Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Most először látogatok el egy...

Most először látogatok el egy japán barátnőmhöz, akivel még egyszer 2013 ban találkoztunk egy Németországi rendezvényen. A fent említett barátnőm Osaka külvárosában lakik. Többi lent. (? ) 19L

Figyelt kérdés
Nos. A pénzügyekkel kapcsolatban. Eddig 300ezer forintot váltottam át jenbe. Annyi elég arra, hogy ennivalót vegyek, esetleg a barátnőmmel éttermezgessünk, szórakozzunk (passizunk)? Arra a 3 hétre ameddig ott leszek a barátnőmnél fogok lakni. Az ennivalót én veszem mert nem akarom a vérét szívni. A másik kérdés: Milyen ajándékot vigyek neki? Az itteni barátaim nincsenek otthon a japán témában, szóval ők nem segíthetnek. A válaszokat köszönöm :)

2015. jún. 25. 20:34
 1/9 anonim válasza:
100%

Szerintem pont ne japán stílusú ajándékot vigyél, inkább valami hungarikumot.

pl. tegyük fel te japán vagy és egy magyarnak gondolom nem egy kalocsai paprika füzért vagy pálinkát ajándékoznál, hanem inkább szakét.

2015. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pénz az kb. elég lesz alap szintű kajálásra. De vigyázz mert könnyen összejöhet 2-3000 yen is egy közepes szintű sushi étteremben. Az alap macskasütöde/ramenes 4-600 yen. Azért legyen nálad bankkártya (visa).
2015. jún. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretik az édességet. Bár szinte nincs olyan amit ott nem lehet megkapni, azért jólesik nekik. Én is csokit vittem, igaz én AUS-ból mentem igy az ország legnépszerűbb csokiját pakoltam be. Nem nagy, könnyű és imádnak mindent ami édes.
2015. jún. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%
Vigyél neki Negró cukorkát, meg magyar édességeket.
2015. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

A Negróról lebeszélnélek - japán barátnőm (meg néhány ismerőse) szerint mosószer-ízű :D Ettől függetlenül lehet, hogy a te barátnődnek ízlene, de jobb a békesség.

Az édességekkel is vigyázni kell, több japán kollégám is mondta, hogy túl édesek neki a nyugati csokik.


Ajánlanám viszont a Tokaji Aszút, nekem azzal sikerem volt :)


A pénzed elég lehet - szűkösen -, nem tudom, hogy Osakában mennyire drága a szórakozás (Tokióban nagyon).

2015. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Átváltottam még 250ezret. Annyi már elég? (550 ezer összesen)
2015. jún. 27. 08:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elégnek kell lennie. Annyiból már lakásbérléssel meg mindennel együtt megél egy japán :D
2015. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
De ő magyar.
2015. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vigyél neki piros aranyat, biztosan értékelni fogja. 550 ezer nem lesz kicsit sok 3 heti zabálásra? Viszont ha viszel neki piros aranyat és mindig rárakjátok a kajára, biztos kevesebb fog fogyni, ergo takarékosabb lesz az egész út.


[link]

2015. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!