Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreába, Hongkongba vagy...

Dél-Koreába, Hongkongba vagy Japánba érdemesebb kiköltözni? Hol könnyebb beilleszkednie egy Európainak?

Figyelt kérdés

Nagyon vonz a távol keleti kultúra és ezek az országok (és különleges közigazgatású régió) érdekelnek a legjobban.

Hongkong mondjuk csak azért mert angolul beszélnek ott és én beszélem a nyelvet.



2012. okt. 14. 21:45
 1/7 anonim válasza:
7%
Dél-Korea? Hát nem tudom, én inkább menekülnék onnan, mintsem odaköltözzek. A diktatúra és a háborúskodás nem igazán vonz. Ezek közül Japán, ami szerintem, hangsúlyozom, szerintem a legjobb, mielőtt valaki leszólna.
2012. okt. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Észak-Koreában van diktatúra... Én biztos,hogy Dél-Koreát választanám!
2012. okt. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Szep az almodozas...
2012. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Hongkongban tényleg beszélnek angolul, de sajnos annyira már nem elterjedt, mivel az utobbi időben rengeteg kínai bevándorló ment Hongkongba.

Engem is nagyon vonz Ázsia, Hongkongban és Japánban voltam már, de szerintem Europaiként nem könnyű megélni ott. Egészen más pl. a munkához való hozzáállás. Ott pl. alig van szabadság, jóval hosszabb a munkahét. Ott első a munka minden más még a család is háttérben van. Nagyon kicsik a lakások is, nem ritka, hogy pár négyzetméteres lakásban egy egész család él. Turistaként tényleg nagyon érdekesek ezek az országok, de azért nem könnyű ott élni. Ráadásul ismerned kell a helyi szokásokat ha boldogulni akarsz. Pl. van egy koreai ismerősöm aki cégeknek tart előadást, hogyan kell viselkedni egy egy tárgyaláson Japánban vagy Dél-Koreában. Ő mondta, hogy ha csak egy apró udvariatlanságot is csinálsz már esélyed sincs a munkára..

Egyébként engem Szingapúr vonz inkább, ott is beszélnek angolul..

2012. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Dél-Koreában nincs diktatúra... -.-


Szóval: inkább Dél-Koreába érdemes kiköltözni szerintem. Elég gyorsan fejlődik az ország, rengeteg külföldi megy oda, és az emberek egyre inkább befogadóbbakká válnak. Azért még mindig elszigetelt egy nép, és megvannak a maguk furcsa szokásai, de nagyon sokan beszélnek ott is angolul (viszont a koreait preferálják).

Beilleszkedni egyik általad említett országba sem egyszerű. Mindegyik udvarias egy nép, és tényleg, valamelyik előttem szóló mondta, hogy elfelejtesz egy udvariassági jelzőt, és akkor lőttek a melódnak.


Amelyik országba mész, érdemes megtanulnod annak a nyelvét, jobban szeretik, ha azon szólalsz meg, mert közvetlenebb kapcsolatot tudsz velük létesíteni. Tárgyalásokon és egyebeken. Ha ők nem tudják az adott angol szót, és nincs is a közelben tolmács, akkor az akár az egész értekezlet kárára is mehet. (Utóbbi pár mondat főként Dél-Koreára igaz, Japánt ismerem még némiképp, Hong Kongról csak annyi ismeretem van, hogy ott él kint az egyik kedvenc énekesem (aki Koreában debütált).

2012. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Colonel Simi válasza:
70%
Még jó, hogy nem Észak-Koreába akarsz menni, Dél Korea is veszélyes kissé, Japán a legjobb szerintem, de Hong Kong is elmegy!
2012. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
dél-korea! japánban nagyon nehezen fogadják az európaiakat, vagy bármilyen embreket, még ha turisták is. kína kapitalista gyerekgyilkos (kultúra, történelem, stb ok, mennék oda én is szívesen, amennyiben demokratikus államról beszélünk) és nem lennének ezek a dolgok a gyerekekkel .
2012. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!