Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A japánok akkor is csak...

A japánok akkor is csak megjátszák a kedvességet/érdeklődést, ha turistaként csupán 2-4 hétre utazik hozzájuk az európai utazó? Nippont ismerők, igaz, v. hamis ez? Letelepedéskor tudható, h. nem szívlelik, de turistaként is csak átverések a mosolyok?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam különböző blogokban, illetve (ha jól fordítottam magamnak, akkor) YouTube felvételeken is azt közlik a (jövőbeni) kíváncsi turistákkal, hogy a nagyobb városokban már elfogadóbbak és (őszintén) előzékenyek az európaiakkal (is!), de a kisebb városokban, netalán vidéken, falvakban még mindig áthatja őket a "japán csak a japánoké" gondolat.


Vajon ez még mindig így van? Vagy nem teljesen igaz már ez a kijelentés?


Szigetországot jól ismerők! Kérlek osszátok meg velem ebbéli tapasz nyalataitokat!



2021. nov. 20. 19:30
 1/9 anonim válasza:
13%

Csak játsszák...illetve megadják a tiszteletet, mint vendégnek.

De sok, kisebb helyen, ha tudnak is angolul, akkor sem fognak hozzád angolul beszélni, mert tanulj meg a nyelvükön!

Ja, és úgy egész Ázsiában, helyesen, rühellik a feketét, és a barnát. Bőrszínként.

2021. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

#1

"De sok, kisebb helyen, ha tudnak is angolul, akkor sem fognak hozzád angolul beszélni, mert tanulj meg a nyelvükön!"

És ez neked miért baj? Pont ez a jó bennük.

2021. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezzel éppen nekem sincs semmi bajom. :)


Azt viszont már őszintén nem értem, hogy miért kell ezt a tiszteletet csupán játszani. Miért lenne olyan rossz egy európai turista? Pláne ha csak rövid időre megy, nem letelepedni?

2021. nov. 20. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

#3

Alapból nem kedvelik a külföldit. De udvariatlanok se akarnak lenni.

Ennyi a magyarázat.

2021. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a külföldiek nem ismerik a szokásaikat, és iszonyat tahók tudnak lenni (akarva/akaratlanul). Mikor Japánban éltem én is ki voltam akadva amikor becsörtettek a turisták a kisvárosba ahol laktam, és a japánok számára nagyon udvariatlanul viselkedtek.


Amúgy az új generációk már sokkal jobban elfogadják a külföldieket szerintem.

2021. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha valaki aktívan igyekezne betartani amennyi íratlan szabályt csak lehet, amennyit csak tud, minél többet? Azzal szemben (akár az általad írt öregebbek is, nem csak az újabb generáció) elfogadóbbak lennének? Azaz nem megjátszva azt?
2021. nov. 20. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2-4 hetes turistáskodásnál ne várd, hogy "régi jóbarátként" kezeljenek egy országban. :)

Hosszútávú több éves/évtizedes vagy akár örök ott tartózkodásnál megint más a helyzet, ha nem viselkedsz úgy mint egy nyugati barbár és a lehető legjobban tiszteletben tartod amit kell. Persze valamennyire elnézőek kicsit ha nem tudsz mindent 100%-ra úgy mint egy őshonos. ;)

2021. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem régi jóbarát! Ez természetesen még csak meg sem fordult a fejemben. :) Csak kissé zavarna (persze csupán mélyen, legbelül), ha érezném, hogy egyedül a papírforma miatt szimpatizálnának velem, nem azért mert éppen akkor ott valami miatt szimpatikus lennék nekik.
2021. nov. 20. 23:27
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

A régi jóbarátot csak azért mondtam, hogy legyen mihez viszonyítani. :)

De igazából tudhatod mikor nem csak azért kedvesek mert úgy illik. Főleg abból, hogy valamivel lazábbak, kevésbé távolságtartóak veled szemben mint a többiek. Ez főleg a gesztusokban és a beszédben tűnhet fel. De nagy általánosságban csak azért nem tépik le a fejed mint egyes magyar idegenek tennék mert nem illik (és itt lehet túloztam a dráma hatás kedvéért).

2021. nov. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!