Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Elköltöznétek Malajziába? Van...

Elköltöznétek Malajziába? Van valakinek tapasztalata ezzel az országgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A férjemnek lenne állás lehetősége Malajziában, Penangon. Egy ideje keresget külföldi álláslehetőségeket, bár én nem ázsiai országra gondoltam első sorban, hanem Angliára, vagy ha már messzi ország, akkor Ausztrália vagy USA. Két kisfiunk van egy 3 és egy 1,5 éves. Ha lépünk most kellene miattuk is, míg kicsit, én amúgy is itthon vagyok.

2012. szept. 30. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Minden jobb Magyarországnál:S
2012. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elozo nagyon tevedsz!

Vissza a kerdesre igaz en Thaifoldon elek de meggyozodesem szerint majdnem ugyanaz a ket orszag csak Malajziaban tobb a muszlim.

Ami nehez lesz elfogadni Mo- utan Malajziaban az utcak allapota ,koszos ,budos rengetek purti a resz ja es az idojaras

2012. okt. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

6 éve töltöttem 3 napot Malajziában, nem tudom, azóta mennyi változás történt.


Én azért nem mennék, mert nagyon más a két ország kultúrája, és nagyon nehezen tudnám megszokni, ha meg tudnám egyáltalán, mindig idegennek érezném magam. Vegyes kultúrájú ország, így befogadják az európaiakat is (sokan a nyugati életstílust követik), de mindenhol ott van mellette a számomra nagyon idegen ázsiai feeling is.


Az első válaszolóval egyetértek abban, hogy az utcák többnyire koszosak, nagyon sok ember él mocsokban, a higiénia fogalma számukra mást jelent. Persze a nagyvárosokban vannak nagyon szép, tiszta, modern üzleti negyedek, az odaköltöző európaiak nyilván ezeken a helyeken élnek. ú

Angolul a nagyobb városokban jól beszélnek.

Gazdaságilag erősen fejlődő ország, anyagilag biztos megéri kimenni, de én valahogy nem tudnék ott letelepedni.

2012. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én eddig 2x voltam Malajziában, Kuala Lumpurban illetve Kota Kinabaluban.


Malajzia, bár muszlim ország, ennek ellenére teljesen kulturált nyugati szinvonalú (nem úgy mint Indonézia), és a fejlettségi szintjük Magyarországgal egyenlő, a régióban Szingapúr után ők a leggazdagabbak.

A maláj emberek egyébként teljesen kulturáltak, nyugatiasak, az a néhány akit ismerek teljesen jó fej.


Nekem Kuala Lumpur annyira nem tetszett, túl nyüzsis, de Kota Kinabalu, ami sokkal fejletlenebb nagyon nagyon bejött! Csak lestem hogy a dzsungel közepén is milyen fejlődés és kulturált viszonyok vannak bevásárlóközpontokkal, a paradicsomi tengerpartok mellett. Penang szerintem ugyanilyen lehet, csak ird be a város nevét a google képkeresőbe és nézd meg mit dob ki... itt laknál minden nap, mig mások súlyos pénzeket fizetnek, hogy egy hétig ilyet lássanak :)

És ha el akarsz hétvégére ugrani egy thaiföldi útra, akkor felszálsz az egyik fapadosra (pl AirAsia vagy Tiger) és elvisz pl Phuketra kb 4000 forintos áron :)


A gyerekeket meg be lehet iratni 'international school-okba' vagy ovikba, ahova a többi külföldi gyerekek is járnak.

2012. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
En Angliában élek, és itt az élet valósággal pezseg. Szerintem itt a férjed seperc alatt találhatna állást, nem kellene a világ másik végére utaznia.
2012. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én elköltöznék (csak azért is mert Malájziából származok)a gyerekek meg úgy is olyan korban vannak hogy megtudják tanulni a nyelvet, csak az a félő hogy ki közösítik őket
2013. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!