Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánban mennyi esély van...

Japánban mennyi esély van elhelyezkedni nem keresett szakemberként?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem kiköltözni, viszont félek attól, hogy nehéz lenne az élet, nem nagyon kapnék munkát.

Környezetpolitika diplomám van, ez gondolom kint nem ér sokat, japánul is alig tudok, angollal nagykövetségnél mennyi esélyem lehet? Vagy hol alkalmaznának még?

Vagy mit tanuljak amivel érdemes nekivágni és mivel már nincs finanszírozott évem nem kerül milliókba, mint az orvosi?



2013. aug. 20. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Japán nem befogadó ország! Nagyon nem! Csak biztos munkára érdemes kimenni! Angollal semmire se mész kinn. Japánban csak a fiatalok beszélnek valamennyire angolul, cégeknél a japán a nyelv! Nagykövetségen dolgozni? Csak vicc ugye? Környezetpolitika diploma? Nagykövetségre csak erős protekció és diplomáciai végzettség nélkül teljesen esélytelen.
2013. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az én férjem japán. Én folyékonyan beszélek angolul. Japánul nagyon keveset, amit a férjem tanított.. 1 évig éltünk Japánban. Mi a szülőknél laktunk, így a nagyon drága szállást megúsztuk. Az 1 év alatt én a jó angol tudásommal csak azért tudtam dolgozni pár hónapot, mert a férjem gyerekkori barátja bevitt a cégéhez. Különben semmi munkát nem kaptam volna, mert nem igazán részesítik előnybe a külföldieket. Ha külsősként megy valaki az oké.. De saját dolgozót inkább olyat alkalmaznak aki beszél japánul. Nem lesz könnyű dolgod..
2013. aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb fiatal nyelviskolákba megy el tanárnak és akik tudnak japánul még magánórákat is adnak, a kettőből együtt már rendesen meg lehet élni.


Persze egy anyanyelvi tanárral szemben hátrányból indulsz, szóval csak folyékony angollal + a nyelvtanítási szókinccsel megy ez.

2013. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Magyarországon sincs könnyű dolgom, van munkám de nem akarom ezt csinálni életem végéig és nem is szeretnék itt lakni, külföldre szeretnék költözni. Félig japán vagyok, emiatt adott lenne az ország, de elhelyezkedés szempontjából ott is hátrányban lennék, a rokonok nem tudom mennyit tudnának segíteni. Tudom, hogy sz.r szakot tanultam, amikor kezdtem még ismerős tudott volna segíteni.
2013. aug. 21. 09:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocs ha kicsit off. Ha nem tudsz japanul, es a "nyugat" a cel,

menj angliaba (vagy mas fejlett eu orszagba, de a nyelv ugye adotttt), az egy befogado orszag, kaland, vilaglatas... a diplomad azert nem szar: mernok vagy, ertesz kicsit a kemiahoz, o:kologiahoz de a matekhoz is, remelhetoleg a programozashoz egy kicsit(erdemes tanulni, imho!).

Sok europainal jobban kepzett vagy, ha mar jol tudsz angolul pl angliaban is jo munkat kaphatsz, foleg magyarorszaghoz kepest.

Ha megunod hazajosz.

Megjegyzem, ha van erdeklodes, lehet h doktorandusznak jo eselyed van valamelyi nem annyira elit egyetemen. Par magyar fizeteshez kepest anyagilag meg mindig megerheti, de ez most tenyleg csak otlet.

2013. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elozo voltam, bocs, kornyezetmernokot olvastam "politika" helyett, kar h nem lehet valaszt javitani (vagy?)
2013. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán van esélyed, ha alig tudsz japánul, nem igazán fogsz munkát találni.
2013. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nem mérnök vagyok, azzal többre mennék.

Ez viszont alapvetően nem jó, talán 1-1 irányba lehetne gyúrni, környezetvédelem, statisztika, szociológia, nemzetközi jog.. egy teljesen új szakot nincs pénzem elkezdeni - és időm se nagyon, bár szívesen tanulnék.

Esetleg ott élő rokon tudna alkalmazni, bár ahhoz is még japánul kell tanulni.

2013. aug. 23. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:

6. Vok.

Szamodra vilagos mit is szeretnel? Konkretan japant megismerni, oda kivandorolni, vagy inkabb csak "a magyar valosagbol" kitorni? Az utobbi nyilvan egyszerubb, de meg mindig folveti a kerdest, mennyire tudsz jelenleg angolul, es akarsz-e atmenetileg egyszerubb munkat vegezni, amig jobban megtanulsz, ill. beagyazodsz egy kicsit.


Ha nem ruhelled, a statisztika jo iranynak tunik nekem, hasznos dolog es legalabbis en ugy kepzelem, hogy minel tobb "matek-info" kvalifikacioval rendelkezik egy munkavallalo, annal kevesebb konkurenciaja van, de ez azert lehet teruletfuggo. (en biologia-matematika-informatika hatarteruleten mozgok).

Nezd meg az OKJs kepzeseket is, esetleg tudsz ingyenesen v. olcson csinalni egy jo kiegeszito kepzest. Pont a matekjellegu dolgoknal sztem a magyar papir is eladhato "nyugaton" marmint EU es talan kicsit meg USA is, japant nem tudom.

(Foleg nemet nyteruleten, kicsit GB-ben eltem.)

2013. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

ha félvér vagy, akkor csak bizonyos munkaköröket végezhetsz, például a sumósok mind félvérek. kora hajnaltól késő estig kell csinálnod, bármi is lesz, aztán pár év múlva elszöksz.

Ha csinos nő vagy, akkor lehetsz hostess, ami egy teljesen korrekt elfogadott dolog, de 3 havonta el kell hagynod az országot, a vízum miatt......én sosem jártam külföldön, bár egyszer láttam egy igazi japánt..... :)

2013. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!