Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hátizsákos solo utazásra hogy...

Hátizsákos solo utazásra hogy érdemes felkészülni?

Figyelt kérdés

Egy ilyen 3 hetes Thaiföld vagy Indonézia-féle dologra gondoltam.


Egyedül szeretnék menni és nyilván jó lenne 1 hátizsákba beleférni.


Látom van sok Youtube-videó backpacking-hez. Ezen kívül útvonaltervet csinálni, helyi közlekedésnek utánamenni stb előre érdemes?

Vagy ott helyben is el lehet jól igazodni?


Booking.com-on az első pár napra foglalnék szállást. De utána random új helyekre mennék.



2023. jan. 14. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Azért az ilyenekhez tapasztaltabb hátizsákosnak kell lenni. Én a helyedben ezt átgondolnám.
2023. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ehhez szükséges információkat én nem a gyakori kérdéseken gyűjteném össze. Mindenképp nézz utána az adott hely közlekedésének, ne ott állj neki a keresésnek. Egyébként az hogy mennyire lehet jól eligazodni az a várostól függ, amit meg ugye nem írtál le.
2023. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván nem a gyakoriról szedném össze.

Csak ilyen brainstorming-nak írtam ki a kérdést.


Közben eszembe jutott, hogy utánanézek a szükséges védőoltásoknak. Meg összeírom mi az ami ebben a két országban egyáltalán érdekelne mint látványosság.


Ha valaki pont tud esetleg olyan backpacker-es blogot amit jó szívvel ajánlana, azt is szívesen látnám.

2023. jan. 14. 09:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Backpackeres blogok: backpacker.hu, sárgaruháslány, traveladdict


A szükséges védoltásokat mindenképp nézd meg, illetve az időjárásnak is járj utána.

2023. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az egyesnek, ez elsőre mindenkinek sok lenne, de ha eldöntötted, hogy csinálod, akkor egy pár jótanáccsal megprónállak ellátni.

-Olvas utána mindennek. A helynek, a nyelvnek, a szabályoknak, az oltásoknak, a közlekedésnek stb. Mindent, amit úgy gondolsz, hogy lehetséges, hogy használni fogsz, olvass utána. De pl annak is, hogy mik a biztonságos helyek turistáknak és mik nem. Szóval ez egy elég komoly kutató munka, de ez nagyon fontos.

-Tanulj meg egy pár szót. Ez nem is igazán a fontos része, hanem a tisztelet része. Sokkal jobban állnak hozzád, ha egy sziát, igent és nemet megtanulsz.

-Legyen elég pénzed. Szerintem ez nem valami meglepő, de nézz utána, hogy kb mennyiből lehet kijönni ott 3 hétre, adj hozzá még kb 10%-ot és még ezen felül is legyen vésztartalék ha bármi történne. Ez a 10% valszeg csak az én hülyeségem, de szerintem érdemes mindig egy picit több pénzzel kimenni ismeretlen helyre.

-Biztosítás. Na az legyen. Ezt szerintem már mindenki tudja, de itt is kiemelem: Sehova ne menj biztosítás nélkül.

-Pakolás: Na igen, ez mindenkinél más. Én egy kisebb mosószappant mindig viszek magammal, mert nem tudok ilyen hosszú időre elég ruhát pakolni, a használtakat pedig már második alkalommal sem kényelmes felvenni, nemhogy harmadik vagy negyedik után. Ellenben fel lehet venni őket, kifordítod, befordítod a pólót, stb. Amiben általában meg szoktunk egyezni más backpack-er emberekkel, akikkel találkozok az úton, hogy pólóból elég pár darab, mert ugye ki-be fordítva is tudod hordani, alsónemű és zokniból, higénia miatt sokat érdemes vinni.

-Internet. Manapság már meg lehet oldani, hogy itthon vegyél korlátlan netet külföldre. De ha nem is itthon akarod, akkor meg a reptéren leszállásnál 100%, hogy tudsz majd. És ha egy olyan országba mész, ahol nem beszéled az adott nyelvet, akkor nagyon érdemes netet szerezni. Már csak a legközelebbi szabad szálláshely megkeresése miatt is.

-Ne bízz abban, aki hozzád lép, de bízhatsz abban, akihez te mész. Szóval ha valaki hozzádlép az utcán, hogy "segíteni akar", az általában le akar húzni. Viszont ha te kérsz segítséget valakitől és fel is ajánla a segítségét, akkor abban szerintem bízhatsz. Én évek óta ezt a "rendszert" használom és SOSEM hagyott még cserben. Egyszer nem volt olyan, hogy valaki oda lépett hozzám és nem akart volna kihasználni, ahogy olyan sem, hogy valakihez én léptem oda segítséget kérni és segített, majd utána megpróbált kihasználni. Tényleg, segítettek, a legtöbbször pénzt se fogadtak el. Szóval ezt a módszert ajánlom.

Most így hirtelen ezek jutottak eszembe. Nagyon figyelj majd oda a biztonságodra.

2023. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon nagy köszönet. :)


(Egy rugóra jár az agyunk azok alapján amiket írtál.)

2023. jan. 14. 10:53
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi rossz tanacsot mostanában meg nem olvastam. Ne hogy megfogadja mindet bárki! Abbol kell kiindulni jelenleg, hogy a vilag összes orszagaba kb. ugyan az helyzet mint magyarországon.
2023. jan. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aloha8 ***** válasza:
100%
Thailand-Nem.ajanlom. Egyedül nem igazodsz el. A Taxis nem ert angolul, olvasni nem tudnak, mivel mas az irasuk. Iszonyu szegeny, elmaradott orszag.Ha egy 5*szallodaba mesz, szuper luxust kapsz, de vegig a szallodaban, resortban kell maradnod , mert,ha kimesz, nincs semmi. De fantasztikus kedvesek. Ne a monszun ideje alatt menj. Most jo az idö, de nagyon nagy mindig a paratatalom. Mi most Koh Samuiban vagyunk.
2023. márc. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!