Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » 18 éven aluliak utazhatnak...

18 éven aluliak utazhatnak egyedül külföldre ha rendelkeznek szülői beleegyezéssel?

Figyelt kérdés
Nem Európa területére gondolok, ha ez számít
2011. aug. 11. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.

Vannak iskolaév programok is, amikor a gyerek egy középiskolai tanévet kint tölt fogadó családnál, velük se utazik szülő.

2011. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Én is utaztam egyedül.
2011. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is. Nem kell hozzá semmilyen papír általában. Én Japánban voltam.
2011. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ismerőseink+két utazás közben megismert gyerek is utazott, Kelet-Ázsiába.
2011. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de senki nem volt 18?
2011. dec. 9. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Melyik orszagba akarsz utazni?

Magyar torvenyek szerint ha utleveled van, akkor azt olyba veszik hogy a szulok beleegyeztek az utazasodba (hiszen utlevelet csinaltak neked).

Viszont orszagonkent valtozoak a be es kiutazasi szabalyok.

Erdeklodj az illeto orszag kovetsegen, ha kell valami, akkor a kovetseg tudja es van hozza formanyomtatvanyuk is, szuleid alairjak, a konzulatus felulhitelesiti es kesz.

2013. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: "Magyar torvenyek szerint ha utleveled van, akkor azt olyba veszik hogy a szulok beleegyeztek az utazasodba (hiszen utlevelet csinaltak neked). "


Ez azért nem teljesen így van, mert pl. én nemrég segítettem külföldön egy magyar lánynak repjegyet venni, az irodában rákérdeztek, hogy elmúlt-e 18 (szerencsére pár hónappal igen), mert ha nem, nem veheti meg a saját jegyét sem.

2013. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!