Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Repülő helyett Kazahsztánba,...

Repülő helyett Kazahsztánba, Mongóliába, vagy Kirgizisztánba vonattal (vagy mással?) is el lehet jutni? Részben a sok nagyobb csomag (és másik részben a repüléstől való aggodalmak) miatt íródott ki a kérdés.

Figyelt kérdés
Ne rontsátok el a kérdést (legalábbis holmi unatkozó alakok inkább ne is írjanak) ötlettelen bugyuta cigi és kábszer csempészési infantilizmusokkal. Nem mindenki vevő a gyermeteg kitalációkra.

2020. nov. 1. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Fizikailag el, de mivel a határok most zárva vannak ezért gyakorlatilag nem.
2020. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt nyilván kamu kérdés,


"Kazahsztánba, Mongóliába vagy Kirgizisztánba" - most döntsd el, hogy hova kell menned:D


Másrészt Budapest-Kijev Kijev-Moszkva Moszkva-Nur-Szultán (csak ez utóbbi 55 óra!) Jó utat!

2020. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy el lehet. Moszkva felől már Asztana, Alma-Ata felé vannak járatok, nem tudom a covid most mennyire járnak, de békeidőben még Szentpétervárról is volt közvetlen vonat Kazahsztánba. Alma-Atából Kirgizisztán fővárosa már csak pár óra. Itt még buszt is találhatsz.

Mongólia még messzebb, Moszkva-Irkutszk-Ulan Ude vonalon a transzszibériai vonalon tudsz menni, Ulan Udéből Ulánbátorba meg a pekingi vonal ágazik le, így elvileg ide is van közvetlen vonat (Moszkva-Peking).

Viszont Budapest-Moszkva kb. 1,5-2 nap vonattal (nincs már közvetlen, Kijevben át kell szállni, ha meg spórolni akarsz, akkor Záhonyban és Csapon is, de ha már Mongóliáig vonatozol akkor gondolom ez úgysem számít).

Másfelől ha tényleg sok a csomagod, akkor sem fogod tudod elvinni mind a vonaton. 1-2 bőrönd elfér az orosz vonatokon, többet nem fogsz egyszerűen tudni hova tenni, max ha kibérelsz egy külön fülkét az összes ággyal, immár lényegesen drágábban, mintha repülnél. Plusz Mongóliába legalább egy hetes a vonatút a Pestről, ez alatt enned is kell, ez a vonaton megint nem a legolcsóbb, vagy viszel egy heti porlevest :D

Azt is hozzátenném, hogy Kazahsztánba, Kirgizisztánba nem kellene vízum sem (míg Oroszországon át kell), így ez is plusz macera és költség.

2020. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
64%
Az altalad emlitett orszagokba mindbe el lehet jutni vonattal,csak nem tudom mi értelme lenne ezzel kinlodni ha repülóvel olcsón/kényelmesen es pár óra alatt ott lehetsz......nen tudom mi ez a nagyobb csomag,amit csak vonaton tudsz elvinni.....a repulestol valo felelmet meg hagyjuk....
2020. nov. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Második, nyilván megint egy újabb gyakorizó, aki valójában az égvilágon semmit, igen semmit nem tud a másikról, de már megint hazugságokat feltételez róla. Én ezt a fajta mentalitást sosem fogom megérteni, hogy még csak kicsit sem ismerjük a másikat, csak egy bithalmazt látunk tőle, de már olyan hazugságokat találunk ki, ami köszönőviszonyban sincs a valósághoz egy teljesen ismeretlen idegen emberről.


Az élcelődés a hülyeségek kitalálása az megy, de arra nem gondolsz, hogy ha már ott vagyok az egyik államban, akkor a másik kettőbe is szeretnék eljutni. Milyen meglepő, vonattal! :)))


Annyira "kedvelem" egyesek hülyeségei miatt ezt az oldalt.

(Ja, NEM!)


És kedves utolsó, akkor te tökéletes repülj nyugodtan repülőn olcsón és kényelmesen pár óra leforgása alatt és emeld magad továbbra is képzeletbeli piedesztálra, hogy ilyen remek ember vagy, azonban vannak mások akik VALÓBAN félnek a repüléstől, nem is fognak repülni, mert nem akarnak soha repülőre szállni, még ha neked ez te rendkívül tökéletes ember felfoghatatlan is, attól még a többieknek így van!

2020. nov. 2. 09:20
 6/16 A kérdező kommentje:
Hármas: köszönöm!
2020. nov. 2. 09:29
 7/16 D. Brasco ***** válasza:
65%
Figyelj már kisfiam!Azért nem érzem magam felsőbbrendünek,mert veled ellentétben felszállok a repülőre(pedig en is utalok repülni),viszont értelmesebbnek minden képpen,mert ez a gyökérkedés amit előadsz......es akkor még te papolsz arrol,hogy mentalitas meg az egyik miert szól be a masiknak......
2020. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Brasco, bevallom nem teljesen értem miért kommentálsz mindenhova. Érdemi tanácsot az utazás kategóriában még nem hallottunk tőled, ellenben nagyon destruktívnak, kártékonynak találom ezt a folyamatos károgást és kioktatást. Szerintem hasznos lenne, ha a kérdésre adott érdemi válasz hiányában nem szólnál hozzá semmihez, csak negatívkodsz mindenhol, ez senkinek sek hiányzik.
2020. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Peldaul, ha nincs Covid, egy jo motorral is el lehet jutni. Viszont most targytalan, iden a boltba mesz el.
2020. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésben még azt írtad, hogy olyan nagy a csomag, hogy nem megoldható a szállítása repülővel (ami még mindig wtf), ezért kell a vonat. Ebből következtettem, hogy költözés áll a dologban, de mivel azt is írtad, hogy a három ország közül tök mindegy melyikbe megy a vonat, ez itt elbukott.


Jézusom ez a félek a repülőtől........


1. pszichiátriai probléma, amit kezeltetni kéne, ugyanis ha valaki inkább utazik két hetet vagy 10 átszállással, mintsem hogy repüljön 5 órát, az biztos, hogy nem normális.


2. tipikus ostobaság. "Jézusom azt a nagy vasmadarat mi tartja fenn?? Ha felülök rá, biztos, hogy meghalok"


Sosem értettem az ilyen embereket. A felszállást meg a leszállást leszámítva konkrétan olyan, mintha egy vonaton ülnél...


Az én szüleim is ilyenek voltak. "ők biztos nem jönnek, mert lezuhan" Azóta repültek már négyszer...

Még a nagyanyámat is rá tudtuk venni, aki 63 évig reptéren sem volt.


1 a 11 millióhoz az esélye annak, hogy lezuhansz.

Összehasonlításképpen annak az esélye, hogy elalszol a fürdőkádban és megfulladsz 1 a 685000-hez.

2020. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!