Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Járt már valaki Hong Kong-ban...

Járt már valaki Hong Kong-ban egyéni szervezéssel?

Figyelt kérdés

Szerinted hány napra érdemes tervezni a városlátogatást (főbb nevezetességek)?

A repülőtérről hogyan lehet bejutni a városba? Milyenek az árak? (szállás, étel, tömegközlekedés)


Köszönöm szépen.


2015. okt. 28. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is egy ilyet tervezek jövőre, úgyhogy én is kíváncsi vagyok a válaszokra. :-)
2015. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hongkongban hatalmas különbségek vannak..

Én kb. középszinten nyaraltam, tehát erről tudok nyilatkozni.

Repjegy; én Aeroflottal mentem, de gondolom mindig vannak akciók. A reptérről én transzfer busszal mentem (benne volt a szállás árában), de mehetsz metróval. Utazáshoz octopus kártya kell az ár függ mivel utazol, a villamos olcsó nagyon a metró drágább. Szinte mindenhová eljutsz metróval ha nem akkor a taxi sem vészes.

Szállás macerás, én nem akartam a belvárosban szállást, drága és kicsik. Plusz több szálloda értékelésében olvastam, hogy gondok vannak csatornázással. Igy én az új terrületeken szálltam meg. A szobák nagyok, jó az ellátás, plusz néha jó volt a medencénél ülni :)

Sok mindent néztem meg, nem tudom téged mi érdekel, de nekem tetszett a Peak, Nagy Budha, Hajókázás Star Ferryvel, kirándulás a szigetekre, Hongkong sziget, Ocean park, kirándulás Makaóra és Shenzenbe stb..

Kaja: minden van a nagyon olcsó és a luxus drágáig, te döntöd el mit szeretnél a választék hatalmas.

2015. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ


Mi is középszinten szeretnénk nyaralni.


Még annyit meg tudnál írni, hogy te hány napot töltöttél Hong Kongban?

Valamint szerinted egy normál szállásnak mi a reális ára? (legyen tiszta és legyen olyan helyen, ahonnan könnyű közlekedni tömegközlekedéssel, kb. ennyi az igényünk)

Ami nagyon érdekelne még az az üvegkabinos felvonó.


Mi egyébként úgy tervezzük, hogy először Pekingbe szeretnénk menni és utána repülnénk át Hong Kongba.

2015. okt. 30. 08:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Két hetet voltam, de szerintem kb. egy hetet min. érdemes rászánni.

A felvonó, szerintem pont a Nagy Budhához vezet, az nekem nagyon tetszett.

Ajánlom a hongkongi turizmus honlapját én annó ott találtam rengeteg infót. [link]

Szállás árat nem írok, mert gondolom már nem annyi, de ránéztem 97 Euro egy éjszaka most. De ennél jóval olcsóbban is fogsz találni, jó szállást.

2015. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!