Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban érdemes angol nyelvtu...

Japánban érdemes angol nyelvtudással utazni?

Figyelt kérdés
..vagy teljesen esélytelen, hogy bárki is megérti az angolt ott?
2009. márc. 5. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

nem igazán bezsélik az angolt,ha próbálkoznak is hamar feladják. meg az akcentusuk se kutya....amúgy nem igazán érzik szükségét, h.angolul beszéljenek....jól megvannak a saját nyelvükkel,nem nagyon kiváncsiak más nyelvekre...többek között ilyen téren is elég zárt kultúra az övék...

én még nem voltam Japánban,de egyik ismerősöm kint dolgozik egy nagy cégnél,ahol nyilvána elvárás lenne de nem ütik korbáccsal őket ha nem angolul beszélnek.,nekem itthon volt már szerencsém velük dolgozni,de volt tolmácsunk...:-//

2009. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
ja még valami mikor japánokkal dolgoztunk, a tolmács elmesélte hogy sokan beszélnek ugyan angolul(hizsen tanítják őket) de inkább nem szólalnak meg a rossz kiejtésükre hivatkozvanem akarják "leégetni" magukat.....szóval próbálkozhatsz hátha összejön de készülj fel pár érdekes/vicces/kellemetlen szitura.tényleg nem egy nyitott nép....előző voltam
2009. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
még valami amiket az előbb írtam leginkább kb. 25 év felett érvényes, a fiatalok, tinik azért behódolva nyugati kultúrának(Amerika/ eléggé szeretik beszélni az angolt,ha más nem a zenék és filmek miatt...bár a kiejtés itt is necces...de ők talán közvetlenebbek...szóval ha ilyen közegbe mész akkor szerencséd lehet...még mindig az első válaszoló voltam.
2009. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Több ismerősöm volt japánban, és mind panaszkodtak, hogy alig találtak angolul értő embert.
2009. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


A kérdést viszont elírtam egy betűvel.

2009. márc. 5. 18:56
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem az lenne a baj hogy ők nem értik, hanem hogy te nem értenéd mit beszélnek. Huhh nagyon furcsa az akcentusuk.
2009. márc. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

No comment. Nekem vannak kínai barátaim, de azok olyan rosszul beszélnek angolul, hogy lehetetlenség megérteni oket, gondolom a japánok is így vannak ezzel.

De szerintem biztos van Japánban is valaki, aki beszéli az angolt, és tud neked segíteni :)



Princess

2009. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
96%
Én 3 évig éltem kinn Japánban gyakorlatilag nagyon sokan tudnak angolul, de soha nem fognak megszólalni neked, mert szégyellik az akcentusukat. Ha még is megszólalnak, akkor viszont nem fogsz belőle szinte semmit érteni ha csak nem beszéled az angolt anyanyelvi szinten. De gyakoriak azok a szituk is, hogy kérdezel valamit angolul és válaszolnak japánul:D
2009. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Csak abból kiindulva, hogy a családomban több japán is van és milyen félénkek, szerintem még turistaként elboldogulsz, de hosszú távon nulla japán nyelvtudással nem hiszem, hogy tudnál ott élni. Az angoljuk nagyon furcsa, sokszor nem is lehet érteni, hiába beszéli már 1-1 ember 20-30 éve folyamatosan is. Az r-t nem tudják kimondani és nagyon kell figyelni, hogy mit szeretnének mondani, de aztán lehet, hogy rááll a füled. Megérteni meg fog érteni a többség, csak nem igen akarnak majd nagyon kommunikálni.
2009. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
83%
a japánok angolul nem, max angorur tudnak :D
2009. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!