Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Útlevélben a régi név esküvő...

Útlevélben a régi név esküvő után? Lehet gondom ebből Thaiföldre utazva?

Figyelt kérdés

Szóval ha nekem az útlevelemben mondjuk "Kiss Kata" szerepel, a repülőjegyeken is szintén ez lesz, és így utazom Thaiföldre.... De az utazás kezdete előtt 6 nappal lesz az esküvönk, amin bejegyzik hogy ezentúl "Horváthné Kiss Kata" vagyok, akkor ez valahol ki fog bukni, amikor ellenőrzik az útlevelet stb-t? Lehet ebből gond? Első repülésünk lesz, és külföldön sem szoktunk járni, max szomszédos országba, szóval így is izgulok, nem hogy még kiszedjenek a sorból. :D

Mivel az esküvő és a nászút között biztos nem fér bele új útlevél csináltatás, ezért max az a lehetőségem van hogy megtartom a nevem. Es később külön eljárásban változtatokm meg, de ez úgy tudom nem olcsó dolog.


2023. febr. 2. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Lesz igen. Fel sem fognak engedni a gépre konkrétan. Az útlevél ellenőrzéskor látni fogják, hogy már változott a neved és így az útleveled érvénytelen.
2023. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Igen valószínű, hogy lesz ebből baj. Nem tudom olyen szituációt elképzelni, hogy ne lenne😅

Ellenben lehet csináltatni 24-48 óra alatt is útlevelet, igaz, többe kerül, de így tudtok majd menni. Legalábbis, én ezt javaslom.

2023. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Ugyan már, az útleveledben szereplő nèv nem változik addig, amíg nem cserelteted ki az útlevelet. Mindenhol egyezzen meg a neved a leánykori / előző neveddel és akkor nincs semmi gond.


(2019-ben mi is így utaztunk, 2 nappal a mennyegző után Afrikába.)

2023. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Azok az emberek akik ép aggyal születtek ilyen esetben azt az opciót választják, hogy 3000 kemény magyar forintért később változtatják meg a nevüket így elkerülve az ilyen problémákat.
2023. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem van egy olyan opció is, hogy megváltoztatod a neved. És nem utazol el Thaiföldre :)
2023. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Semmi gondod nem lesz. Az utlevel nincs kapcsolatban a nyilvantarto rendszerrel, vagyis a check in-nel senki nem fogja latni hogy neked akarmid valtozott. Egy a lenyeg az utlevelben levo nev es a foglalas/beszallokartyadon levo nev egyezzen.
2023. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

6

Te sem utaztál még repülővel. A check-inhez ennek semmi köze. Ha olyan helyre mész ahová kell az útlevél, olyankor mielőtt a gatehez mennél van egy külön útlevél ellenőrző pont ahol pont az ilyesmit nézik és ott ki fog bukni a dolog és nem engednek tovább.

2023. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
7.-s, Budapesten van ABC kapu, eloszor beszkenneled az utleveled, itt a fenykepet nezi, majd mesz kb otven centit es ott belenezel egy kameraba, ha az utleveleden levo kep egyezzik a fotoddal akkor nyilik a kapu es maris schengenen kivul vagy, nem vizsgalja a nevazonossagot csak a fotot.
2023. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

8

Persze töki álomország tengerpartján.

2023. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Honnan tudnák azt Thaiföldön vagy a repülőtársaságnál, hogy megházasodtál, és hogy asszony neved lett?

Az egyetlen hatóság, cég, aki esetleg tudja az a rendőrség, ill. a rendőr, aki a kiléptetésed végzi Ferihegyen.

Ő meglátja, hogy ugyanaz a személy vagy. De sztem még ő se lát mást csak, hogy az útlevél érvényes, igazi, a személy megegyezik az okmányban szereplővel.

2023. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!