Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Pszichológusként van esélyem...

Pszichológusként van esélyem Japánban munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Nem végeztem még el a szakot. Idegen nyelvek közül csak Angolul beszélek,a Japán a nyelvvel még csak ismerkedem, de gyorsan tanulok.

Mindenhol azt olvastam, hogy hiányszakmában kell kimagaslóan jónak lennem, és akkor van esélyem. Azt is hallottam, hogy az orvostudományok mindegyike szinte tuti befutó ilyen téren. De a pszichológiával lehet esélyem?

Nem baj, ha nem kapok vízumot egyből, először csak 1-2hónapra kimennék, megismerni az ottani embereket.



Kint élők tapasztalatai?/Akik már éltek kint? Mivel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni? Nekem van esélyem?



2014. dec. 15. 20:35
1 2
 1/11 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Necces.


- Ahhoz, hogy Japánban pszichológus legyél elismert végzettség is kell, lehet, hogy a magyar végzettséget nem ismerik el, és csak a Japánban letett pszichológus szakvizsgával engedélyezik a működést. Ennek jobb ha előre utána jársz.


- Japánban japánul beszélnek. Ott az angol magától értetődő, mint pl. Dániában, hogy mindenki beszéli. Egy pszichológus pedig nyilván nem a középfokú nyelvvizsga témáiról beszélget a pácienseivel, hanem elég komoly, az emberi személyiséggel kapcsolatos kérdésekről, amit mindenki leginkább az anyanyelven tud kifejezni. A japánok esetében ez a japán. Ergo, perfektül kellene tudnod japánul, amihez az itthoni több éves tanulás mellé, még néhány év Japánban eltöltött tartózkodás kellene. Több idegen nyelvet beszélek és tapasztalatom szerint csak a megfelelő nyelvi környezetben lehet anyanyelv szintű tudásig eljutni.


- Japán eléggé zárt társadalom, és más is mint Európa. Ismerni kell, minden részletében, hogy megértsd a pácienseid problémáit. Egy hirtelen idecsöppent kanadai pszichológus, mégha perfektül tud is magyarul, akkor sem fog tudni veled az életedről elbeszélgetni, mert nem itt szocializálódott: nem tudja, itt milyen az iskola, milyen az egyetem, milyen a szülő-gyermek viszony, mennyire vallásosak itt az emberek, milyen általános társadalmi gondokkal néznek szembe a magyarok, stb. Ezek ismerete nélkül max. állatkerti látogató lehet, nem pszichológus.


- A japán emberek valószínűleg inkább egy japán pszichológusra bízzák magukat, mint egy idegenre. Eléggé protekcionista ország, még akkor is, ha amúgy barátságosak.

2014. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ezeöccá ***** válasza:

Itt van egy angol nyelvű fórum thread, van benne itt-ott némi hasznos információ:


[link]

2014. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ezeöccá ***** válasza:
100%

PS. 2. gondolatmenetben javítás:


Ott az angol NEM olyan magától értetődő, mint pl. Dániában

2014. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem éltem ugyan Japánban, de többször jártam ott. Ha egy meghívott zenekar tagja vagy, esetleg néptáncos, akkor szívesen látnak. De ha európai arccal beállsz az utcai taxiállomásnál a sorba, amikor rád kerül a sor, akkor a taxis kikerül és a következőt veszi. Tehát kirekesztő, mindenkit mást utáló társadalomról van szó.

Helyedben az interneten rákeresnék, hogy az ottani egészségügyi hatóság miképpen ismeri el a külföldi diplomákat és mik a feltételei az álláshoz jutásnak.

2014. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gress Hogan válasza:
6%
Mindenkinek van egy esélye az életbe.
2014. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, esély van. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire reális ez a "vágy"? De lehet, inkább elmegyek Ausztriába reggeli chef-nek, vagy Londonba valami szállodába recepciósnak...
2014. dec. 16. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a pszichológia mely területén szeretnél elhelyezkedni, de bármelyiken is: egyszerűen nem leszel komolyan véve külföldiként, ha nem beszéled anyanyelvi szinten a nyelvet. Plusz a szaknyelvet ugye, amit nem tanítanak meg az egyetemen itthon még angolul sem, kizárólag magyarul. Szóval ha külföldön akarsz - bárhol, nem csak Japánban - pszichológusként tevékenykedni, arra csak akkor van esélyed, ha eleve oda jársz egyetemre is, és képes vagy anyanyelvi szinten elsajátítani a nyelvet. És akkor ebben még benne sincsen az a szempont, amire te kérdezel rá a kérdésedben. Gondold ezt át rendesen.
2014. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Jó nagyot váltottál az előbb Pszichológus után séf.

Bár szerintem felejtsd el inkább ezt és gondolkozz máson,vagy legalábbis ne a Távol-Keleten. Utazni Japánba hatalmas élmény lehet de ott dolgozni főleg Pszi

2015. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
-hólógusként igen nehéz lehet egy Európai embernek.
2015. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából csodálom a kultúrájukat és az építményeiket/városaikat. Ezért is szeretnék kimenni, meg Ázsia barátnőm sem volt és mindig is érdekelt egy másik kultúra megismerése. Más emberek, más életfelfogás.


Szeretnék világot látni, szeretném Japánt megismerni :)

2015. jan. 3. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!