Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Titeket is vonz a mai Kína,...

Titeket is vonz a mai Kína, Észak-Korea meg az orosz távolkelet?

Figyelt kérdés

Valahogy olyan fejlődő, pezsgő, pörgős helyek, nem látszik nyoma a nyugati hanyatlásnak, depressziónak, arrafelé egész jól megy az orosz gazdaság, Kína se egy éhező nyomornegyed már, mint a régi sztereotípiákban, hanem legalább olyan jó, mint Magyarország, sőt egyes dolgokban már jobb is pl. a nagyvárosokban a lakóházak nagyon modernek, Észak-Korea nem épp álomország, de az utóbbi években ott is egyre fejlettebb Phenjan, lettek plázák, TESCO-szerű nagy áruházak és egyre több észak-koreai dolgozhat tűrhető fizetésekért az orosz meg dél-koreai határ menti kapitalista gazdasági övezetekben.


Szerintetek érdemes lesz arra rátanulnom, hogy majd a jövőben ezen a területen dolgozhassak? Hallottam például, hogy egy osztrák vállalkozó nemrég nyitott egy bécsi kávézót Phenjan főterén, bécsi árakat is kér a kávéért mégis mennek oda a turisták, a kínaiak meg az észak-koreai elit. Kínai munkát szeretnék, de észak-koreai vonatkozással pl. logisztikai munka egy phenjani kínai tulajdonú étteremnek, kaszinónak stb. Mit gondoltok?



2014. okt. 15. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Észak Koreával kapcsolatban te ezeket hol olvastad? Pont hogy még élelmiszerboltok is alig vannak nemhogy plázaszarok meg Tesco. Azt is erősen kétlem hogy ott egy bécsi vállalkozó bármit is nyitott.

É-Koreába még beutazni sem lehet egyedül csak csoportos szervezett úttal és folyamatosan legalább két kísérő a csoporttal van.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen, nagyon vonz mindhárom. Kínában már voltam, É-Koreába jövőre megyek és Szibéria is a bucket listen van.

2014. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom ezeket hol hallottad. Észak-Koreá ég és föld az állításaidhoz képest, csak vezetett túrával tekinthető meg, és kétlem, hogy a munkásaik elhagynák az ország területét.

Oroszország a mély recesszióban lévő, alkoholista rom aztán pedig végképp nem sugároz semmi pezsgést és pörgést. Persze a nyugati városaik és Moszkva jó helyek, de itt élni biztosan nem akarnék. Kínában is jártam már mindenfelé, szintén nem élnék itt, bár nagyon tetszenek a természeti kincseik és nemzeti parkjaik, Tibet gyönyörű, és a keleti nagyvárosaikban valóban van pörgés, noha ezeket pont a nyugat hozta létre és működteti a mai napig. A legtöbb itt lakó menekülne a központi hatalomtól, mint az épp zajló tüntetések is mutatják.

2014. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én Oroszországról azt olvastam, hogy az ország nyugati része valóban rossz, alkoholizmus, munkanélküliség van, Moszkva, Szentpétervár egyre veszélyesebb, a keleti, távol-keleti rész, viszont sokkal élhetőbb a kínai tőkének köszönhetően.


Észak-Koreáról különféle online újságokban olvastam pl. keress rá a google-ben arra, hogy pyongyang shopping mall vagy pyongyang viennese cafe stb.

2014. okt. 15. 19:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Van két kapitalizmussal kísérletező övezet Észak-Koreában, az orosz határnál a Rajin-Sonbong, a dél-koreai határnál meg a Kaesong-i, azt olvastam, hogyha egy észak-koreai nem tud felmenni Phenjan-ba dolgozni és disszidálni se akar vagy nincs lehetősége, akkor ezeken a helyeken munkával egész normális életet teremthet a családjának.
2014. okt. 15. 19:37
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
van 2 fejlett terület. és? a többi, 20 millió ember hol dolgozik? a fővárosiak viszonylagos jólétben élnek é-koreában, de a vidéken éhezés van.
2014. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Brazíliába se a favellába megy ki valaki dolgozni, én se Kimcsifalva-Alsón akarok bécsi kávézót nyitni.
2014. okt. 15. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
kérdező: jó sok hülyeséget összeírtál
2014. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oroszországban nagyon szívesen élnék. Kínába is elmennék, de túl nagy a kulturális különbség, ezért ott nem élnék hosszú távon.
2014. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, regi vagyam eljutni oda egyszer. Oroszorszagban mar voltam tobbszor is, Moszkvaban es az Uralban, de messzebb meg nem sikerult egyelore.
2015. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!