Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért akar mostanában olyan...

Miért akar mostanában olyan sok ember Dél-Koreába vagy Japánba (esetleg a kapitalista Kínába pl. Hong Kongba) költözni? Mit várnak ezektől a helyektől? Miért gondolják, hogy jobb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európát még megértem, mert oda kimész, makogsz valamit angolul meg a helyi nyelven, hamarosan kapsz állást WC-pénztárosként vagy a Mekiben és máris úgy élsz, mint nálunk egy irodista vagy legalábbis jobban, mint egy minimálbéres.


Nade miért gondolják ezek a kivándorolni szándékozók, hogy pl. Dél-Koreában jobb sorsuk lesz, mint Magyarországon? Utána néztek, hogy ott mennyit keresnek az emberek és mi milyen árban van? Tudják, hogy az teljesen más kultúra? Beszélik a nyelvet azon kívül, hogy esetleg kívülről megtanultak pár K-pop számot, anélkül, hogy tudnák mit énekelnek meg "Annyong Haseyo!"

Miért gondolná úgy egy koreai főnök, hogy akármilyen állásba őt vegye fel, nempedig egy koreait?


Régebben Japán volt hasonló helyzetben, most ez a Korea mánia is kezd előjönni, az utóbbi időkben meg már olyanokat is olvasok aki Kína kapitalista részeire pl. Hong Kongba költözne.


Nem gondolják az ilyenek, hogy akkor már jobban megéri itthon maradni? Ausztriával vagy Angliával mi a baj? Hogy nincs a világ másik végén, meg most épp nem ezek az országok sugároznak hipnotikus rajongást generáló filmeket, zenéket?



2012. nov. 15. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos ennél egyszerűbb az ok.


Látták a zanimébe' hogy a Nárutóék milyen jól élnek és oda akarnak menni... Meg rohadt menő manapság Japán pedig a többség rács*szne, de nagyon, mert ott sokkal durvább az etikett és az íratlan szabályok rendszere.

2012. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Ezek mögött sose kell logikát keresni, azt hiszi, hogy ott majd a szájába pottyan a sültgalamb és kész, mer ott a zemberk sokat keresnek, kész. Egyébként ilyen értelemben az Angliába, vagy Ausztriába kiköltöző egy része sem jobb, azok is úgy mennek ki, hogy nem tudnak semmit, hogy mi vár rájuk, nem beszélik a nyelvet, csak kimennek, aztán majd lesz valami.
2012. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Mennek a tévében ezek a japán rajzfilmek meg koreai sorozatok, azért.
2012. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kiköltöztem, azóta a lányoknak hatalmas szemük van én meg tudok repülni.
2012. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Akkor jöjjön egy értelmes hozzászólás is, ami válaszol is a kérdésre, és nemcsak "azé' me' hülye animeb***k meg K/J-popb***k".


1. Érdeklődés.

Valaki egyszerűen érdeklődik a kultúra/nyelv iránt. Mindkettőt személyesen érdemes megtapasztalni. És itt ezt nem kell a túlzott anime-imádattal azonosítani. (Amit itthon csinálnak egyesek az tényleg túlzás, de ahogy ismerősöm pl. a dán filmeket szereti, ugyanúgy érdekelhet valakit a japán mozgóképkultúra is.)

A nyelvtanuláshoz természetesen elengedhetetlen hogy az ember az adott országban éljen egy ideig. Én pl. szeretem az idegen nyelveket, de itthon nem sok alkalmam volt kipróbálni a japán nyelvtudásomat. Én reménykedek benne, hogy amikor munkavállalásra kerül a sor, előnyt fog nekem jelenteni, hogy 4 (addigra talán 5 is lesz belőle) nyelven beszélek, köztük Ázsia egyik nagyobb gazdasági hatalmáét.

Hogy valaki érdeklődik egy ország/nyelv iránt, ugyanolyan dolog, mint bármelyik másik hobbi.


2. Munka.

Csak úgy, minden terv nélkül kimenni valóban hülyeség. Nyugaton esetleg működhet, Japánban nem igazán. Főleg mivel ha nem talál munkát az ember 1 vagy 2 hónap után haza is küldik. Ráadásul vagy háromszor annyiba kerül minden, mint itt, nem lehet csak úgy munkakeresgélni ott helyben. És külföldiként nehezebb is, ahogy mondod, szerintem csak akkor vennének fel külföldit, ha kifejezetten azt keresnek. Szerintem az egyetlen állás, ahol nagy kereset van külföldiekre, az az angol tanár (japánban legalábbis), de arra is inkább anyanyelvűeket keresnek, vagy olyat aki nagyon jól beszéli. A munkavállalás részéről többet sajnos nem tudok mondani, tapasztalat híján. :(


3. Akkor az én konkrét esetem :)

Egyrészt az amit leírtam már az érdeklődéseknél. Másrészt, én sem csak "omfg ki akarok menni japánba!!!!44" módon gondolkozok - jelentkeztem egy ösztöndíjra, eddig mindenen átmentem, csak a végső döntésre várok. Ha megkapom, akkor 5 évig kint tanulhatok, kint szerezhetek diplomát. Ezzel megkerülhetem a röghözkötést (bár így is 100e ft "adóssággal" megyek ki, ha kimegyek, mert egy félévet elkezdtem már a biztonság kedvéért.), ráadásul az ösztöndíjjal jár annyi pénz havonta, amiből meglehet élni, és nem kellene az egész rokonságon élősködnöm, hogy ne haljak éhen. Könnyebb lesz nekem is, meg nekik is, ha odakint egyedül éldegélek. Aztán ha kiderül, hogy jobban érzem magam odakint, akkor megpróbálok ott munkát találni. A hazaútra kapok majd repülőjegyet tőlük.


Valóban sok "álmodózó" van az ezen országokba vágyók között, de nem mindenki ilyen :)


Ja, meg az is lehet, hogy valakinek inkább az ottani csajok jönnek be. :)

2012. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Az ilyen orszagokba kikoltozni vágyók 99% nő, akinek a legtobbje a k-dramakban latott luxus vilagrol, meg feher lovon erkezo azsiai hercegekrol abrandozik.

Azt kepzelik, majd Azsiaban nekik minden, de minden sokkal konnyebb lenne mint Magyarorszagon.

Amugy meg csak pasi kell nekik, a munka, meg a kikoltozes az csak 1 alibi szoveg.

(Fiuknal ugyanez forditva)

2012. nov. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Én Japánról annyit tudok nyilatkozni (jártam ott), hogy egy sokkal élhetőbb, gazdagabb, kultúráltabb, biztonságosabb hely, ahol még van tisztelet az emberekben egymás iránt. Nyugodtan mászkálhat valaki szűk kis elhagyatott utcákban éjszaka, nincs oka az aggodalomra. Szerintem sokan vágynak rá hogy ilyen helyen élhessenek.
2012. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Nyilatkoznék a témában.

Nos engem Dél-Korea 2010 óta érdekel, lenyűgöző technológiájuk van, rendkívül tehetségesek az online játékok világában, rengeteg MMORPG-t fejlesztenek. Egy Koreai nőt csak úgy vehetsz feleségül, ha az apját előtte megvered Starcraftban (csak egy ismert poén :] )

A nyelv könyebb mint a Japán vagy Kínai, 40 karakterből áll összesen.

A legtöbb Koreai rendkívül szorgalmas, intelligensek. Mobil kommunikációs technológiában a világon elsők.

Metróhálózatuk a világon a legjobb három között van.

Ezek a dolgok nagyon közel állnak hozzám.


Viszont van egy dolog amit sajnálatos módon látok. Nagyon népszerű a K-pop , amit én is szeretek, sőt annyira szeretem hogy voltam egy nagyobb K-pop koncerten Párizsban, a KBS Music Banken ami Korea legnagyobb TV szolgáltatójának a KBS-nek az egyik zenei műsora. Nos, visszatérve én azt látom, hogy rengeteg 14-15-16 éves kislány nyálat csorgatva szerelmes az összes koreai fiúbanda tagjaiba. Nézik a Koreai drámákat, aztán az összes kitalálja hogy ő Koreába fog élni, de szerintem annyit tudnak hogy létezik Seoul, de egyéb dolgot nem tudnak Koreáról.

K-popra visszatérve én a K-popot a zene miatt szeretem, ugyanúgy hallgatok lány/fiú bandákat. Viszont a legtöbb Koreába költözni vágyó egyén a már említett 14-15-16 éves kislány kategóriából kerül elő. Nekik fogalmuk sincs a kultúráról, a nyelvről, az infrastruktúráról. Korea nem csak K-pop és K-Dramaból áll. Tényleg hatalmas rajongója vagyok Koreának, de mégsem költöztem oda, pedig lett volna rá lehetőségem. Szerintem nem érdemes ott lakni, egyrészt mert munkát nehéz szerezni ha nem beszélsz Koreaiul (mondom ezt én aki már társalgási szinten beszél Koreaiul, sőt tavasszal beíratkozom a King's College London Koreai szakára, aztán lerakom a TOPIK [Test of Proficiency in Korean] vizsgát is. Nos visszatérve, nehéz munkát szerezni, és sosem fognak teljes értékű emberként elfogadni. Kívülállóként fognak rádtekinteni.


Amint említhettem élhettem volna Koreában, azonban mégsem így döntöttem. Jelenleg Londonban élek, de amint elintéztem a vállakozásom, költözöm. A következő célpont Los Angeles lesz. Közel leszek Ázsiához, de mégsem élek ott. Nem kedvező ott élni. Szerintem turistaként éri csak kimenni, egy-két hetet eltölteni. Amerika nagyon jó hely, és a nyugati part sokkal közelebb van Ázsiához, így könnyen át tudok majd járni Ázsiába, de mint említettem, nem kedvező ott élni.


Üdv: - egy Szoftvermérnök Londonból

2012. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
hmm.. azt hiszem én is valamilyen szinten a 14-15-16 éves kislányok közé tartozom ..mert 15 vagyok, de utálom a zenéjüket,én punk vagyok, nem hallgatok ilyesmit. én a kultúráért és a történelmi részéért vagyok odáig. Nem is szeretem a szinkronizált részeket, inkább megnézem feliratosan. másik: én 2 éve megtanultam a hangeult,( koreai abc) meg pár köszönési formát..(jó, mondjuk abból párat a feliratos drámákból is láttam) sajnos, az abc-ból annyi maradt meg, hogy az első betű a g,k és ilyen négyzet jobb oldalának sarka formája van , meg még 1-2 jel. Ezenkívül a legtöbben azért akarnak odamenni, mert ott nagyon jól élnek az emberek, és sok pénze van az országuknak. Nem olyan, mint amerika, ahol 3 szekrény méretű hisztisebbnél hisztisebb elkényeztetett emberek laknak, akiknél a tisztelet és a kis dolgok megbecsülése, és a becsület ismeretlen fogalom. Engem ez vonz igazán (:
2012. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Ázsiai emberek. Sok mindent megadnék egy ázsiai lányért, japánban, koreában sok van. :D

Meg ez a két ország nagyon fejlett, illetve más a kultura. Pl. europai országok között nincs olyan nagy különbség mint egy europai és ázsiai ország között, és nagyon vonzo egy teljesen más kultura.

2012. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!