Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánok mennyire beszélnek...

Japánok mennyire beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
Tudom, több ilyen kérdés is van, de a legtöbbnél eléggé megoszlanak a válaszok. Mindenki kicsit mást mondd, meg elég régi kérdések is azok. Tehát a lényeg, ha elutazom Japánba, mennyit érnék angollal? Közép és felsőfok között beszélek angolul, viszont nem tudom, a japánok mennyire. Tehát, iskolában, alapszinten barátkozni, keveset beszélgetni, vásárolgatni meg hasonlókat tudnék rendesen? Vagy ha keresek valamit, és leszólítok valakit, az mennyire fog tudni nekem angolul segíteni?

2015. jún. 13. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Városokban minden (50 év alatti) japán ért és beszél angolul, de sokan igen speciális "tájszólásban".

Viszont kimondottan segítökészek, és ha ök nem tudnak segíteni, akkor keresnek valakit, aki igen.

2015. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire beszèlnek, leginkább a fiatalabbak
2015. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem beszél minden 50 alatti japán angolul, ez egy tévhit!

Tény, hogy minden japán tanul angolt a suliban, de a híresen jó japán oktatásnak ez az egyetlen gyenge pontja.

Azonkívül a japánok iszonyatosan félnek hibázni, ezért alig mernek megszólalni angolul.

Itt van pár cikk is arról, hogy mik azok az okok, amiért nem szeretnek megszólalni angolul:

[link]

[link]


Úgy mondom ezt, hogy már háromszor jártam már Japánban, különböző városokban, szóval tudom, miről beszélek.

A legnagyobb városokban, pl. Tokióban SE értettek angolul a legtöbb helyen, se a szállásokon.

Én szerencsére elbeszélek olyan szinten japánul, hogy ne legyen probléma, de akikkel utaztam, azok csak angolul tudtak, és szenvedtek, ha kommunikálni próbáltak.


Tényleg még a fiatalabb japánoknál van a legtöbb esélyed kommunikálni.

És tényleg segítőkészek, de ha mindegyikük be van parázva, csak mert angolul kéne megszólalni, akkor nem megy az ember sokra vele.

2015. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Hát ez most tök olyan mintha azt kérdezned hogy a Magyarok mennyire beszélnek németül. ..

Hát ha tanulta akkor eleve beszél ha nem akkor nem..de valószínű hogy a 30 és az alatti inkább beszéli mint egy 70 éves szval érted. .

2015. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A japánok pont annyira beszélnek angolul mint ahogy itthon a kommunizmus alatt mindenki tanult oroszt és senki se tudott megszólalni oroszul.
2015. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Esetleg ezekbôl a videókból lesz egy elképzelésed:


https://www.youtube.com/watch?v=hRUOmZdIUfM


https://www.youtube.com/watch?v=3bY6qZLCQsU


https://www.youtube.com/watch?v=dgRONYPTDMg


Nagyon törten beszélnek angolul általában :)

2015. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!