Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Jartatok mar Indiaban? Milyen...

Jartatok mar Indiaban? Milyen az indiai elet?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Jártam Indiában, de mint utazó. Az indiai életről az tud beszámolni aki ott is él. Amúgy csodás ország.
2014. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
81%
Én kint voltam 3 hónapig. Nagyon furcsa hely, vannak olyan kis apróbb falvak amik szó szerint olyanok mint a lepratelep. De Mumbai például olyan, mint Tokió, nagyon modern és fejlett. Az ételek nagyon finomak. Aki szereti a teát, annak India egy igazi mennyország. Tyű...mennyi teát hoztam én haza és milyeneket. A Taj Mahal gyönyörű. Fontos, hogy piacon ne nagyon vegyél húsféléket mert, döngenek rajta a legyek. Nagyon meleg van, éjszaka is előfordul a +35 C°. Nagyon fülledt az idő, ha oda akarsz utazni, akkor malária elleni védőoltás nélkül el se indulj. Én szerettem ott jógázni is (a jógásoknak is igazi paradicsom). :D
2014. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Yehudina ***** válasza:
87%

India - ahogy az előttem szóló írta - két véglet. Nagyon szuper és nagyon szemét. Rengeteg a kéregető felnőtt, gyerek egyaránt, akiket az ember sajnál persze, és miattuk igen sokszor rémálmai vannak (nekem igen). De ott van az a rengeteg évszázados/évezredes gyönyörűség, épületek, templomok stb., amelyek lenyűgözőek, és amelyekre az ember azt mondja, hogy azt látni kell. Aztán megint ott vannak az éjjel-nappal fürdőzők, akiknek nem számít, ha a vízben döglött tehenek, vagy hullák (is) úszkálnak. Mi egy ilyen fürdőzés után lehet, hogy feldobnánk a talpunkat, jobb esetben komoly bőr- és egyéb fertőzést kapnánk, de ők mindezt kibírják.

A higiénia még az 5 csillagos szállodában is (ahol jómagam voltam) megkérdőjelezhető.

Az étel-ital, kiszolgálás, kedvesség (baksis ellenében) kifogástalan, de én soha többet nem kívánkozom Indiába.

Helyette viszont Kínába mennék vissza bármikor, ahol rend van, tisztaság, olcsóság, és olyan látnivalók, amelyekért érdemes odautazni. Nem Hong Kongba,ahol legfeljebb a világ legnagyobb Buddha-szobrát lehet látni, hanem a népi Kínába. (Ha a válaszom csak 50 %-ot ér,akkor menjen el Indiába az, aki lepontozott.)

2014. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

3-as. Mit írtam jártam Indiába és én bármikor visszamennék. Nem tapasztaltam több szemetet mint pl Thaiföldön vagy Malaysiaban. Nem öt csillagos szállásokon szálltunk meg de az összes szállásunk makulátlanul tiszta volt és ázsiában itt kaptuk a legjobb szállásokat ár/érték arányban. Koldussal alig találkoztunk több van Budapesten, kéregető gyerekkel is csak egyszer.

Voltam Kínában is, oda is visszamennék bármikor de egyáltalán nem olcsó ország, ha voltál tudod mennyibe kerülnek a belépők és a közlekedés.

2014. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Yehudina ***** válasza:
78%
Igen, voltam mind a két helyen, de mivel mind a két ország hatalmas,és a lakosság létszáma is billiós nagyságrendű, így nagyon nehéz egyértelműen kijelenteni, hogy rossz, vagy jó. A történelmi nevezetességei mindkét országnak felbecsülhetetlenek, gyönyörűek, látványosak főleg egy európai számára. A tömeg már kevésbé élvezetes, és ami az árakat illeti, szintén változók. Ezek után még csak annyit, hogy jómagam eddig 34 országban jártam, ezek közül csak 5 olyan van, ahova visszakívánkozom. Első helyen áll Kína, utána Törökország, Thaiföld, Szingapúr, és Izrael, de csak béke időben. Ahova nem kívánkozom vissza,az Egyiptom, Indonézia, néhány európai ország, valamint India. Szóval van nekem is némi tapasztalatom.
2014. aug. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
5-ös, Indonéziába nem kívánkozol vissza???? Én két hónapot voltam de a fél karomat odaadnám ha ott élhetnék. Szerintem a Föld egyik legcsodálatosabb országa, all in one, minden egy országban, geológiai csodák, kulturális, történelmi kincsek. Nekem még Egyiptom vissza van, de már nagyon várom. Israelbe pedig be nem teszem a lábam, terroristákra nem vagyok kíváncsi.
2014. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Yehudina ***** válasza:
16%

Kedves válaszadó, én a szélsőségeket próbáltam ecsetelni. Nem írtam azt, hogy India egy olyan ország, ahova nem érdemes elmenni, mert... . Inkább a csodálatos történelmi helyei azok, amelyek miatt valóban érdemes odamenni, de a kosz, piszok, szemét az egyáltalán nem vonzó.

Egyiptom hasonlóan koszos, mint India. A városi buszokon fürtökben lógnak az emberek és az üveg olyan koszos, hogy nem látni a bent ülőket. Kairó utcáin hegyekben áll/t/ a szemét. A világ 7 csodái közül a piramisokat viszont érdemes megnézni, tehát azért oda kell menni. Ha javasolhatom, akkor csak szervezett utazással, idegenvezetővel induljon útnak, és még véletlenül se /v/egyen az utcán semmit. Ennek ellenére mégis lehet, hogy kap egy jó kis hasmenést (ahogy az én csoportomban legalább 5-en), de vigyázni kell, mert nyilvános mosdó sehol sincs.

Ami pedig Izraelt illeti - jóllehet nem vagyok vallásos - mégis hálát adtam Istennek, hogy épp kifogtunk egy nyugodt, békés 2 hetet, amikor sehol sem lövöldöztek. Mg-i szakmai csoporttal voltam, de beiktattam délutánokra kultur-programokat, úgyhogy megnéztük a szenthelyeket is, amelyeket úgy az arabok, mind pedig a zsidók nagyon szépen rendben tartanak. Ezek szintén egyedülállók a világon, ezeket is érdemes lenne megnézni, de most semmikképpen sem.

2014. aug. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Azt még megkérdezném miért javasolt a szervezett utazás Egyiptomba? Én még soha nem utaztam szervezett úttal sehova és őszintén megmondva nem is szeretnék.
2014. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
81%
Nagyon izgalmas. A közlekedés tiszta káosz elsőre, de pár hét után meg lehet szokni, de sofőr nélkül ne menj sehova. A fehér bőrszín belépő egy csomó elit helyre, ugyanakkor a fehér embernek minden drágább. Pl múzeum belépő gyerek:RS10, felnőtt:RS20, külföldi:RS100. Szeretik a vicces kütyüket, ami csipog, villog, beszél, minden kocsi tele van aggatva mindenféle dísszel. Némelyik valami szent a 10000 közül. A gyár hasonló, mint itt, de van egy nagy akksi terem, mert mindig elmegy az áram. A legtöbb ember napi vagy heti bért kap. A munkaerő nem érték, főleg az alacsonyabb pozicióban. Millió jelentkező van minden állásra. Jellemző, hogy a részlegvezető motorral járt dolgozni, és már azzal is elitnek számított. Az emberekkel beszélni kicsit furcsa. Pl semmire se mondják, hogy nem tudják megcsinálni, mindenre igen a válasz, de a oldalra billegtetik a fejüket, akkor semmit nem értettek az egészből, amit mondtál nekik. A gazdag negyedek valóban mesések. A többi viszont kb olyan, mint egy hajléktalan erdő. Viszont közelről nézve nem annyira gáz, pl minek vastag falak, ha úgysincs tél. Mindenfelé színes reklámok vannak. És tömeg tömeg mindenfelé. Láttam egy 5 fős családot 1db motoron, meg autópályán kisbusz tetején utazókat. De volt szamaras szekér is az autópályán. Nem is lehet leírni mennyire más. 3 hetet voltam ott, heti 6 napot dolgoztunk, de simán bevállalnám mégegyszer. Ja, a védőoltások nem mindegyike kötelező, de biztonságérzetet ad. A kaják fűszeresek, még a chips is. Nincs marha meg sertéshús, csak birka meg csirke, meg ki tudja mi.
2014. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Yehudina ***** válasza:
69%

A szervezett utat azért javaslom egyiptomi utazásnál, mert privát utazó - szerintem - nem tud szállást szerezni és egy ilyen országban egyáltalán nem mindegy, hogy az ember hol alszik, mit eszik és mit iszik. A szállodai elhelyezés legalább aránylag tiszta és az étel is megfelelő. Jómagam előzetesen egy oktatáson vettem részt (mg. csoportot vittem) és ott többek között az is elhangzott, hogy a gyógyszereken kívül vigyek magammal eldobható injekciós tűket is, mert ha véletlenül valaki kórházba kerül, akkor ki van téve annak, hogy az orvos a zsebéből kotorássza elő a (nem eldobható) injekciós tűt, és 99%, hogy az illető fertőzést kap.

Természetesen ez az elővigyázatosság nem minden országra vonatkozik, de Egyiptomra szerintem még mindig.

2014. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!