Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utazás Japánba?

Bromsie486 kérdése:

Utazás Japánba?

Figyelt kérdés

Üdv!

15 éves vagyom, fiú nagy anime otaku és szeretnék közép iskola után a nővéremmel és az egyik ismerősömmel kiköltözni Japánba. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen feltételek szükségesek ezen dolog megvalósításához? Milyen anyagi keret? stb stb


2015. febr. 14. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Sok anyagi keret. Értenetek is kellene valamihez, csak úgy letelepedési engedélyt nem adnak nektek japánban. Ha még szakképzettek vagytok valamiben akkor sem. Ha nem értetek semmihez, akkor 0% az esélye. Nem beszéltek japánul. Tehát munkát sem kapnátok. A külföldieket nem szeretik, mivel japán egy túlnépesedő ország és a munkalehetőséget elsősorban a japánoknak tartják fent. Nagyon kevés külföldi kap tartósan munkát japánban, hogy letelepedési engedélyt is kapjon. És azok is mind magasan képzett szakemberek, több éves tapasztalattal hiányszakmákban. Ti nem fogtok kapni.
2015. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen ösztöndíjak léteznek, de egyetem alatt megpróbálnék kimenni, kapcsolatokat építeni, gyakornokoskodni és közben munkát keresni.

Aztán vagy-vagy.

2015. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Értékes diploma és jó nyelvtudás (angol, esetleg mellette valamennyi japán) nélkül szerintem nem érdemes kiköltözésben gondolkozni.

Ahhoz túl drága ott az élet, hogy csak úgy el lehessen tengődni egy nagyvárosban.

2015. febr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Részletes leírása a lehetőségeknek:

[link]

2015. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kis pecs amivel be tucc illeszkedni
2015. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Első válaszadó egy idióta, Japán népessége éppenhogy erősen fogyatkozik és semmi bajuk azokkal a külföldiekkel, akik képesek beilleszkedni. Nyelvtudás mindenképpen kell, angol elég lehet, ha mondjuk valami hostel-ba mennétek dolgozgatni, de komolyabb állásokhoz kelleni fog a japán, hiszen bár az interjú lehet angolul, a felvételi vizsga/vizsgák 100%, hogy japánul lesz(nek).
2015. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok ismét.

Egyébként ha engem kérdezel, számítástechnikában, iparban tudnál ott legkönnyebben elhelyezkedni. (Ismerősöm ismerőse is programozó/fejlesztőként dolgozik kint.)

Ez már közhelyesebb dolog, de talán még ma is aktuális lehet. Tanári pályákon próbálják bevonzani a külföldieket (közoktatás, egyetemek, zeneoktatás illetve nyelvoktatás). Bár a nyelv az olyan, hogy angol tanárnak ha már külföldit hívnak, akkor lehetőleg anyanyelvi legyen.


A japán nyelvtudás nem tudom mennyire elvárás, nyilván egy B1 B2 szint alap, ha jót akarsz magadnak.

Amit még külsősként ajánlanék, hogy ha kint akarsz élni, akkor Erasmussal, vagy valamilyen ösztöndíjjal mindenképp menj el oda legalább egy évet tanulni, szerintem ez segítene neked a legtöbbet a mérlegelésben.

2015. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Japánba nincs Erasmus, az Európára vonatkozik. MEXT van vagy JASSO, vagy cserediák program.

És nem B1 meg B2 meg ilyen szintek vannak, a Rigó utcai nyelvvizsgára magasról tennének. Japánban a JLPT (Japanese Language Proficiency Test, avagy Nihongo nouryoku shiken) kell, azt ők szervezik világszerte.

De ha elolvassa bárki a linket, amit fentebb már beírtam, abban tökre benne van csomó infó.

2015. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyelvtudásra értettem, nem vizsgára.
2015. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. ápr. 21. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!