Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyi penzt erdemes Thaifoldr...

Moha- kérdése:

Mennyi penzt erdemes Thaifoldre vinni?

Figyelt kérdés

Parommal jovo decemberben mennenk ki 3 hetre egyeni szervezesben. Szeretnenk par napot a fovarosban tolteni, majd valami Bounty reklamba illo helyre utaznank tovabb, esetleg ket kulombozo helyen toltenenk a fenmarado idot.

Normalis szallasban de nem fenyuzesben gondolkodunk.

Jo helyen legyen, de nem kell maganinas. Furdoszobas egyszeru, de igenyes szallas. Booking.com-on nevetseges aron vannak szallasok (Thaifoldhoz kepest), utazasi irodaba viszont nem vesztegetek tobbet penzt.

Itt megjegyeznem, hogy utoljara a Pecsi Kantavar Utazasi irodaban vertek at - ha mar buktuk a penzunket, egy kis negativ reklammal halalom meg

Konkret utiterv meg nincsen. Nem szandekozom helikopterturan resztvenni, talan egy buvarkodast kiprobalunk.

Mennyi volna realis koltopenz? Nem ku****zunk/dro**zunk/iszunk.

Elore is koszi a tapasztalaton alapulo valaszokat.



2012. nov. 21. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

50-70ezer baht( lehet meg tobb ) mivel 1 honapot lesztek itt, a kaja es egyebb cuccok a turista reszeken majdnem a duplaja ,a normal thai arhoz viszonyitva

amugy ott a net , regeteg szallast talalsz

2012. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
100 USD-t számoljatok minden napra, ebben a nagy repjegy nincs benn. Ebből már jól ellesztek.
2012. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sok kezpenzt erdemes magunknal tartani, vagy inkabb bankkartya a nyero. Sok utibeszamoloban olvastam, hogy nagy osszegu kezpenzzel jarjak az orszagot. Ez csak a turistak altal kevesbe preferalt helyeken jo megoldas? Mennyi kp-t erdemes magunknal tartani? Fontot vagy inkabb dollart, esetleg bathot?
2012. nov. 22. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Thaiföldön vannak ATM-k, nem kell túl sok kp vinni ha nem akarsz. De arra vigyázz hol és milyen körülmények között használod az ATM-t. Europán kívül a fő pénznem az USD de váltják a fontot is. Én USD-t viszek.
2012. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Thaiföldön a legnagyobb pénz az ezerbátos. Tízezer bát az több, mint hetvenezer Ft. Egy igen jó ottani havi fizetés. És a magyar átlagfizu :)

Szerintem egyszerre nem jó, ha magánál tart az ember 1-2 ezer bátnál többet, az már több, mint tízezer Ft, nem kell annál több. Elered az eső és az útlevélfénymásolat (kevésbé tapasztaltaknál maga az útlevél) és a papírpénz elázhat.

Széfben én nem szeretem tartani, szobában érdemes elrejteni.


A bankkártyáról pedig... nekem volt készpénzem is, amikor kint voltam legutóbb és kártyám is volt. A készpénzem elfogyott, a kártyámat letiltotta az OTP.

És mit gondoltok, hogy miért? Mondván, hogy nekik gyanús volt, hogy valaki háromszor akart fölvenni róla pénzt. Érdekes, hogy a tartozókat pikkpakk föl tudják hívni újra és újra, ha úgy tartja kedvük, de aki 10 ezer km-re próbálja azt a bankkártyát használni, amiért - a folyószámladíjon és egyéb mesedíjon felül - évi négyezer Ft-ot leszurkol nekik, azt csak minden értesítés nélkül letiltják és aztán harcolhat az ügyintézőkkel, ha még emlékeztek Bruce Willis "Drágán add az életed" című alkotásában az értetlenkedő telefonoskisasszonnyal a háztetőn...


No szóval, azt javaslom, hogy senki ne higgyen a bankoknak, ha Bangkokban jártok és CSAK a kártyátokon van pénz, de nem tudjátok a bank vagy akár egy kártyabeszívós ATM miatt fölvenni, akkor nem marad más, mint a Western Union.

100dollár alatti összegnél csak 8%-ot húznak le, ami soknak tűnhet, én viszont a bankkártyámmal való póruljárás után szépen összeszámoltam, hogy mennyi pénz az, amit elköltöttem az OTP-re. A folyószámla fönntartásáért, a kártyadíjért, az egyéb lehúzásokat nem is említem.... mindez azért, hogy valójában egyszer egy évben, amikor kint vagyok és tényleg HASZNÁLNÁM, akkor nem tudom, mert letiltanak. Ehhez képest a Western Unionnal 100dolláronként lehet küldeni 8 dollárért pénzt bármikor öt-tíz percen belül, anélkül, hogy valami rettentő pénzintézetnél ügyfélnek kellene lenni.

2012. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!