Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ki miért üdült Kazahsztánban,...

Ki miért üdült Kazahsztánban, vagy Kirgizisztánban, vagy Mongóliában? Akár te, akár ismerősöd, mindegy. Miért szerettetek volna oda utazni, vagy mi volt jó az ott tartózkodás tokban? Miket kedveltetek?

Figyelt kérdés

A "rossz" (leegyszerűsítettem) oldalát/oldalait ezen országoknak nyilván mindenki tudja, így ezt/ezeket nem kell feltétlenül leírnod.


Alap orosz, közepes angol párosa elég lehet (ha lehet), hogy egész jól ("viszonylag egész jól") elbeszélgessen az utazó a helyiekkel?



2020. nov. 3. 11:50
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
2020. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Tök kedvesek az emberek, elképesztő tájak vannak és elég olcsó országok. Mongólia macerásabb kicsit a vízum miatt, de Kazahsztánba meg Kirgizisztánba csak egy útlevél kell. Kazahsztánban a délkeleti rész gyönyörű, Nur-Szultán önmagában szerintem kihagyható, de mivel oda megy Magyarországról az egyetlen értelmezhető árú repülő, más úton meg 6-7 nap eljutni, igazából úgysem lehet kihagyni.
2020. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Mongóliában miért beszélnének oroszul? Nem sokat érsz vele, de ott az angollal sem igazán. Kirgizisztán, Kazahsztán kapcsán elég lehet az orosz, itt a tájak szépek, a városok felejthetőek (mondjuk Asztana /Nurszultánban egy napra érdemes megállni, a megalomán épületkolosszusok szinte egzotikusak). Mongólia macerás ország, a főváros kb semmi, ezen kívül szinte nincsenek városok, a közlekedés is problémás, nem olcsó, a kaják sem jók.
2020. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Mongoliaban miert beszelnenek oroszul?! Es miert irnak cirill betuvel amugy... Tajekozodj. Azert, mert nem volt SZU, beszelik.
2020. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem voltam ott de gondolom azért mennek oda mert viszonylag olcsó de egyedi tájak vannak. A sztyepp elég különleges plusz a jurtában alvás is jó élmény. Kazahsztán an és Kirgizisztánban a hegyek jelentik számomra a legjobb dolgot. Odaén is el akarok jutni.
2020. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Mongóliában a kommunizmus bukása óta nem igazán van igény az orosz tanulásra, úgyhogy az idősebb korosztály beszéli, a fiatalok angol tudása pedig hagy némi kivetni valót maga után.
2020. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Így van, ahogy az utolsó válaszadó is írja. Oroszul csak az idősebb korosztály beszél, angolul meg nem igazán mernek megszólalni sokan, pedig tudnak valamennyire. Akadnak azért nem is kevesen, akik profin beszélik, tehát lehet vele kint boldogulni. Sőt, időnként bele lehet futni magyarul is nagyon jól beszélő mongolokba. Egyébként nem egy nehéz nyelv, pár szót, kifejezést érdemes megtanulni utazás előtt, és ahogy írták mások is, a mongolok nagyon kedves, kulturált, közvetlen és barátságos emberek. Én idén nyáron szerettem volna elutazni pár hónapra Mongóliába, de sajnos nem úgy alakult a helyzet a koronavírus miatt. Az ételeik meg szerintem egyáltalán nem rosszak, maximum szokatlanok, de nem mindent kóstoltam eddig, csak amire volt itthon lehetőségem.
2020. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!