Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Bali mitől ilyen felkapott ?

Bali mitől ilyen felkapott ?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időben főleg nálunk szinte minden hírességek kötelező oda elmenni és nyaralni ott . Seat átlag emberek között is nagyon népszerű . De mitől ilyen népszerű? Mi az ami nincsen meg Spanyolországban vagy Olaszországban ,Görögországban vagy egyébb mediterrán országban itt a környéken?

2023. máj. 4. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem picit képmutatás az egész Bali mánia, de sokan nem is tudják, hogy az. Jó hely amúgy, ajánlom ha telik rá, csak tudd hova tenni.


Bali sok okból fölkapott, az egyik legfontosabb, hogy a helyiek hinduk, és nem muszlimok. Bármilyen szélsőjobboldali hőzöngés és fennhang nélkül ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy Balin az emberek kedvesek, és relatíve biztonságos, míg vannak olyan indonéz szigetek, ahol nem konkrétan mennék az utcán egyedül nőként. Relatíve magas továbbá a kínai kissebség száma, ami Délkelet-Ázsiában egyenlő a gazdasági fejlettséggel.


Amit a képmutatásként említettem, hogy Bali-n kiépült egy párhuzamos társadalom vagy turista gettó a nyugatiaknak, ahol kapni fognak egy Délekelt-Ázsia experience-t viszont az egészet ultramód kontrollálva, az egész olyan mintha egy Disneylandbe mennél.


"Mi az ami nincsen meg Spanyolországban vagy Olaszországban ,Görögországban vagy egyébb mediterrán országban itt a környéken?"


Ezt a részét hadd ne kommentáljam :D

2023. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Van egy ismerősöm, aki sokáig ott lakott, egy szuper könyvet is írt róla. Sokakat vonzanak ezek a helyek, én viszont semmit sem látok benne. Egyáltalán nem vágyom oda.
2023. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Az mas kerdes, hogy Indoneziabol nem oda mennek, ha mennek, de a mi van ott, ami kerdesedre az a valasz, hogy a rizsfoldeken at az egesz rohadtul nincs meg az altalad emlitettekben. Na en azt nem ertem, szallodakompexumba miert megy valaki mesterseges vilagba, ahol se termeszet, se helyi epiteszet nincs, barhol is legyen.
2023. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
En 60 napot voltam Indoneziaban ebbol 5 napot Balin. Eletem legnagyobb hibaja volt, egy retkes turistagetto az egesz te meg egy ketlabon jaro ATM vagy (azt gondoljak).
2023. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Már régen nem menő Bali, csak a magyar celebeknek, mert olcsó.

Vannak turista gettók, mert kb az ausztrál alja bogan réteg Ibizája, de szerencsére elég nagy sziget (akkora mint HB megye), lehet találni bőven jó helyeket. Van ilyen ciklikusság, majd ujra jó hely lesz később. Volt már ilyen.

2023. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
A hírességek körében most Dubaj a menő
2023. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Hmmm. Négy éve éltem Indonéziában és kétszer jártam Balin, úgy összesen két-három hetet töltöttem el ott. Dolgoztam is ott, meg körül is néztem a családdal.


Különleges hely, de nem páratlan. Vannak nagyon szép részei, de öszességében túlértékelt. Tömeges és felkapott, ennek megfelelően nem is túl olcsó.


Hogy a kérdésre válaszoljak, a név mér beleégett az emberek tudatába. Van ez a kövesd a tömeg áramlását (follow the flow), legyél beerka (és egyél berka tápot :-))).


Helytelen lenne leszólni, ugyanakkor ajánlanék más gyöngyszemeket Indonéziában. Manadó, a Toba tó vagy a Gunung Leuser nemzeti park Szumátrán. Megéri elmenni és pár hónapot tölteni Indonéziában. Próbára teszi a türelmed, de ad valami olyan megfoghatatlan élményt, hogy már másnap vágyódsz vissza. Kilenc országban éltem már, de Indo holtversenyben az első. Bár már negyven múltam mikor kiutaztam, komoly nyomot hagyott az életemben.

2023. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Az ízek, imák, szerelmek c. klisékkel teli film adott a népszerűségének.

Én egy hétig voltam Balin. A templomok szépek, a strand (Kuta) inkább szörfösöknek való.

Érkezésünk utáni első órában magyar csoportba futottunk bele a sétányon... szóval a megfizethető kategória (volt.) /most, h felmentek a repjegy árak 300 alatt nem lehet kijutni/

Én Yogyakarta-t sokkal jobban szerettem.

Bali az insta picsák desztinációja. kell egy kép s Bali Swing-en meg egy tükrös fake fotó a Gates of Heaven-nél.

2023. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
58%
Tavaly nyáron 4 hetet töltöttem Balin, életem legjobb utazása volt. Néhány hazai celeb viszont teljesen képmutató a hellyel kapcsolatban. Horváth Éva szerint például a helyiek között nincsenek szegények, hajléktalanok, de ez egyáltalán nem így van.
2023. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!