Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen az élet európai nőként...

Milyen az élet európai nőként egy gazdag arab országban?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne kimenni 2 évre Abu-Dhabiba dolgozni. Építész vagyok, 27 éves nő. Nyitott vagyok a kihívásokra, angolul felsőfokon beszélek, mindig szerettem volna kicsit kimozdulni az országból. Ezért ez a lehetőség pont jókor jön, és hát igen, sokkal többet keresnék kint, mint itthon.


Viszont aggaszt az európai és az arab kultúra közötti nagy különbség. Tudom, hogy Abu-Dhabi gazdag, fejlett, csillogó, sok külföldivel, na de milyen a mindennapi élet az európai nők számára?


Mennyire zavarja a helyi lakosságot, ha én európai öltözetben, fedetlen fejjel sétálgatok előttük? Hogyan fognak tekinteni rám az arab (férfi) munkatársaim? Lesz egyáltalán tekintélyem előttük, tisztelnek majd? Az utcán mennyire ajánlatos egyedül mászkálnom, veszélyes?


Egyedül mennék ki, de a kinti cégnél több európai munkatárs is lenne.


Minden választ köszönök előre is, elsősorban olyanok tapasztalatai érdekelnek, akik éltek már hasonló helyen.


2015. okt. 18. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem éltem még, de mivel nem sok választ kaptál, ezért leírom a véleményem.


Szerintem nem kell ennyire ráparázni. Felkelsz, dolgozol, aztán alszol. Azt hogy mi mindent tehetsz meg, és mit nem, szerintem a transzferálásod során alaposan el fogják magyarázni. Az öltözékkel és a munkával én nem hiszem hogy bármi gond lenne. Vidéki kirándulásokat viszont nem szerveznék a helyedben. Meg ha jól emlékszem volt a múltkorában a hírekben, hogy egy európai nőnek sikerült szexelnie az utcán, és az annyira betette a kaput, hogy nem tudták diplomáciai úton elrendezni. Szóval bírd ki hazáig.

2015. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott még nem jártam, de sokat utazok nőként arab oszágokba. Ha főleg európaiak lesznek a munkahelyen, akkor az nem gond. Az arabok nem nagyon fognak veled foglalkozni, inkább levegőnek néznek majd. Esetleg egy jó partinak egy névházassághoz. Az utcán idomulni fogsz a helyi viselethez, egyszerűen mert piszkálni fognak. Ha este mész valahova mindenképp legyen férfi kíséreted. Őszinté ajánlom, hogy vegyél arab órákat anyanyalvi tanárnál még itthon és beszéljetek az ottani kultúráról, viselkedésről is. Illik alkalmazkodni az ottani viselkedéshez, ahogy mi is elvárjuk a bevándorlóktól, hogy igazodjanak. Ha nem érzed magad elég talpraesettnek, érzékeny vagy, ne menj.
2015. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem élek ott, de mindenképp óvatosságra intelek. Nem kell félni, de az arab kultúrát és szokásokat tanulmányozd át. Eléggé konzervatívak. Vigyázz az alkohollal. És tudd, hogy nincs nemi erőszak, csak házasság előtti szexuális kapcsolat és mindkettőtöket elítélnek, ha kitudódik. Nekem az arab férfiakkal sosem volt gondom, de ez változó.
2015. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem ezek a linkek hasznosabbak lesznek mint a segito szandeku velemenyek olyanoktol, akik meg nem jartak ott ;) foleg hogy vagod az angolt


[link]


[link]


[link]

2015. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gina Lollobrigida válasza:
47%
Szerintem inkább Észak-Koreába kellene menni...
2015. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!