Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen lehetőségem lenne...

Milyen lehetőségem lenne kitelepülni Törökországba?

Figyelt kérdés

Első sorban olyan emberekhez szólna a kérdésem, akik magyarként kint élnek! Hogyan jutottatok ki? Gondolok itt elsősorban vízumra. Milyen vízumok léteznek? Hogyan lehet ezt megoldani, ha nincs kint párom, sem férjem (gondolom ez jelentősen megkönnyítené a helyzetet).


Van egy ismerős család kint, akik szívesen "felkarolnának" az első időszakban, amíg talpra nem állok. Egyelőre tanulok, valószínűleg cserediákként is kint töltök egy évet szintén a családnál, diploma után pedig végleg szeretnék kiköltözni. Hogyan oldható ez meg? Mennyire tolerálják az európai munkavállalókat? Milyenek a munkavállalási viszonyok? Értem úgy nehéz munkát találni?


Minden ezzel kapcsolatos információt szívesen fogadok. Kérlek a modortalan hangnemet, illetve a "nem európainak való hely az" kezdetű megjegyzéseket kerüljétek!


2011. szept. 4. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
de Törökország? egyes részein háború van
2011. szept. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Off: egy frászt van háború.

On: Szia, én itt élek Törökben. Házasság nélkül nagyon nehéz tartózkodásit kapni. Házasságnál is 2 évre kapod meg kb., utána hosszabbíttatni kell, és 3 év után kapod meg az állampolgárságot. Eddig 30 napos vízumot lehetett venni, így sokan azt hosszabbítgatták a rendőrségen, de most új vízum van február óta, amivel félévente 3 hónapot tölthetsz itt, szóval nem alkalmas folytonos tartózkodásra.

Az, hogy találsz-e a munkát, az attól függ, mit szeretnél dolgozni. Eladót pl. sok helyen keresnek. Viszont itt megint az a bökkenő, hogy nem szívesen alkalmaznak külföldit, mert azután sokkal többet fizet a munkaadó, mint egy török után.

Hát remélem nem keserítettelek el...

2011. szept. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos gondoltam, hogy a házasságot leszámítva nincs túl sok lehetőség ezért is érdeklődtem. Voltam már kint pár hónapot, de erre a 90 napos turista vízum jó volt. Ez azonban nem jogosít fel munkavállalásra, feketén pedig nem szeretnék kint lenni, dolgozni, stb. Az én lelki nyugodtságom többet ér, no meg nem szívesen találnám szemben magam a gépfegyveres komákkal. :)

Egyszerűen lenyűgözött a hely, az ország, az emberek vendégszeretete, közvetlensége, kedvessége. Magával ragadott a kultúra, az ételek, a nyelv és minden úgy ahogy van. Sok országban jártam már, de ez valahogy más volt. Szinte azonnal otthon éreztem magamat. Persze lehet huzamosabb ideig kint élni nem lenne olyan, de szívesen megpróbálnám.

Mérnök diplomám lesz, ami gondolom nem könnyíti meg a dolgokat. Törökországban európai nő, ráadásul mérnök... :) Már alapból nem kecsegtettek a kinti ismerőseim túl sok jóval, csak annyit kaptam, hogy jó, jó szakma, DE hát izé... :)

Érthető végülis, ezzel a szakmával még itthon sem lesz könnyű dolgom valószínű, de azért keresem a lehetőségeket és feszegetem a húrokat. Jó lenne megpróbálni Törökországban, de egyelőre ötletem sincs hogyan.

2011. szept. 4. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen mérnök? Ha esetleg villamosmérnök, vagy valami hasonló, akkor írj rám priviben.

A párom is az, és nagyon jó ismeretségei vannak országszerte. Mellesleg a fizetés is olyan, hogy én nem is dolgozom, háztartásbeli vagyok, és röhögve megélünk.

Beszélek vele, hogy tud-e valamit intézni. Ha valamelyik cég belemegy abba, hogy magyart alkalmazzon, akkor elintézik a tartózkodásidat meg a munkavállalásidat is.

Pl. most a párommal együtt meéózik egy indiai meg pár olasz.

2011. szept. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ejj de megfájdítottad a lelkemet. Az első gondolatom az volt, hogy "pályát tévesztettem"... :) Persze nagyon szeretem azt, amit tanulok (építőmérnöki szak), de amióta hazajöttem visszavágyok. Lenne lehetőségem visszamenni tanulni, de így csúsznék a diplomámmal egy évet. Egyelőre nem tudom belevágjak-e (így is "korosnak" számítok a többiek mellett), biztosan sokak számára ismerős az ész és a szív idióta vívódása legbelül, hogy mitévő is legyek, hát ebből kijut most rendesen.

Soha sehol nem éreztem még ennyire megmagyarázhatatlanul jól magamat és jelenleg úgy érzem minden lehetőséget ki akarok használni arra, hogy kipróbálhassam magamat kint, csak hát nem könnyű lehetőséget találni.

2011. szept. 5. 00:32
 6/11 anonim ***** válasza:

De sajnálom, hogy nem tudok így segíteni!!

Pedig már kicsit beleéltem magam, hogy lesz egy magyar a közelemben, és végre néha vkivel magyarul is beszélgethetek...

Mindenesetre nyitott szemmel fogok járni-kelni. A kérdésedet ne töröld a listádról, ha vmi van írok.

2011. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, igazán rendes tőled! :) Még van pár évem a diplomáig, így annyira nem sürgős, de jó tudni, hogy már két család igyekszik találni valami kiskaput/lehetőséget, hogy mehessek. :) A kérdésem mindenképpen marad és várom a fejleményeket.

Addig is igyekszem végig gondolni, hogy menjek e cserediákként vagy sem, de ha megyek, mindenképpen Isztambul környékére szeretnék, a suli többi kapcsolata nagyon keletre esik már. Ha ez neked megfelel és tényleg úgy alakul, akkor természetesen alakíthatjuk úgy, hogy olykor összefussunk. :)

2011. szept. 5. 09:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Simán! ;)

A cserediák dologra is rákérdezek. A férjemnek és a sógoromnak is vannak barátai egyetemeken. A sógorom ott is dolgozik.

2011. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia a BUdapesten talalhato Török nagykövetsegen kell kervenyeznem tanulmanyı vagy hosszu tavu ıtt tartozkodasra jogosıto vizumot ılletve ha azt szeretnel akkor munkavallaloı vızumot ılletve turısta vızummal ıs ıdejöhetsz azonban a turıstavızummal erkezöknek mındösszesen 90 nap all rendelkezesükre az ıtt tartozkodasra.Hıaba töröltek el hogy nem kell turıstavızumot vennı ez csak annyı hogy penzt a hataron nem adsz erte de a szabalyok ugyanazok maradtak a 90 napos tartozkodasra gondolok most az esetedben..ha nem vagy hazas akkor elöször egy egy evekre fogsz kapnı tartozkodası engedelyt ha hazasodsz akkor ıs ketszer ket evre utana pedıg 5 evre es csak utana van allampolgarsagı kerelem..Nagyon nehez ebben vagyok en ıs most benne jelenleg marmınt a folyamatban nagyon bonyolult ha letelepednı akarsz elötte akkor a hosszutavu ıtt tartozkodasra jogosıto kerelem kell Budapeströl Török konzulatus Andrassy ut...
2014. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia, végül kimentél? :)
2017. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!