Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Transzszibéria expresszről...

Transzszibéria expresszről tudtok mondani valamit? Mennyibe kerül, mit tartalmaz a menetjegy (étel? ) mennyi ideig tart, hol tudok "benevezni"? Moszkváig hogy érdemes eljutni? Repülő?

Figyelt kérdés
Állítólag hatalmas élmény, ha van rá lehetőségem, szeretném kipróbálni.
2012. máj. 16. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is a Moszkváig tartó útról. Ha mér amúgy is egy hetet akarsz vonatozni, akkor szerintem autentikusabb, ha Budapestről is vonattal mész Moszkváig. Ráadásul a legolcsóbb vonatos verzió kb fele annyiba kerül, mint a repülő. Mehetsz egyrészt a közvetlen Budapest-Moszkva között közlekedő Tisza-expresszel, de ez elég drága (majdnem ugyanannyi, mint egy olcsóbb repülőjegy), oda-vissza 193 euró. Ha viszont úgy mész, hogy Budapestről elmész Záhonybe, onnan kishatárforgalmi vonattal át Csapra, onnan ukrán belföldi vonattal Konotopig, majd onnan ukrán vagy orosz nemzetközi vonattal Moszkváig, akkor sokkal olcsóbban kijössz. Ennek a résznek a költségei(egy irányba):Budapest-Záhony:5160Ft (teljes árú, jegy, nem IC), Záhony-Csap:1250Ft (euró árfolyam függvényében változhat picit, de nagyságrendileg ennyi), Csap-Konotop:93UAH (mostani árfolyamon kb 2700Ft) Konotop-Moszkva: 325UAH (mostani árfolyamon kb 9500Ft) vagyis összesen egy irányba 18610Ft-ot kell csak fizetned, ami azért elég baráti szemben a közvetlen vonat majd 30000Ft-jával. Ha már Moszkvában vagy, akkor a transszibériai vasútvonalon 2 vonat közlekedik végig a teljes Moszkva-Vlagyivosztok útvonalon. Az egyik a kevésbé ismert "240E" számú vonat, ez páros napokon 00:35-kor indul Moszkva Jaroszlavszkij pályaudvarról, és 161:20 menetidő után 6 nappal később 17:55-kor érkezik Vlagyivosztokba (Oroszországban az egész vasút a moszkvai idő szerint működik, ezt itt is figyelembe kell venni, hiszen ez a 17:55 moszkvai idő szerint van, a valóságban Vlagyivosztokban ekkor 0:55-van). Erre a vonatra jegyek a következő áron kaphatóak: Kupé (2-od osztály): 14386RUB, Kupé ellátással (napi ha jól tudom 2 étkezés, de nem biztos): 17045RUB, Plackart (3-ad osztály):6885RUB. A másik sokkal ismertebb "Rosszija" páratlan napokon 23:45-kor indul (ez egyébként ugye a gyakorlatban azt jelenti, hogy a két vonat 50 perc eltéréssel indul) szintén a Jaroszlavszkij pályaudvarról. Ez a vonat a teljes távot 143:32 alatt teszi meg 23:17-re érkezik Vlagyivosztokba (ami ugye vlagyivosztoki idő szerint reggel 6:17). A jegyek a következő áron kaphatóak: Ljuksz(első osztály) étkezéssel:46871RUB, Ljuksz (első osztály) étkezés nélkül:42512RUB, Kupé étkezéssel:24183RUB, Kupé étkezés nélkül:21574RUB, Plackart:10277RUB. Egy rubel ma 7,5 forint. Amit még fontos tudni a jegyárakról, hogy időszakonként változik (van egy szorzó az alapjegyárhoz, ami az időszaktól függ, nyáron több, télen kevesebb), ezeket a jegyárakat egy próbafoglalásnál néztem meg, ami június 14. ill 15.-re vonatkozott, ezen a linken megtalálod a teljes táblázatot arról, hogy melyi időszakra milyen szorzók érvényesek: [link] Mint az a táblázatból is látszik az általam megadott jegyárak 1,1-szeres szorzóval vannak számítva, ha pl augusztusban akarsz menni, akkor 1,2-szeres szorzó él, vagyis akkor ennél is többet kell fizetned, de szeptemberben vagy októberben már ennél olcsóbban utazhatsz. Ennyi jutott így hirtelen eszembe, ha bármi egyéb kérdésed van írj nyugodtan.

2012. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes tájékoztatás, teljesen kimerítő! Ha nem vagyok pofátlan, két további kérdés merült fel bennem: vízum vagy valami hasonló szükségeltetik-e, illetve a jegyárak egyirányúak, vagy vissza is érvényesek Moszkváig?

Igazán rendes vagy, hogy a teljesség igényével megírtad a dolgokat, remélem lesz szerencsém hozzá! :)

2012. máj. 17. 17:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországba vízum kell, a vízumhoz pedig meghívólevél ez utóbbit elvileg vagy egy orosz állampolgár, vagy egy orosz utazási iroda, esetleg egy helyi hotel adja ki, és vállalja benne a felelősséget érted. Ez durván hangozhat, de a gyakorlatban nem olyan lehetetlen megszerezni, több magyarországi utazási iroda is el tudja intézni neked a meghívólevelet néhány ezer forintért. A jegyárak visszaútra is ennyibe kerülnek. Viszont ha már mész, javaslom, hogy egyik irányba ne egyhuzamban utazz végig, hanem állj meg 1-2 napra az érdekesebb helyeken (pl.: Irkutszk, Bajkál-tó, Novoszibirszk, Ulan-Ude, Habarovszk stb.), ha már elmentél olyan messzire. Akár úgy is megoldható az egész, hogy reggel megérkezel egy adott városba, és este továbbindulsz, így ott szállást nem kell fizetned, az orosz távolsági vonatok úgyis mind hálókocsisak. Ez persze picit emeli a költségeket, viszont ha már egyszer elutazol ilyen messzire, és amúgy is rengeteg pénzt kifizetsz, akkor megéri rászánni a pénzt és az időt, hiszen valószínűleg nem fogsz túl sűrűn arra járni. Inkább indulj ki abból, hogy lehet, hogy soha többet nem fogsz arra járni, és nézz meg néhány érdekes helyet Szibériában.
2012. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült elmenned, vagy még csak tervezed az utat? :)
2012. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos még csak tervben van. Túl sok szabadnapot kellene kivennem, hogy el tudjak utazni, de előbb-utóbb mindenképp meg fogom valósítani az utat. Biztosan nagyon jó lesz.
2012. dec. 31. 15:03
 6/15 anonim válasza:
100%
Engem is érdekelnek ezek az információk. Én vonattal mentem Moszkvába. Ugyan egy orosz barátom mondta, hogy egyszerűbb, ha szakaszosan veszem meg a jegyet, de én fél évre mentem és nem akartam három bőrönddel Ukrajnában szerencsétlenkedni. Nekem annyi a kérdésem, hogy lehet-e valahogyan Magyarországról előre foglalni vonatjegyet, vagy szükség van-e utazási irodára. Ezt sajnos nem tudom, mert én annak idején mindig elmentem a pályaudvarra jegyet venni. Amire figyelni kell, hogy oroszéknál ritkán válik be, hogy tíz perccel a vonat indulása előtt veszed meg a jegyet. Ez egyrészt már nagyon feláras, ill. lehet, hogy már nem is lesz jegy. Különösen figyelni kell az ünnepnapokra és a hétvégékre, mert amiatt nem tudtam az utolsó hétvégémen Jaroszlavlba menni, mert valamikor kedden jutott eszembe a jegyvétel. Ami az orosz vonatozási kultúrát illeti, nekem nagyon bejött és a kérdést feltevőnek is kívánom, hogy ha arra jár, szeressen bele úgy a vidékbe, mint én! A válaszoló is nagyon korrekt volt, de én még az ajánlott városok közé hozzátenném Nyizsnyij Novgorodot is. Egy sétát megér, körbe lehet járni a kremlt, be is lehet menni, meg lehet nézni, zúg-e Volga, lehet gyönyörködni abban, hogy a szép belváros hogyan alakul át egy faházas kis városrésszé, ami a Volga felé magasodik! Voltam Jekatyerinburgban is, de két hónappal a novgorodi kirándulás után. Ez a város is azon a útvonalon van. Tulajdonképpen van egy szép sétálóutcája, néhány híres temploma, egy tavacskája és egy Borisz Jelcin utcája. Viszont. A várostól nem messze van egy kolostor, amit a megölt cári család emlékére építettek, gyönyörűszép fatemplomokkal. Viszont nagyon bajos oda a kijutás!
2013. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Oroszországba most már lehet elektronikus jegyet venni.

Itt található egy videó róla, hogy hogyan is kell pontosan csinálni: http://www.youtube.com/watch?v=nXT4VzidDWs&list=FLA0c3Z1e1TC..

2013. márc. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy jó kis blog az útról, szerintem hasznos mert elég jól informáltak az utazók.

Időrendben visszafelé van, tehát ha visszamész az első posztokra akkor ott részletesen leírják milyen buktatók lehetnek a budapesti vízumigényléssel.. Elvileg Budapesten nehezebb igényelni mint bárhol máshol Európában - egyéni utazásra, mert itt akkora a bürokrácia és a lehúzás.

A legnevesebb orosz utakkal foglalkozó magyar irodának elég rossz már a híre így is.

2013. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vass Gábor válasza:
Én most a tévébe láttam meg ezt a vonatot.
2014. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Na,eljutottál már,vagy még nem?
2015. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!