Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért nem mennek az emberek...

Miért nem mennek az emberek Oroszországba nyaralni? Olyan sok szép hely van ott is.

Figyelt kérdés
vagy a nyaralás is már divatra megy? Korfu, Kréta stb.
2010. márc. 5. 20:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
62%
1. orosz vízum 2. infrastruktúra 3. emberek
2010. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Hol nyaraltál?

-Oroszországban.

(Az hol van? Oda minek mész nyaralni? Ott nincs hideg?)


-Krétán.

(Jujj, az nagyon szép hely. Szép a színed. "Jövőre mi is oda megyünk...")


Igen, bizonyos korosztályokban valóban divattá vált az, hogy ki hova megy nyaralni. De szerintem ez nem kortól, hanem gondolkodástól, érdeklődéstől függ. A fiatalabb generációt nem foglalkoztatja az orosz kultúra. Tisztelet a kivételnek. Pedig Szentpétervár tényleg gyönyörű hely, de nincs nagy esélyed arra, hogy lebarnulsz a Néva partján.


Személy szerint én is a melegebb, délebbi nyaralóhelyekre szavazok, de nem divatból, hanem mert ott érzem jól magam.


(16/F)

2010. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Mert van hideg itt is éppen elég sokáig, és az emberek a napsütést, meleget választják inkább.
2010. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
mert nem telik ilyesmire! még arra se hogy a Balatonra menjenek. nemhogy más országba
2010. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
86%
csak nézd meg h mennyibe kerül oroszországba menni nyaralni... annál jóval olcsóbb pl krétára menni...
2010. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%

"Mert van hideg itt is éppen elég sokáig, és az emberek a napsütést, meleget választják inkább."

Anapa, Szocsi mond neked valamit?

Ez a válaszoló tökéletesen példázza az átlag magyar gondolkodásmódját. Teljesen beszűkült gondolkodásúak, ha nyaralásról van szó, akkor csak annyi jut eszükbe, hogy:

1. Horvátország

2. Görögország

3. Olaszország

4. Bulgária

5. Spanyolország

(esetleg Törökország vagy Montenegró)

Ha véletlenül városlátogatás akkor meg:

1. Bécs

2. London

3. Párizs

Olyan helyek, mint Odessza, Jalta(tudom, hogy ezek Ukrajnában vannak), Szocsi, esetleg Moszkva Szentpétervár

számukra nem is létezik. Pedig nem véletlenül volt Jalta meg Szocsi a Szovjetunió két legfelkapottabb üdülőhelye, és nem véletlenül népszerűek most is a helyiek körében. De sajnos azon emberek többsége, aki megengedheti magának, hogy minden évben elmenjen nyaralni, általában vagy az ilyen divatmajom újgazdagokból kerülnek ki (tisztelet a kivételnek), akik csak azt nézik, hogy mivel dicsekedhetnek majd el az ismerősöknek, és igazából pont leszarják hova mennek, csak jó menővé váljanak tőle, és hidd el ezek az emberek azok, akik tömegesen áramlanának Novoszibirszkbe, ha az lenne a menő holnaptól. A másik lehetőség meg a nem túl gazdag de azért elég pénzes plázapics@k, kigyúrt IQ-bajnok barátaikkal, akik csak simán olyan suttyók, hogy nem is ismernek Magyarországon és Horvátországon kívül mást. Vannak emellett még a középosztály tagjai, akiknek olyan kevés pénzük van, hogy nem rizikóznak ha kétévente egyszer el tudnak menni nyaralni, akkor Horvátországba mennek, mert múltkor is ott voltak, meg azelőtt is, és az legalább biztos jó volt, máshol meg kitudja mi van.

Én pont idén nyáron tervezek Moszkvába menni, szóval én egyik fenti kategóriába sem tartozok:).

2010. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Én személy szerint örömmel mennék Oroszországba.(nyáron azért ott is meleg van),és remélem,hogy egyszer el is jutok..De azért nem mentem eddig,mert nekem iszonyú drága...
2010. márc. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert vannak ún. favoritok, amiket mindenki ajánl másoknak, így az emberek biztosra mennek azzal, hogy ami tetszett másoknak, az valószínűleg nekik is tetszeni fog. Én majd' 20 éve voltam Görögországban, már akkor is felkapott volt a magyarok körében meg persze inkább megy az ember egy olyan országba, ami a turizmusra épít, így a szolgáltatások szintje magasabb. Meg az időjárás miatt eleve a mediterrán országok a népszerűbbek. Nézd meg Angliát, oda is csak azok mennek, akik munkát akarnak kapni vagy megnézik a londoni nevezetességeket és ennyi, mert nem jó az idő. Az emberek olyan helyekre akarnak elmenni, ami az ő megszokott környezetüktől eltér pl. éghajlatilag.
2010. márc. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Na igen, nekem is az árakkal van bajom. Moszkva, Pétervár nagyon drága, a kavargás meg azért drága, mert hatalmasok a távolságok. Mennék én "oroszba", mint a sicc, csak fizeese valaki... :-) Még gagyogok is valamicskét.

Ettől függetlenül, a nyaralás abszolút divatcikk. Függ persze az utazási irodáktól is, na olyannak se adtam még pénzt életemben... :-)

2010. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
35%
azért mert hideg van, undorító a nyelvük és a közbiztonság 0...
2010. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!