Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hogyan lehet eljutni Szíriába?

Hogyan lehet eljutni Szíriába?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok semmiféle szervezethez csatlakozni és tudom, masszív polgárháború van, nem tervezet oda utazni. Ettől függetlenül felmerült bennem a kérdés: ha valaki el szeretne utazni oda, annak milyen lehetőségei vannak? Több repülőjegy foglalós oldalon kerestem de EGYIK SEM volt egész évben elérhető repülőjegy, illetve egyetlen egy de az is több, mint 600 ezer Forintba került. Szárazföldön, hogyan lehet bejutni? Gondolom a határok le vannak zárva. Izrael felől van lehetőség átmenni? (Tippre azt mondom, hogy nincs). Törökország felől?


(Kérném a kérdésemet komolyan venni mert tényleg kíváncsi vagyok).


2015. jan. 19. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Törökország felől lehet menni. De szerintem turista kirándulásokat nem szerveznek. Vagy valamilyen hivatalos ügyben utazhatsz papírral, vagy felveszed a kapcsolatot A Szervezettel.


De nem igazán értem, hogy ez miért foglalkoztat téged.

2015. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én idén voltam Szíriához közel, az izraeli Golán-fennsíkon. Hivatalos határátkelőhely személyforgalomnak nincs az izraeli-szíriai határon, egy légy sem jut ott át. Jordánia és Törökország felől lehet menni (Libanonból is, de oda macerásabb eljutni). Izraelből Jordániába gond nélkül át lehet menni (bár kell vízum), onnan Szíria elérhető, bár nem tudom, kiket engednek be... Törökország délkeleti területeiről is vannak határátkelők.
2015. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy még vízumot sem lehet igényelni magyar állampolgároknak a közelben....még Szomáliába is könnyebb eljutni (1 millió körül van oda egy repülőjegy).
2015. jan. 23. 05:24
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Ez aztán tényleg vicc!
2015. jan. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért van az, ha egy nem szokványos úti célról van szó, az emberek "komolytalanok" lesznek?
2015. jan. 25. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert Szíriába önszántából kétféle ember megy. A bolond, és aki csatlakozni akar egy magasztosabb ügyhöz... Persze a végeredmény mindkét esetben ugyanaz.
2015. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:

Néhány éve még számo sutazást szerveztek oda és sajnálom, hogy nem mentem akkor. Én is nagyon mennék Damaszkuszba , de ígty m ost lehetetlen. Talán 10-20 év múlva béke lesz és mehetünk.

2009-ben 200 ezer Ft körül volt egy út szállással, mindennel együtt 3-4 utazási iroda is szervezett oda útakat innen Budapestről.

Te mit csinálnál kint?

2015. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!