Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Srí Lankán vagy Indiában ki...

Srí Lankán vagy Indiában ki volt? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kulturálisan, látnivaló szempontjából mennyire éri meg?

Úgy kb. 2-3 hetes kisebb körutazás.


2021. máj. 3. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hét az hurkalé Indiában. Talán Srí Lankában a kötelező dolgokat megnézni elég. Megéri, most nem tudom milyen árban lesznek a repjegyek de covid előtt 100 ezer alatt meg lehetett úszni ott meg már gombokból el lehet karistolni.
2021. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Sri Lankán, de nagyon fiatal voltam, nem nagyon emlékszem.

Ami megragadt, azok a kedves, érdekes helyiek voltak. Én és a húgom nagyon szőkék és világks bőrűek vagyunk, többször megkérték, hogy lefotózhassanak.A sofőrünk is élénk nyomot hagyott bennem. Egy hétig voltunk, ő vitt mindenhova.

Ott curryt esznek curryvel. Egyszer megkérdeztünk valakit, hogy ezt eszik-e minden étkezésre. Azt válaszolta: Yes Sir, for breakfast not so hot, for lunch and dinner more hot. Ezt képzeld el indiai akcentussal :DDD Ezen kívül persze biztosan vannak egyéb elzotikus kaják is, de a különböző színű (piros, sárga, zöld) és erősségű robbantott csirkét rizzsel mindenhol megtalálhatod.

Élénken jelen van a gyarmati múlt is. Az angolok sok teát telepítettek, voltunk egy teafeldolgozóban is. Van egy város (biztos több is), amit szinte száz százalékban a gyarmatosítók húztak fel. A teával beültetett hegyek között, jó magasan áll, kellemesebb, hűsebb az idő.

Indiában az emberek többsége hindu, de elég komoly muszlim kisebbség is él. Sri Lankán inkább buddhisták, kevesebb hindu.

Emlékszem, egy templomban meg lehetett nézni Buddha fogát, ott rendes tömeg volt. Sok sztúpában jártunk. Nem lehet cipőben bemenni, és a többségük homokkal vagy kővel van körbevéve, a tűzforró felületen kellett átmenni mezítláb, az azért elég durva volt. Találkoztunk angol turistákkal, akik felhívták rá a figyelmet, hogy zokniban lehet menni, az enyhít kicsit a forró talajon.

A hindu templomok sokkal élénkebbek, mindig valami szakrális, de hangos zene szól, és erős illatok vannak, annak is meg van a hangulata.

A történelmi, világi építmények is érdekesek. Ugye elég más építészeti stílus. Van a sziget közepén nagyjából egy szikla, amire egy királyi palota épült, már csak a romjai vannak meg (Oroszlán-szikla) Oda felmenni nem mondom, hogy nem fárasztó, illetve az ország egyik legismertebb, legturisztibb helye. De azért a kilátásért szerintem megéri.

Amire emlékszem még azok a kicsi, szemtelen majmok sok helyen. Olyanok, mint itt a galambok. Bár ezek az egész délkelet-ázsiai világban jelen vannak, lehet, hogy már ismered őket.

A tengerpart is nagyon jó volt, ahol voltunk.


Kicsit összevisszára sikerült ez a beszámoló, inkább az élményeimet írtam le, már amire emlékszem. Remélem azért kedvet kaptál, én mindenképp ajánlom mindkét helyet.

Én, ha először mennék, inkább Indiát választanám, de ott találj(atok) ki egy régiót, mert hatalmas ország, több kultúrával, szerintem csak két-három hónap alatt lehetne alaposabban bejárni. Sri Lankára szerintem elég a 2-3 hét.

2021. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsősorban Srí Lanka a célpontom. Nem hiszem, hogy nagyon kibírnám azt az indiai mélyszegénységet. Meg jobban szeretem a természeti dolgokat, és kevésbé a zsúfolt városokat.

Köszi a hozzászólásokat :)

2021. máj. 3. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még pont covid előtt szilveszter környékén voltam Srí Lankán. Jóval enyhébb élmény, mint India, mert 2012-ben azt is megjártam, úgyhogy van összehasonlítási alapom. Nekem nagyon bejött Srí Lanká, nagy pozitív csalódás volt. Én kéthetes körúton voltam, úgyhogy sok minden belefért. A kultúra eléggé hajaz Indiára, csak itt buddhista a többség. Stabilan meleg van, de nem vészesen, 30-35 fok, csak viszonylag magas a páratartalom. Szerintem abszolút megéri, a lényeg belefér két hétbe is, kb. Csehország-méretű a sziget.
2021. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!