Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Két hét múlva utazom Izraelbe....

Két hét múlva utazom Izraelbe. Pakolhatok a bőröndbe élelmiszert (gyári, fóliázott kolbász-szalámi, sajt, Korpovit keksz, Arany Ászok sör. ) vagy inkább hagyjam, mert elkobozzák a reptéren?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
A bőröndbe, amit leadsz, bármit pakolhatsz, nem fogják elkobozni. Maximum attól félhetsz, hogy a magyarországi reptéri dolgozók megdézsmálják, az elő szokott fordulni, de az az utazási céltól függetlenül... Az ételeket ezen felül a kézipoggyászban is felviheted, csak az italt nem. Szóval ugyanazok a szabályok érvényesek, mint általában.
2013. nov. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy innen mit engednek kivinni. A fontosabb, hogy Izraelbe mit engednek bevinni... Minthogy nem EU-ország, a szabályok lehetnek különbözőek. Én még nem voltam Izraelben, de elképzelem, hogy melegebb égövön fekszik és pl. a szalámiféleségek romlandó árunak számítanak... Ezt kellene megérdeklődni.
2013. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Félreértettél (vagy rosszul fogalmaztam): nem az érdekel, hogy INNEN mit vihetek ki, hanem az, hogy ODA mit vihetek be! :-)

Elképesztő kajaárakkal rémisztgetnek, ezért gondoltam, hogy ezt-azt bepakolok, de van, aki szerint egyáltalán nem lehet bevinni Izraelbe élelmiszert.

2013. nov. 27. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
nézz utána mit szabad vagy mit nem. vannak országok (pl amerika) ahol elkobozzák a hus készitményeket és a gyümölcsöket, zöldségeket.
2013. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Néznék én, de hol?

Annyit sikerült megtudnom, hogy 1 liter tömény és 2 liter bor vihető be Izraelbe. Élelmiszerről semmi info, pedig felforgattam a netet.

2013. nov. 27. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Arriving in Israel


Upon landing in Israel you'll face two lines at customs and immigration: a green line and a red line. The green line is for passengers with nothing to declare and the red line is for those arrivals with items requiring inspection.


Green Line: Permitted Amounts


You can line up in the green line if you are carrying food, so long as you aren't bringing in more than 3 kg (6.6 lbs.) of food total, and each items weighs less than 1 kg (2.2 lbs.). This rule applies to all permitted food items. If you have more than this amount, or if you aren't sure if your items are permitted, line up in the red line.


Prohibited Items


Israel prohibits entry with any meat products --- as do most countries --- or any dairy products. Banana and pineapples are completely restricted, though other fruits and vegetable are allowed unless they have originated in Africa.

2013. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
magyarul ...tilos bevinni minden husfeleseget...
2013. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Simán beviheted a nagy poggyászba nem a kezibe kutyát nem érdekli ...beengedik simán..
2014. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van ismerosom, aki a kint elo rokonainak szokott langolt kolbaszt kivinni. Robbszor. Hogy hogyan, azt nem tudom.
2014. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vihetsz nyugodtan es vigyel is mert minden draga.

en bizony vittem.

2014. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!