Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kazahsztánról mi a véleményete...

Kazahsztánról mi a véleményetek? Milyen az életszínvonal? Mennyire élhető ország?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés azért merült fel, mert egy ösztöndíjjal lenne lehetőségem egy évet Almatyban vagy Asztanában tölteni, így bár csak átmenetileg költöznék oda, de attól függetlenül ezek a kérdések még érdekelnek, illetve bármilyen személyes jellegű tapasztalat a két városról, vagy az országról általában. Például az is, hogy mennyire beszélnek az emberek oroszul, illetve angolul?


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. ápr. 4. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

"évet Almatyban vagy Asztanában tölteni"

És azt nem mondták el, amikor vázolták ezt a lehetőséget, hogy Asztana már nincs Nur-Szultan van helyette?

2021. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Oroszul sokan beszélnek angolul alig.

Az ország meg a nagyobb városokat kivéve a középkorban ragadt nomadok földje, hatalmas sivatagokkal ahol kB utak sincsenek. A városok közül Nur Sultan egy újepitesű hely ettől függetlenül nem szép a telek meg rohadt hidegek, Almaty jobb de nem sokkal. Igazából egy nulla az az ország, nyaralni még csak elmegy egyszer de hogy ott tölts akár éveket, szerintem nem egy jó ötlet.

2021. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
97%
Szerintem felejtsd el....ősztöndijjal ettől sokkal szebb/jobb/izgalmasabb helyre lehet menni.Kazahsztánt csak akkor ajánlom ha az életed álma,amugy felejtős
2021. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Almaty-ba nyugodtan lehet menni, szép és élhető város, a kazahok kedves és vendégszerető emberek. Gondolom valami mérnöki ösztödíj, a fél Szovjetunió ott tanult gépésznek. Egy év alatt lenne lehetőséged bejárni Almaty környékét, ami az ország legszebb része (keress rá ezekre: Big Almaty Lake, Charyn Canyon, Kolsay Lakes, Kaindy Lake, Altyn Emel National Park), plusz elmenni Kirgizisztánba (Issyk Kul, Arslanbob, Osh, stb.), meg megnézni egész Üzbegisztánt (de mondjuk ha csak Szamarkandba jutsz el már megérte). Almaty a legeurópaibb város egész Ázsiában, a hegyek és a déli fekvése miatt az éghajlat és a táj is fantasztikus, télen lehet síelni, nyáron túrázni, lehet hammamba járni, a város dugig van tök jó éttermekkel meg bárokkal.


Oroszul beszél mindenki, angolul sokkal kevesebben, de én orosztudás nélkül is simán megvoltam.


Asztanát viszont felejtsd el, 1-2 napot ér maximum, tuti nem élnék ott, már csak a mínusz 40 fokos telek miatt sem.

2021. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!