Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba utazást heti 700...

Japánba utazást heti 700 eFtnak megfelelő jen alatt nem lehet kivitelezni. Mik azok a dolgok, melyekre havi bontásban minumim 2.800.000 forintnyi jen elengedhetetlen? Nyilván a szállást most nem számítva, az legalább napi 20-25 eFt. Semmiképpen...

Figyelt kérdés

Semmiképpen nem hozható ki havonta körülbelül hárommillió forintnak megfelelő jennél jóval kevesebb összegért egy-egy Japán utazás? (Azért remélem, hogy vannak legalább angol, vagy magyar nyelvű fórumok, melyekben vannak tippek/megoldások írva, hogy ennek a feléből, vagy egy millió forintnyi jenből is kijöhet egy-egy hónap ott tartózkodás.)


Ui.: így mondják legalábbis, hogy oda hetente legalább 700.000 forintnyi jen szükséges. Elképesztő összegek ezek!



2022. okt. 17. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Honnan ezek az infók?
2022. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Innen (is) olvastam.


Bocsánat, ha ez nem sok, azonban én havi másfél, vagyis inkább két, meg pláne(!) két millió nyolcszázezer forintnak megfelelő jent elképesztően magas összegnek tartok - még Japánhoz is!


Arra kérdezek rá, hogy mik azok a drágábbnál is drágább szolgáltatások (illetve akármik), amik így megdobják pluszban - a szállások amúgy sem csekély árát?

2022. okt. 17. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor utaztam már, és mára már utálok az interneten utána nézni anyagi dolgoknak utazással kapcsolatban. Kedvencem pl a kaják: Azt mondta valamelyik internetes oldal, hogy NAPI kaja japánban 80-90e forint... 30-ból hoztam ki úgy, hogy nem nézegettem az árakat. Való igaz, nem puccos éttermekbe jártam, ahol dress kódok voltak, de akkor is durva, hogy az internet mennyire felkerekít. De nem csak Japánnal volt ez, Franciaországgal, New Yorkkal.
2022. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Hogyne lehetne?! Keress rá tételesen, hogy hol mi mennyibe kerül.

(Nem csak fotelutazó vagyok, meg volt szervezve az utam Japánba, és az áraknak is alaposan utánanéztem, csak aztán a covid kukázta az egész utazást, sajnos.)

2022. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Ebben a repjegy már benne van? Mert azt nem szükséges hetente megvenni egy egyhónapos útnál, már ha nem ugrasz haza hétvégente virágot locsolni.
2022. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Szállás: lepukkantabb hotelek/kapszula hotelek vannak akár 5000 jen/éjszaka áron is. 30 napra ez 150000 jen.

Tömegközlekedés: JR Pass 7 napos + 21 napos (mert 30 napos nincs) = 90000 jen.

Kaja: ebéd egy olcsóbb étteremben kb 1500 jen, ramen meg hasonlók az akár 800 jenből is megvan. Összességében napi 5000-ért már elég jókat lehet kajálni.

Repjegy: erre keress rá te, nem tudom, mikor mennél :P

Költőpénz: ez nagyban függ attól, hogy mit akarsz csinálni - minden nap Disneyland és/vagy luxusprostizás az drága. Múzeumok, szentélyek jóval olcsóbbak.


Amúgy meg lehet oldani ennél olcsóbban is úgy, ha önkéntes munkára mész ki - kapsz szállást, kaját, meg heti 2-3 szabadnapot. :D

2022. okt. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
3: egyszer belefutottam egy olyanba, ahol konkrétan előzör számoltak egy napra úgy, hogy benne volt az utazás (nem Japán, csak a Balaton); majd utána a 4 vagy 7 napra csak simán beszorozta... Indexes cikk volt emlékeim szerint.
2022. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Pár személyes tippem, ha elfogadod/lehetőséged van élni velük:


- Sajtóigazolvány és nemzetközi diákigazolvány. Sok helyen elfogadják, múzeumokban, szentélyekben, ...


- Olcsók a robogók, megvenni is a használtat. De nemzetközi jogsit nem fogadnak el! Így ha elkap a rendőr, az cumi.


- Kaja: készétel konzervek.

2022. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Hat ha hetente 700.000 yen kell oda, akkor nem tudom mennyi fizetesbol elnek ott az emberek.


De nyilvan nem a legdragabb etterembe kell menni, be tudsz vasarolni es magadnak fozni. Ha van ismeros, barat, csaladtag aki el tud szallasolni az is sokat lefarag a koltsegekbol.

A tomegkozlekedes sajnos draga.

2022. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2022-es medián fizetés Japánban 545 000 JPY (4730 USD) havonta.


Ki ne találjátok már, hogy 700000 kell egy hétre!

2022. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!