyen kérdéshez odaírja, hogy az adott ország biztonságos, az emberek kedvesek stb. Még Dél-Szudánhoz is.

2020. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
csak éppen jobban utána olvasva az ő infói nyertek tanúbizonyságot nem pedig a tiedé hoppácsretikül!
2020. márc. 8. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező!


A #2-es vagyok. Nem tudom, hogy ezek a trollok honnan szedik a hülyeségüket, nekem a barátnőm ott él keresztényként 15 éve, keresztény vendégmunkásként állami szektorban dolgozik vezető beosztásban, helybeli muszlimok a beosztottjai. Ennyit arról, hogy semmi joguk nekik. Több templomuk is van, rendszeresen járnak misékre is.


Én csak azt írtam, amit a saját szememmel láttam, már többször is voltam kint nála.


Amúgy látom nagyon helyesen rájöttél, hogy pár perc kereséssel, Wikipedia olvasással rá lehet jönni az igazságra. A népesség 8-10%-a keresztény, tényleg vannak templomok és az erőszakos bűncselekmények gyakorlatilag ismeretlenek az országban. A kamus trolloknak meg üzenem, hogy 2020 van, a neten vannak megbízható oldalak, ahonnan két perc alatt kiderül az igazság. ;-)

2020. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem. Egyesnek van igaza, meg az összes olyannak, aki szerint külföld nagyon veszélyes, itthon meg rettentő biztonságos.


Amúgy koronavírus... csak ennyit mondanék :)

2020. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!