Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szingapúrban hogy lehet...

Szingapúrban hogy lehet törvényesen letelepedni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok...

Ha majd 18 éves korom után valamikor ott szeretnék élni, egyszer véglegesen ott szeretnék letelepedni, akkor milyen intézkedéseknek érdemes addig utána járnom?


Mi a menete ennek az egésznek?



2020. nov. 18. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. [link]

Eza Szingapúri kormány oldala. Itt csak találsz valamit.

2020. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Előbb szerezz valami kurrens diplomát, ami ott keresett szakma!
2020. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Igy, hogy 18 evesen, csupasz s*ggel te majd odakoltozol, sehogy.


A vilag egyik legzsufoltabb varosallamarol van szo, szerinted beengednek letelepedni valakit Europabol, aki amugy az utcasepresen, mosogatason kivul masra nemigen alkalmas mert se a nyelvet nem beszeli, se szakmaja, se tapasztalata nincs semmiben?

2020. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy 18 évesen kimegyek, hanem hogy utána.

Nyílván akarok előtte egyetemre is menni, meg talán a mesterszakot már ott csinálni, nem tudom...


Ezért is írtam ki a kérdést, hogy hátha valaki ki tér rá, hogy hogy érdemes csinálni.


Az a baj, hogy például az IT ott elég fejlett, mind software engineerekre, mind pedig computer scienistekre szükség van, esetleg gazdaság informatikusokra is, hiszen hatalmas jelentősége van a gépek exportjának... Illetve a világ egyik legnagyobb devizaközpontja is Szingapúr.

Még olajmérnökökre is nagy lehet a kereslet, mert a világ harmadik legjelentősebb olajfinomító és kereskedelmi központja ott van.

Illetve az egészvilágon ott van az elsőszámú logisztikai központ, szóval logisztikai mérnökökre is biztosan szükség van.


A logisztika és az informatika még érdekel is.

Az olajos dolgok nem igazán...

Viszont hosszútávon szerintem az okosraktárakban sokkal nagyobb potenciál van, mit az üzemanyagban.


A probléma csak az, hogy Szingapúrban több nagyon neves egyetem van, melyek fent vannak mindenféle ranglista tetején.

Míg a magyar egyetemek jó, hogyha ilyen 500-1000. helyezéseket elérnek.


Ha nem tudok kijutni Szingapúri egyetem mesterszakára magyar egyetemről (és van egy olyan érzésem, hogy nem olyan egyszerű ez), akkor nem tudom hogy hogyan juthatnék ki az államba.


Hiszen, ha meg is tudok tanulni kínaiul, az anyanyelvűek tudásával nem versenyezhetek.

Emellé, pedig az ha magyar egyetemi eredményeik lesznek csak, egy újabb hátrány.


Szóval arra lennék kiváncsi, hogy más hogy tervezi, tervezné ezt az egészet.

2020. nov. 18. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem keress valami emberbarátabb helyet, Szingapúrban max rabszolgának kellenél.. illetve csak akkor tudsz majd kint tanulni ha szüleid nagyon gazdagok.

Filmekben persze szép, de ott élni más helyzet. Ha esetlet kijutsz egy fél évre az még járható út ösztöndíjjal.


Üdv egy külföldi magyar

2020. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miért kellenék csak “rabszolgának”?

És milyen emberbarátabb helyet?

Magyarország sem éppen az, a rabszolga törvényével, csak a jómódú értelmiségikkel...


Én pedig, mint írtam, nem gyári munkára akarnék kimenni.

2020. nov. 18. 20:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem sok hely van, ahol magasabb színvonalon lehet élni, ha megdolgozik érte az ember.
2020. nov. 18. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik ügyfelem most egy építőipari cég, elég speciális eset de ez részletkérdés. Tele van külföldi munkavállalóval, az egyik Szingapúból jött, egy másik meg épp oda fog költözni (egyikük sem szingapúri), úgyhogy annyira azért nem lehetetlen. Mérnökökről van szó egyébként.
2020. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2020. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!