Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek jó élmény lenne?

Szerintetek jó élmény lenne?

Figyelt kérdés

Most saját hibámból van egy év "szabadságom", hogy folytathassam az egyetemet, és mivel még nem jártam külföldön, de nagyon érdekel Oroszország és a Távol-Kelet, az jutott eszembe, mi lenne, ha addig elutaznék oda.


De nem repülővel gyorsan, hanem vonat-hajó kombinációval. Például Pestről elmenni Moszkvába (az ukrán helyzet miatt esetleg Szlovákia → Lengyelország → Fehéroroszország érintésével eljutni Moszkvába, pár napot ott eltölteni, majd felszállni a Transzszibériai vasútra, elmenni vele Vlagyivosztokig, és onnan hajóval eljutni Japánba, szétnézni kicsit Tokió környékén, átjutni Kínába, ott mágnesvasúttal utazgatni, meglátogatni Shanghajt és HongKongot, majd Pekingből vonattal vissza Oroszországba, és visszaút közben az orosz városokban megállni pár napra.


Szerintetek hülyeség lenne ezen gondolkodni is, és inkább repülővel vágjak neki, mint hetekig vonaton ülni? Az árakat még nem annyira nézegettem, de nagy különbség nem hiszem, hogy lenne.


Ez egyelőre csak egy hirtelen ötlet, de ebbe a három országba egyszer mindenképp szeretnék eljutni.


Valaki már utazott így vagy hasonlóan? Valami személyes tapasztalat esetleg a hosszú orosz útról?



2015. aug. 20. 04:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted, nyilván életre szóló élmény lenne.

Azt viszont neked kell tudni, az utazás mely módja tetszene neked jobban.

2015. aug. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem egészen így működik, sajnos. Ez az ide megyek, oda megyek idegenrendészeti szempontból problémás, tekintettel Oroszország vízumpolitikájára ( [link]


Egyszer én is meg voltam így indulva és erős felindulásból tömegközlekedéssel nekiindultam a nagyvilágnak de csak az orosz határig jutottam mert onnan visszafordítottak.

2015. aug. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség és simán megvalósítható, de én Moszkváig a wizzair-t venném igénybe és onnan minden úgy ahogy akár te is írtad.


[link]


nézd meg Ő utazott a transzszibériai expresszel

2015. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vízum ügyintézés mellett még két kérdésem lenne:

Mit fogsz enni?

Hol fogsz aludni?


Ezek sarkalatos kérédések mert pl.: kalandosnak hangzik az, hogy a pályaudvaron alszol, legalábbis a kényelmes szobából de a valóságban nem túl jó dolog.


Ezekre gondoltál?


Tudom, hogy unalmas az, hogy rugózok a vízumon de itt van pl.: Kína esete.


"A Kínai Népköztársaságba csak érvényes útlevéllel, valamint – Hongkong és Makaó kivételével – érvényes vízummal lehet belépni. (Hongkong és Makaó területén – külön megállapodás alapján – a magyar állampolgárok 90 napig vízummentesen tartózkodhatnak.)


A KNK szárazföldi területére magánútlevéllel utazóknak előzetesen vízumot kell igényelniük a kínai nagykövetségek/főkonzulátusok valamelyikén. Ennek feltétele, hogy útlevelük a vízumigénylés időpontjában még legalább 6 hónapig érvényes legyen. A vízumigénylés pontos feltételeiről a budapesti kínai nagykövetség ad részletes felvilágosítást. A határon főszabályként nem lehet érkezéskor vízumot igényelni."


Ezeket le fogod papírozni az indulás előtt?

2015. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi jövőre pont ilyen utazást szervezünk. Csak Japán kihagyásával és csak Oroszország, Kína lenne. Mi már most elkezdtük az intézkedés, hogy jövő augusztusban indulhassunk. Lehet korainak gondolod a tervezést de nem az. Kellenek a vízumengedélyek, a vonatokra is nem árt fél évvel korábban foglalni helyet, szállásokat is már nézegetjük. Mi nagyjából 1,5 milliót szánunk rá, de nem fogok meglepődni ha kicsivel több lesz. Meglehet oldani, de tervezgetni kell.
2015. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kínai vízum: pofon egyszerű megszerezni szinte bárhol, én pl Kathmanduban igényeltem kínai vízumot és 3 nap alatt simán megvolt mindenféle probléma nélkül. Ja, és a vízumot nem lehet évekre előre igényelni mert általában 3 hónapig érvényesek (turista) és azon belül 30 napot lehetsz az országban (Kína).
2015. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerül megvalósítani, az biztos hogy életre szóló élmény lesz. De azt nem szabad kihagyni a számtásból, hogy Oroszország (minden pozitív irányú változás ellenére) azért nem az EU. Oda a vízumot is elég macerás megszerezni, és ott azért nem akkor és oda utazol, amikor akarsz. A terv iszonyatos szervezést igényel. De sok sikert hozzá!
2016. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!