Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kiköltöznétek Japánba, ha...

Kiköltöznétek Japánba, ha lenne rá lehetőségetek?

Figyelt kérdés

Fél-1 év múlva (vagy később) kimehetnék, jegy, lakóhely stb. megoldva, úgy néz ki valamilyen munkát is tudnának nekem szerezni, bár valószínűleg gagyi dolog lenne.

Viszont nem tudok japánul (addig még tudok tanulni) és az európai kultúra után idegen lenne minden (nem vagyok se anime, se japánfan), ráadásul gaijin nőként pláne "alantas" polgár lennék, amikor még a japán nőket is elnyomják.

Itt most elég béna munkám van, talán a diplomámmal később jobb lesz, viszont kint az nem igazán hasznosítható, esetleg a matek része, de biztos nyelvtudás nélkül az sem.

Ugorjak neki a nyelvnek és próbáljak szerencsét? Csak elég sok pénz és energia, és nem tudom mennyivel lenne ott jobb, mint itt.



2013. nov. 19. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

A nyelvvel ne törődjél, mert a Japán q világ LEGKÖNNYEBB nyelve! Én is tanulom neten, és SOKKAL beszélhetőbb és érthetőbb mint bármi más! Amúgy Japánban a magyarokat különösen szeretik! :) Szóval nem lennél megvetve! A neten meg utánaolvasol a Japán kultúrának! Én mennék a helyedben az BIZTOS! Csak jobban jársz, ha kimész Japánba! Sok sikert, remélem kimész és mesélsz majd nekem priviben! :D


Üdv!

2013. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Ugorj neki a nyelvnek. Veszteni nem vesztesz vele. De ~ 5-6 év mire megértenek. Talán. Szerinted mennyi esélyed van bármi nem alantas melóra? Az amihez a beszélt nyelv nem kell és lakás is van az az egyik legalantasabb munka. Szerintem sejted mire gondolok. Utcán is csinálják.
2013. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én 1 évig éltem Japánban. A férjem japán, és a szüleinél laktunk. Így a szállás, étkezés megoldott volt. Hiába beszéltem jól angolul, mivel japánul csak pár szót, így sehol nem alkalmaztak. 1 évig csak az anyósommal voltam, míg a férjem dolgozott. Tapasztalat, hogy a külföldi nőket nem sokra nézik, és nem is nagyon tud egy külföldi beilleszkedni. Nehezen fogadják el a külföldieket. Nekem csak azért volt szerencsém, mert a férjem révén kedvesek voltak velem. Bevallom 1 év bőven elég volt.

Ha kint akarsz élni, érdemes a nyelvre rámenned, mert nélküle nem sok esélyed lesz. Legyél óvatos, mert Japán sem tökéletes. Bár én nem néztem utána (mert sosem voltam egyedül, engem mindig vittek mindenhová) de neked érdemes utána nézni hogy mik a japán illemszabályai, mik a szokások, hova nem mehet egyedül nő stb.. El se hinnéd milyen sok régi szokást tartanak még mindig meg, és nem csak az idős generáció,hanem a fiatalok is.

(PL: Ha vendégségbe mész mindig fehér zoknit vegyél fel, és szigorúan mindig vedd le a cipőd mielőtt belépnél akárhová. Bár ez nekem nem okozott gondot (csak a fehér zokni, mert én szeretem a színes zoknikat) de az már gondot okozott, hogy a wc-nél az ott kihelyezett papucsot fel kellett venni..

Ha úgy alakul hogy vendégségbe mész, sose utasítsd vissza a felkínált ételt. Komolyan megsértődnek ezen. Ha nem is akarod megenni, egy kis falatot fogadj el, és edd meg. Hál istenek a japánoknak nem szokásuk teletömni a kistányért..:)

A kajálásról még egy érdekes történet..(szegény férjemet meg igyekeztem leszoktatni róla, hogy rossz szokás) szóval a japánok hangosan esznek..Csámcsognak, szürcsölnek stb.. Ez azt jelenti hogy az étel finom, és elégedettek.

JA! és a lényeg! Sose fújd ki az orrod ha társaságban vagy. (ne lepődj meg ha több japánnal fogsz találkozni aki szipog)

Igaz, én dolgoztam ott, de nem is bánom..Nagyon hajtják magukat. Így visszagondolva, élni sosem élnék Japánban..

2013. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
bocsánat, lemaradt egy "nem" szó.. Szóval én nem dolgoztam ott....
2013. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, családtaghoz mennék, ő csak nem akar futtatni..

Valószínűleg saját cég, vagy bármi, ahová be tud segíteni.

2013. nov. 19. 21:37
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon szeretem az animeket, ezért akár többször is ellátogatnák Japánba, de kiköltözni véglegesen nem szeretnék, mert szerintem nincs a világnak egyetlen szeglete sem, amelyik szebb mint Erdély.
2013. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
HA családtaghoz mész, akkor miért nem tőle kérdezed meg amire kíváncsi vagy?? Ő csak jobban tudja a választ hiszen kint él..
2013. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezeket nem tudom tőlük megkérdezni, ők se tudják, milyen lesz ott nekem. Így hogy nem biztos, hogy valaha megyek nem fognak nekem előre munkát szerezni.

Kereskedelmi vállalkozásuk van, esetleg a külföldi kapcsolatot tudnám intézni, de szerintem még ők se tudják pontosan, mit akarnak. Csak felajánlották, hogy ha itt ilyen rossz a helyzet menjek ki hozzájuk, majd segítenek.

Csak az se utolsó, hogy egy kisvárosban laknak északon ahol annyi lehetőség nincs, jóformán nincsenek külföldi származásúak sem.

2013. nov. 19. 22:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Japán az a hely, ahova akkor sem mennék élni, illetve dolgozni ha két kamikaze fenyegetne harakirivel.

Ennek egyszerűen életfelfogásbeli okai vannak. Az egész japán kultúra és szocializáció annyira távol áll a mi egész neveltetésünktől, hogy még a nevezett harakiri is méltányosabb annál.

A képzeletbeli listámon kb 120 ország előzi meg japánt.

Rengeteg olyan fantasztikus hely van a világban, ahol jó élni. Találd meg őket, ne egy ország mellett rágódj.

Ettől függetlenül ismerd meg mindegyik kultúrát.

2013. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Üdv!

Nekem volt lehetőségem, ki is jöttem :) (5 évre, tanulni) A nyelv szerintem nem annyira nehéz, mint szokták néha mondani. A kiejtés mindenképpen könnyű, nincs olyan hang, amit magyar ember nem tudna kimondani. (Ellenben nekik a v/b, az r/l, az ö/ü közötti különbséget nehéz megérteni :) )

Mivel én tanulni jöttem, ösztöndijjal, eléggé más a helyzetem, de ezt a blogot meg akartam osztani:

[link]


Egy japánban, "vidékebb" részen élő német nő blogja, a "German Alien in Japan" bejegyzései elég érdekesek.

Hátha segit egy kicsit.


Bárhogy is döntesz, sok sikert.

2013. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!