Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A konzuli szolgálat teljesen...

A konzuli szolgálat teljesen hiteles információt tud adni?

Figyelt kérdés

Ez az oldal mutatja, hogy mikortól nem lehet belépni külföldieknek Kínába es Hong kong-ba. Gondolom meg mindig érvényben van.

[link]

Azt írják, hogy június 1.-től újra lehet tranzitalni, gondolom ez meg mindig csak a Hong kongi lakosokra vonatkozik, nekem egy kinti barátom mondta, hogy június 1.től lehet manj újra belépni, de ezt meg nem írják... egy kinti céggel dolgozom es csak azt mondjak, hogy nekem kell kiderítenem, hogy mikor tudok bejutni... ezen ag oldalon kívül semmilyen infót nem találok.


2020. jún. 3. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A konzuli szolgálat az az állami szerv, amelynek épp az a feladata amit te keresel.

A gyakorikérdések pedig egy olyan oldal, ahol néhány, a témában jártas emberrel néha-néha összefuthatsz ugyan, de többnyire félkegyelmű idióták fognak neked beordibálni. Többnyire hülyeségeket.

2020. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, eddig okés, csak nem teljesen derül ki számomra, hogy kik tudnak tranzitalni június 1.től kezdve, illetve, hogy mikor tudhatom meg, hogy mikor lehet végre belépni az országba. Gondoltam hátha valakinek van több infója.
2020. jún. 3. 08:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez hiteles oldal. Ha kint dolgozol, akkor a kinti munkatársak biztosan ellátnak majd infókkal. Gondolom, előre senki sem tudja, hogy pontosan mi lesz.

De fel is hívhatod a konzuli szolgálatot, vagy a kinti magyar külképviseletet és kérdezhetsz, ha a leírtak nem egyértelműek.

2020. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, általában hiteles információt nyújt.


Az más kérdés, hogy néha kicsit túllőnek a biztonsági, illetve egyéb előírásokon. Több olyan helyen voltam már, amit sárga színnel ("fokozott biztonsági kockázatot rejtő") jelöltek, és abszolúte semmi probléma nem volt, semmi feszültség nem érződött. De megkockáztatom, hogy még a piros színnel jelölt ("utazásra nem javasolt") helyek között is akad sokszor olyan, ahova valójában el lehetne menni nyugodtan. Hasonlóan, tapasztaltam már többször olyat, hogy olyan dokumentumok meglétére (pl. nemzetközi jogosítvány), vagy olyan előírások betartására (pl. vámszabályok) hívták fel a figyelmet, amellyel az adott ország hatóságai egyáltalán nem foglalkoztak. De persze ez az ő szempontjukból érthető, és egy külföldi utazásnál indokolt is lehet, hogy inkább biztosítsd be magad, meg készülj fel a legrosszabbra, mint hogy kint szembesülj valamivel, amiről korábban nem tudtál.


Mindazonáltal és a fentiektől némileg eltérően a mostani, járványveszély miatt rendkívül gyorsan változó nemzetközi helyzetben előfordulhat, hogy az oldalon szolgáltatott információk nem teljesen pontosak vagy frissek. Úgyhogy érdemes lehet akár a Konzuli Szolgálatnál telefonon, akár mondjuk a fogadó ország hatóságainak honlapján, esetleg az érintett nagykövetségeknél utánaérdeklődni a dolgoknak elutazás előtt.

2020. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A magyar konzuli oldal egy szar, paranoid es outdated.
2020. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A konzuli szolgálat honlapja szerintem tök hasznos, ilyesmiben elég pontos szokott lenni. Ahogy fentebb is írták, biztonsági tanácsaikat lehet azért ignorálni, de másban rendben van.
2020. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!