Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan, milyen dokumentumokkal...

Hogyan, milyen dokumentumokkal telepedhet le Magyarországon egy indiai állampolgár?

Figyelt kérdés
Útlevél és vízum szükséges, ez nyilvánvaló. Turista vízumot elvileg 3 hónapra lehet kapni, de lehet egyből letelepedésit is, vagy azt csak a 3 hónap után? És milyen indokkal lehetne ilyet igényelni? Párkapcsolat? Mennyi idő után tudna munkát keresni? Sok helyen sok mindent olvastam, és már nem igazodom el rajtuk. Valaki esetleg, akinek van ilyen ismerőse? A normális válaszokat köszönöm előre is!

2013. jan. 5. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

vízumot 3 hónapra kap. A letelepedés legegyszerűbb módja, ha összeházasodtok, hiszen miattad megilleti a tartózkodás joga. Belinkelek egy hivatalos oldalt, ahol választ találsz erre a kérdésre.

Csak nem indiai a párod? Az én vőlegényem is indiai állampolgár.


[link]

2013. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De igen! Ti Magyarországon éltek? A linkért köszi, elolvasom :)
2013. jan. 6. 00:14
 3/6 A kérdező kommentje:
És a házasság az egyetlen megoldás? Mert 3 hónapig maradhat itt vízummal, de nem akarjuk elkapkodni...olvastam olyat, hogy lehet élettársi kapcsolatot igazoló dokumentumot igényelni, és esetleg azzal meghosszabbítható a vízum, vagy a tartózkodási engedély, ha nem is adnak letelepedésit? Erről esetleg tudsz valamit?
2013. jan. 6. 00:20
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mo-on már van vagy 1 millió indiai. Minek több ?
2013. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még nem élünk Magyarországon. Külföldön ismerkedtünk meg, még 2 évet szeretnénk ott dolgozni és azután gondolkodni a letelepedésen. Először azt fontolgattuk,hogy angol nyelvterületre költöznénk mivel könnyebb lenne neki az elhelyezkedés, de nem szeretnék sehol 'bevándorló' lenni. Szeptemberben megyünk Indiába :) Mivel mi biztosak vagyunk egymásban, így mindenképp összeházasodnánk szóval a házasság nélküli helyzetnek nem néztem utána.
2013. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm ezt a segítséget is! :)
2013. jan. 7. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!