Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mekkába és Medinába lehet...

Mekkába és Medinába lehet utazni keresztényként?

Figyelt kérdés
Konzolátus oldalán azt írja tilos nem muszlimként oda menni, de ez nekem furcsa, mert biztos lenne nemzetközi felháborodás ha ez igaz lenne, hogy miért rekesztik ki a nem muszlimokat. Járt már valaki Mekkába vagy Medinába itteni fórumozók között?

2021. ápr. 12. 22:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 12. 22:18
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne nemzetközi felháborodás? Látod, hogy nincs.

Egy vallás szent helyeiről beszélünk. Az ő kulturájuk szerint tök természetes, hogy megszabják, ki hova mehet és mit csinálhat, beleértve a saját nőiket is.

2021. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

"de ez nekem furcsa, mert biztos lenne nemzetközi felháborodás ha ez igaz lenne, hogy miért rekesztik ki a nem muszlimokat"


Látom az orosz zárt városokról se hallottál még :)

2021. ápr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De, van az ahol különleges engedéllyel lehet bemenni ilyen nagyon nagy a környezetszennyezés pl. de ahogy tudom különleges engedéllyel be lehet menni. Én vinnék magammal Szaúd-Arábiába tolmácsot, ahova eddig mentem mindig jött velem a tolmács pajtim, én nem értem mit beszélnek, sajna csak magyarul tudtam megtanulni.
2021. ápr. 13. 07:32
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

A wiki angol változatában az áll, hogy

The haram area of Mecca, in which the entry of non-Muslims is forbidden, is much larger than that of Medina.

2021. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Meg ezt is:

Non-Muslims are not permitted to enter Mecca under Saudi law,[10] and using fraudulent documents to do so may result in arrest and prosecution.

2021. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet és ennyi. Ha nekik jó nincs ezzel semmi probléma.
2021. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyjából olyan, mintha a pápa elrendelné, hogy aki nem keresztény, ne menjen a Vatikánba bámészkodni. Ők nem akarják, hogy turisták lepjék el a helyet. Lehet, van mögötte más is, nem értek hozzá.
2021. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#5#6 direkt csináltad :D ? Nem tudok angolul. :D
2021. ápr. 13. 16:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok. A magyar változatból ezek hiányoznak.


A mekkai Nagymecset területére csak muszlimok léphetnek be.

A nem muszlimok a szaúdi törvények értelmében nem léphetnek be Mekkába.

2021. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!