Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen Japán aki már volt ott?

Milyen Japán aki már volt ott?

Figyelt kérdés
Aki már volt Japánban milyenek ott az emberek? Volt valami ami nagyon furcsa volt ott? Mennyire beszélnek angolul? Mennyire drágák ott a dolgok?

2023. jan. 2. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően segítőkészek az emberek, de azért távolságtartók, turista központokban forgalmas pályaudvarokon azért tudnak angolul, de attól függően, hogy melyik részre mész vannak helyek ahol kb egyáltalán nem beszélnek angolul. Drágák a dolgok, de azért vannak olcsó helyek is csak jobban szét kell nézni.
2023. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az átlaghoz képest olcsóbb helyek, de...magyar szemmel nézve iszonyú drága. Főleg a tömegközlekedés, belépők. Sok étteremben (még a relatíve olcsóbb talponállókban is!) szokás, hogy kiírnak egy árat pl. csirkemell tál 4 db csirkemellel. Látsz egy pl. 3000 forintos árat, majd a számlánál elhűlsz, és kiderül hogy darabra vonatkozik a megjelölt ár. Ugyanez a sörkóstolónál, de a tenger gyümölcsei sem mindig egyértelmű mit miért fizetsz.


A másik, hogy annyi minden szär van, de tényleg és annyit lehet költeni csetreszekre.


Mindentől független meg egy 1.5 hétre érdemes bevenni Japánt és legalább a legfontosabbakat megnézni, mert amúgy érdekes és jó élményekkel gazdagító ország a maga sajátos, szigorú, néha ostobának tűnő, néha könnyfakasztó kultúrájukkal és szokásaikkal.

2023. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kicsi es draga.

Emberek tisztelettudoak de nem baratsagosak.

Pontosan megy minden mint ahogy tudod.

Kaja nem tul jo. Ha nyugati eteleket akarsz enni hirdest meg a vesédet vateran

2023. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
96%

Van egy csomó magyar nyelvű Youtube csatorna, keress rá, és ott van minden.


De azért pár dolog, az én szemszögemből.


- Alig van kuka. Főleg a forgalmas helyeken. Biztonsági okokból.

- DRÁGA. NEM KICSIT! (Tudom, menjek IT mérnöknek, és akkor lesz lóvém.)

- Nagyon kevés az angolul tudó, és az angol felírat. Főleg vidéken.

- A régebbi lakások hidegek. Én télen voltam, és a xar belém fagyott.

- Készpénz. Azt hittem, hogy ott minden kártyás. A fenét! Virítsd a lóvét!

2023. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Állítólag nagyon párás.
2023. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

(Kettes vagyok)


A négyest még kiegészíteném:


- Nagyon fontos az offline latinbetűs térkép, mert vagy van angol kiírás vagy nincs.


- A pincérekkel érdemes átismételtetni a rendelést, mert "félreértik" az angolt. Ha gyanús a számla, kérd meg hogy tisztázzák mit miért fizettél. Ahhoz képest, hogy a kultúra meghatározó eleme a tisztelet, a vendéglátósok úgy átverik a fejed, hogy csuda.


- Este a bárokba (főleg a karaokés helyekre, Tokióban) NEM nézünk be fotózkodni. Sok helyen azért is borsos összeget (kb. 4-6-8 ezer ft) kérnek, hogy bemész és belépőt szednek. Nehogy drága legyen a fotózkodás.


- A levesezőkben, autentikus japán helyeken tessék csámcsogni és szürcsölni, az azt jelenti finom az étel. Ugyanígy az első napokon baromi idegesítő hallgatni, se veszélyesen meg lehet szokni.


- Ha ételérzékenységed van nem japán a te országod. Egy étel mondjuk 5-6000 forint, a gluténmentes 20. Amúgy kb minden van minden kajában, nehéz szűrni :D

2023. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Drága, de nagyon tiszta, rendezett ország. Az emberek segítőkészek.
2023. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 as voltam


4-esnek: baromi durva mennyire igaz amit irsz a kezpenzzel, ez engem lesokkolt Szingapurban is hogy szinte sehol kajaldakban nem lehet kartyaval fizetni...


Hallod mar bitcoin meg shitcoin

bevezetese ....


A vilag legmagasabb infrastrukturaju orszagokban retkes kezpenzzel kell fizess...

2023. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindennel együtt meg mindig a világ együk legjobb országa

Nyilván csak akkor ha van pénzed dehát minden csak akkor jó ha van lóvé

2023. jan. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!