Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban, Tokióban el lehet...

Japánban, Tokióban el lehet lenni havi 630000 forintból?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok japánul, így a kérdésem inkább elméleti…

Bár a diplomámmal láttam álláshirdetéseket, ahova elég az angol/kifejezetten angol nyelven jól kommunikálókat keresnek (írják, hogy japánul nem is kell tudni, mivel a munkafolyamat alatt csak angolul beszélnek és külföldiek jelentkezését is várják)…


Évi 5 millió japán yent fizetnek, amiről sajnos nem tudom hogy a bruttó vagy a nettó. Gondolom akkor inkább a bruttó.

Néztem egy az átlagosnál olcsóbb albérletet, de azért nem a legolcsóbbat, 31m2 és karbantartással együtt 145000 yen per hó…


Nekem az jött ki, hogy az albérleten túl, olyan havi 600-630 ezer forintnak megfelelő yen maradna megélhetésre.


Ebből Tokióban mihez lehetne kezdeni?


Egyébként nem tervezem komolyan, hogy kimegyek oda, mert nem tudok sokat az ottani dolgokról…

De ha megérős, akkor lehet hogy kicsit beleásom magam a témába és ha néhány év múlva lesz hasonló álláshirdetés, akkor arra jelentkezem.


De igazság szerint ez így nem tűnik valami soknak.



2021. aug. 1. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Sok sikert, ha te ennyiből akarsz megélni. Először nézd meg az árfolyamot! Ez nagyjából a fele yenben. Max. ha két hétig húzod ebből úgy, hogy egy panzióban laksz (én annó havi 60 ezer yent fizettem lakhatásra), minimálisan eszel-iszol, alig utazol.
2021. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1. Mi lenne ha elolvasnád a leírást mielőtt válaszolsz egy kérdésre?!


Írtam, hogy a lakhatás rendezése után maradna ekkora összeg.

2021. aug. 1. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nem tudok válaszolni, én is csak kérdeznék. 5 millió yen az nem nagyon kevés? Állítólag egy doktor havi 1.5 millát keres.
2021. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3. Elvileg az éves átlag nettó (!) kereset Tokióban idén 3,900,000 yen, amivel az egyik legjobb átlagkereset a világon. Hong Kongban (480,000 HKD) magasabb pl., meg Londonban…
2021. aug. 1. 18:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy orvos pedig elvileg 1.5 milliót is kereshet, vagy többet, de ilyen 10-20 év munkaviszonnyal.
2021. aug. 1. 18:29
 6/12 anonim válasza:
88%

Szia!


Unokahúgomék kint éltek, igaz ez már vagy 10 éve volt, de nem hiszem hogy annyira sokat változott volna azóta a világ. Az ő férje félig japán-félig magyar, mindkét nyelvet beszéli anyanyelvi szinten, ezen kívül még beszél angolul és franciául is magas szinten. Tanárnak ment ki oda, unokahúgom pedig varrodába ment. Nem olyan emberekről van szó, akik minden hülyeségre elköltenék a pénzt, mert nagyon ügyesen be szokták mindig osztani a pénzüket. Egy patkánylyuk méretű lakásban húzták meg magukat, pénzt alig tudtak félretenni úgy hogy mindketten dolgoztak, és emellett még iszonyat hajtós is volt a meló mindkettőnek. Egy egyetemi professzor lakott mellettük, szintén egy iszonyat apró területen. Fél év után jöttek is haza.


Tudnám sorolni, hogy miért nem éri meg hosszútávon az ottani meló, de dióhéjban annyit írnék le róla, hogy oda iszonyat jó diploma kell, hogy ne rokkanj bele a melóba, és ne éhbérért dolgoztassák ki a beledet. A gyári melóstól a rendőrön keresztül a főorvosig mindenki robotol mint az állat. Ez egyébként nem csak egy Japánra egyedül érvényes dolog, hanem Ázsiának azon részére végig. Teljesen mindegy hogy mit dolgozol, nem lesz időd élni. Maga a pénz nem rossz, de Japánban nem jó elkölteni. Külföldiként pedig rengeteg "passzív" megkülönböztetés fog érni. Ezt értsd úgy hogy nagyon nehezen fogsz lakást találni, és szinte lehetetlen lesz beilleszkedned bármilyen közösségbe. Nem rosszak a japán emberek, de Te mint külföldi nagyon is ki fogsz lógni a sorból akárcsak unokahúgom. Csak akkor menj ki Japánba, vagy úgy Ázsiába, ha oda hosszútávra biztosan tervezel. Gyönyörű ország, nagyszerű emberek, jó kereset (amennyiben diplomás vagy), de csak simán a pénzért kimenni egyáltalán nem éri meg. De ez a Te döntésed, én csak annyit mondanék hogy ha nekem diplomám lenne, akkor inkább USA, Kanada, vagy Nyugat-Európában próbálnék szerencsét. Sok sikert! 👍

2021. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6. Köszi az infót.


Mondjuk egy tanár és egy varrónő nem tudom, hogy Magyarországon hogyan él meg…

Nekem nagymamám középiskolai tanár volt és 5-6 éve vonult nyugdíjba, de 70 éves koráig tanított.

Nem emlékszem pontosan, hogy mennyit keresett 40 év tanítás után, csak arra, hogy nagyon keveset…

Nem tudom, hogy most mi a helyzet a tanári fizetésekkel, de nem hiszem, hogy sokkal jobb.


Egy varrónő és egy tanár sok év tapasztalattal is valószínűleg ketten együtt keresnek meg egy akkora összeg amiből boldogulni lehet itthon, de van egy olyan sejtésem hogy abból sem könnyen…


Most nézegettem ilyen Magyarország és Japán közötti összehasonlításokat és ezt találtam:

Consumer Prices in Japan are 96.67% higher than in Hungary (without rent)

Consumer Prices Including Rent in Japan are 102.10% higher than in Hungary

Rent Prices in Japan are 123.00% higher than in Hungary

Restaurant Prices in Japan are 44.20% higher than in Hungary

Groceries Prices in Japan are 140.89% higher than in Hungary


Ez nem tűnik olyan vészesnek, tekintve hogyha csak bruttónak is vesszük azt az 5 millió yent, akkor az pontosan 300 százalékkal több mint amit itthon kapok.

Ha pedig nettónak, akkor még durvább a különbség.


A munka morállal kapcsolatban meg annyit, hogy van hegesztő és orvos rokonom is, mindkettő 200+ órát dolgozik itthon, Magyarországon.

Az orvos az van hogy 240 órát is, igaz ennek egy része ügyelet (de azért az is megterhelő, a tudat hogy bármikor szükség lehet rá).

2021. aug. 1. 20:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze ebben az összehasonlításban az egy buktató, hogy nem Budapestet hasonlítja össze Tokióval, hanem a két országot.
2021. aug. 1. 20:42
 9/12 dornstadter ***** válasza:
100%

Meglehet belőle élni. Persze nem luxus körülmények között és észnél kéne lenned, legalábbis Tokióban, de egy normálisabb életszínvonalon tudnál élni.

5 millió jen az átlag feletti fizetésnek számít. Azt mondják 4 millió yen az átlag. Albérlettel együtt necces lenne, de ha albérleten túl maradna kb. 600e Ft-od az kb 210-230e yen (árfolyam függő, de kb kicsit több mint a harmada. 1 jen kb 2,7 Ft körül van), abból bőven ki lehet jönni.

Olyanokkal is tudsz spórolni pl. hogy olcsóbb külvárosi, vagy Tokión kívüli helyen bérelsz lakást és ingázol a munkahelyedre. Az utazási költséget a cégek általában állják.

Kajával és egész olcsón ki lehet jönni. Szóval vannak trükkök, de ez a fizetés nem is rossz alapból, még csak nem is kéne annyira összehúznod a nadrágszíjat. Kivéve persze ha félre szeretnél tenni minél többet.

2021. aug. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dornstadter ***** válasza:
100%

Egyébként amiket a 6os írt helytállóak.

Arra, hogy megszedd magad és utána hazamenj, arra Japán nem jó. Persze kulturális élményként, nyelvtanulásként, önéletrajzba későbbi karrierhez viszont jól jöhet.

2021. aug. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!