Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nehéz eligazodni Bangkokban?

Nehéz eligazodni Bangkokban?

Figyelt kérdés
Minimális angol nyelvtudással, egyedül neki merjek vágni?
2011. márc. 31. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ők nem nagyon beszélnek angolul, mindig keresik a forditókat.

De próbaszerencse. Munkát attól még találhatsz.

Biztos van olyan hely is, ahol elég a te angol tudásod.

Sok szerencsét.

2011. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

honnan tudod hogy a kérdező munkát keres ott?


Én a kérdésből azt gondolnám, hogy csak turistaként akar kimenni...

2011. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Igaz...csak a sok munkakeresgélős kérdés után rögtön erre asszociáltam..

Kiránduláshoz,meg Bangkok felfedezéséhez nem igazán kell nyelvismeret.És bár nem sokat beszélnek angolul, azért próbálnak segitőkészek lenni.Nagyon barátságosak.

2011. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Turistaként szeretnék odamenni :)
2011. ápr. 3. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor jártál Bangkokba, de mostanság még a piaci kofa is tud (ha nem is folyékonyan) de "kézzel lábbal" annyira angolul, hogy ki tud szinte bármi fontosba segíteni. Ellenben pl. Budapesttel, ahol 10-ből szerencsés, ha 1 ember tudja a nevét elmakogni neked angolul.


Kérdező:

- Szállodákban mindenhol tudnak folyékonyan beszélni angolul

- Utcai árusoknál, bároknál mind-mind beszélnek érthetően, elégségesen angolul. Ha nem részecskefizikáról akarsz beszélgetni velük akkor nem lesz gond

- Taxisok, tuktukosok annyira mind tudnak angolul, hogy a címre elvigyenek vagy megértsék, hogy pl.: a nevezetességekhez (arany buddha, királyi palota, úszó piac, stb) akarsz eljutni.


Pár jótanács:

- Bankok HATALMAS. Szó szerint. Ha turistaként akarsz körülnézni benne, akkor érdemes már helyből viszonylag belsőbb kerületi szállodát választani. Én pl. januárban el akartam menni egy tengeri akvarisztikai kereskedésbe és megkérdeztem a recepcióst, hogy hogy tudnék eljutni oda, milyen messze van. Mondta, hogy kb 2-2,5 óra taxival... Cserébe a királyi palota és a szórakozó negyed 10 percre volt taxival vagy tuktukkal

- Taxissal, de főleg tuktukkal ELŐRE megbeszélni a viteldíjat. Az ELŐRÉN van a hangsúly. Volt egy hely, ahol többször jártam. Mikor a helybéli ismerős szólította le nekem a tuktukot akkor 50 bath volt a viteldíj, visszafele már 120... :)

- Alkudozni nem szégyen, sőt kötelező! És itt nem 10-15%-okról beszélek, hanem ha egy ajándéktárgyra / órára / bármire 2000 bath-al nyit a kereskedő akkor nyugodtan mondd, hogy 300. 500-ért tuti a tied.

- Éjszakai életet ne hagyd ki! (nem feltétlen a prostikra gondolok)

- Bangkok szép hely, de 2-3 napnál többet nem igazán ér

2011. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!