Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Elítélendő lenne, ha mondjuk...

Elítélendő lenne, ha mondjuk ideiglenesen felvenném az iszlámot, hogy kiváncsiságból megnézhessem Mekkát és Medinát, utána viszont újra megkeresztelkednék?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy felveszem az iszlámot, megkapom hozzá a megfelelő dokumentumot, úgyhogy papíron muzulmán vagyok. Ez elvileg feljogosít erre az utazásra. Viszont ha az utazás után "kikeresztelkedek" az iszlámból és újra felveszem a kereszténységet, lesz -e bármi következménye? Mennyire tartanád ezt elítélendőnek (nyugodtan hozz fel vallási érveket, kiváncsi vagyok mennyire lenne elítélendő egy vallásos ember szemében). Egyébként a checkpointokon hogyan ellenőrzik, hogy muzulmán vagy -e? A fejedbe csak nem látnak bele, nem láthatják, hogy valójában miben hiszel, ha papíron fel is vetted az iszlámot. Egyébként egy ilyen "akció" megvalósítható lenne?
2021. máj. 2. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme, nincs olyan hogy újrakeresztelkexés. Akit egyszer megkereszteltek, azt nem lehet levenni.


Hazudhatod a muszlimoknsk, de totál fölösleges.

2021. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, kikérdeznek az iszlám vallás alapelveiből, törvényeiből, de nyilván meg lehet ezeket tanulni annyira hogy átmenj.
2021. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont valahogy megoldható lenne egy ilyen utazás? Engem igazából érdekelne, lehetséges lenne e keresztény ember számára, hogy látszólag fel vegye az iszlámot, megkapja hozzá a dokumentumokat a vallását illetően? Valami kritérium alapján csak ki szűrik ki az iszlám és ki nem. Azt pedig, hogy te miben hiszel valójában, nem tudják ellenőrizni. Valamint keresztény vallási szempontból elítélendő lenne egy ilyen procedúra?
2021. máj. 2. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne vegyuk el a kedvet. Meg a ferihegyi terminalhoz se jutott el.

Hogyne, persze, csinald.

2021. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5-ös: Hát igen, látható, hogy nem egy kalandorral van dolgod, hanem csak egy unatkozó felhasználóval. Ettől függetlenül tényleg érdekel a dolog.
2021. máj. 2. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Ettől függetlenül elvágják a nyakad, ha szórakozol velük. A hitükre fokozottan erzékenyek. De te tudod.
2021. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Hülyeséget ne terjesszünk már. A Mekkába való belógásért pénzbüntetés jár és kibsznak az országból, de lefejezni azért ott sem fognak ennyiért. Egyébként ha megnézed a Google térképen (a Google autót nem engedték be, de a helyiek és a zarándokok raktak fel egy rakás képet), azt fogod látni, hogy még közel-keleti mércével nézve se egy különösen szép város, egyszerűen a vallási turizmus miatt van annyi bevétel, hogy semmi mást nem kell nekik fejleszteni, és úgy is néz ki. Medina egy fokkal jobb, de összességében ha nem vagy vallásos muszlim, akkor teljesen fölösleges Szaúd-Arábiába utazni, mert nagy élményt nem fog nyújtani, akkor már inkább menj egy több ezer éves kultúrájú országba, mint Egyiptom vagy Irán, ott is megvan ez a közel-kelet fíling, de azon túl is sokat nyújt.
2021. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
OK, megértettem, a kérdés eleve elméleti, ha lenne lehetőségem se utaznák oda, csak kiváncsiságból tettem fel, hogyan ellenőrzik a vallásodat.Pár kalandor-bloger töltött már fel videókat, melyekben ezeket a városokat látogatja, nyilván ettől olyan izgalmas számukra, mivel nem lenne szabad. Ahogy Észak-Koreát is ezért vállalják be páran. Viszont vallásos emberek, mennyire tartanátok elítélendőnek, ha mondjuk muzulmánnak vallanám magamat, azért hogy beléphessem ezekbe a városokba, valamint, hogy mecsetet látogathassak?
2021. máj. 3. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!