Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Akik szerettek volna, vagy...

Akik szerettek volna, vagy szeretnének Japánba, vagy Kínába eljutni, esetleg ott élni: mi miatt Japán inkább, vagy mi miatt Kína a kedvenced?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen a vírus előtti, vagy majd utáni kiutazásra gondolok, még mielőtt valami gondolkodni is teljességgel képtelen, rém "intelligens" drágaság a semmibe belekötne.

2020. jún. 7. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Kinaban voltam, nekem nagyon tetszett talan iden vissza tudok menni ha vege a hiszterianak. Japan nem erdekel tul steril, tul fejlett, tul modern , nincs hangulata
2020. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem mindkettő alapélmény, de nagyon más okokból. Japán is nagy ország, de Kína európai szemmel felfoghatatlan méretű, Tibet, az északnyugati rész meg a Kínai-aföld nyugodtan lehetnének külön országok is, annyira különbözőek. Nekem a kínai gasztronómia a csúcs az egész világon, plusz szeretem Belső-Ázsiát, szóval ott szívesebben vagyok, de Japán is rettentően különbözik mindentől, amit máshol megtapasztalhatsz. Ha teheted, menj el mindkét országba és döntsd el magadnak.
2020. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Nekem Japán a kedvencem.

Mert nagyon fejlett az ország,biztonságos,az emberek udvariasak,a rengeteg gyönyörű látnivaló is vonz. Az kifejezetten tetszik,hogy az utcán rengeteg öltözködési stílust látni. És nem bamuljak meg ott azért az embereket,ha egy teljesen szokatlan,nem hétköznapi ruhába megy az utcára. Hangulatos helyekbol is megszámlálhatatlan mennyiségű van. En az ételeiket is imádom,nagyon egészségesek. És Japánban van egyfajta cukiság mánia is,hát én is imádom a cuki dolgokat:)

Sokan kint vannak a szabadban,vagy egy parkban,piknikeznek,öreg bácsik sakkoznak stb. Imádom a hangulatát.

Az egyetlen dolog ami nagyon ilyesztő,hogy még saját szavuk is van arra ha valaki halálra dolgozza magát.

Egyszer voltam Japánban 1 hétre nyaralni,de azóta szeretnék ott élni.

2020. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én egyelőre 2 évet éltem Kínában, de nagyon úgy fest hogy lesz ez még több is.

Semmilyen Távol-kelet iránti becsípődésem sincs, egy csere program keretein belül kerültem ki először Taiwanra ami a demokratikus Kína, tulajdonképpen egy japán sziget ahol mandarinul beszélnek és de facto állam.

Azóta megtanultam felsőfokon mandarinul én is, és így már nagyon jó hogy ismerem picit a kultúrát a történelmet és jobban értem a helyieket. Shanghaiban is éltem azóta. Japán is biztos király hely de nincs az az isten hogy még 1 ázsiai nyelvet és írásrendszert megtanuljak,anélkül meg csicskaság, úgy gondolom hogy ha valahol élsz, illik megtanulni a helyi nyelven. Csak valami dél-kínai nyelvjárással kacérkodom még mondjuk a Hakkával.

A kajájukat utálom,jöjjön az bármelyik tartományból de hát ez van le kell küldeni mindent.

A nagyon vidéki Kínát nem bírom, a kosz és a bűz kegyetlen, amikor vidékre kell menni a vidéki városokon belül láncdohányzom hogy a cigiszag elnyomja azt a bűzös fertőt ami ott van, de a nagyvárosok kegyetlen jók, imádok itt élni és tényleg gyönyörű ország, méltán büszkék rá.

2020. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha a kínai kanjit vágod, akkor onnan a japán írás már csak a katakana meg a hiragana megtanulását jelenti, az meg pár tucat jel. Egyébként tök vicces, japán ismerős mesélte, hogy ők simán elolvassák, amit a kínaiak írnak, csak van pár jel, ami mást jelent.
2020. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
77%

Szia! Én azért szeretnék kínába utazni, mert ott képzelem el a jövőm. Kínaiul tanulok és ott szeretnék egyetemre menni. Persze japán is érdekel, de mostanában kína az ami nagyon érdekel.

ha már itt tartunk. Valaki tud olyan oldalt ami ingyenes és folyékonyan megtanulok kínaiul? Egy olyan oldalra gondolok mintha egy angol órán lennél csak ott kínaiul tanulsz. Válaszokat előre is megköszönöm :D

2020. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

#5


Kínai kanjik nincsenek.

2020. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Japánban jártam, és bármikor visszamennék. De Kína is érdekel. Talán egyszer eljutok oda is. :)
2020. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mi miatt? Ez is ott van a kérdésben. :)
2020. jún. 15. 18:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Japánban éltem 1 évig, de többször is visszamentem. Kyotó különösen gyönyörű. Kína bizonyos részei is azok, de ott én nem élnék. Undorodok attól a néptől, több okból is. Magával az országgal nincs bajom,csak akik benne laknak.
2020. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!