Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Thaiföldön csekély angol...

Thaiföldön csekély angol tudással el fogok boldogulni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 4. 16:37
 1/7 anonim válasza:
100%

Mint mi?


Turista? Munkavállaló? Szökött sittes?

2016. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most voltam decemberben Thaiföldön, csekély angol nyelvtudással.

Bevallom ha a párom nem lett volna mellettem, akkor nagyon sokszor igencsak bajban vagy kínos helyzetben lettem volna.

Csekély nyelvtudással nehezen lehet boldogulni, de nem reménytelenül. Vásárlásnál, vagy egy étteremben rendelni, vagy belépőjegyeket megvenni nem gond csekély nyelvtudással sem. De szállásnál, vagy utazásnál már nem árt ha érted mit mondanak angolul és tudsz kommunikálni. Voltak helyzetek amikor bizony jól jött, hogy a párom jól tud angolul.

Én nem vagyok egy félős, de egyedül csekély angolommal tuti nem vágtam volna neki Thaiföldnek.

2016. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jogos... mint turista :)

Másodiknak, köszönöm!

2016. jan. 4. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó tanács: Ha mégis úgy döntesz, hogy elmész nyaralni Thaiföldre, akkor figyelj a segítő szándékú thai emberekre..:) Vannak akik leszólítanak nagyon kedvesen, és elmondják, hogy mit érdemes megnézni Pl: Bangkokban ha éppen ott vagy. Te ugye türelmesen hallgatod, még örülsz is, hogy kedves idegenvezető megmond mindent, persze közlöd vele, hogy a palotába akarsz menni.

Ilyenkor közlik veled, hogy

-Jaj a palota most zárva van, csak 3 óra múlva nyit meg X. ok miatt. Van térképed? Megmutatom, hova menjél etc...

Ha belebotlasz ilyen segítő szándékú emberekbe (mondom még egyszer, tényleg aranyosak, kedvesek) rögtön közöld velük, mielőtt még hosszabb mesébe kezdenének, hogy

- köszönöm nem kell segítség, hiszen ez már a 4-dik alkalom, hogy Bangkokban vagyok. Már szinte mindent láttam..

- köszönöm, de találkozom van egy jó baráttal..


Mi azt mondtuk, hogy már 5x voltunk itt.

Muszáj, mert szép kis összeggel lehúznak ha elfogadod az idegenvezetést :)

2016. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezzel mi is megjartuk, de az ékszerboltokban meg esküvői ruha, öltöny varrodaknal mindig egy határozott nemet mondtunk. A tuktuk-ozast viszont nagyon elveztuk. Visszatérve örömmel tapasztaltuk, hogy a palota megsincs zárva. :-)
2016. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 21:44


Bevallom mi is megjártuk első alkalommal. De minket egy hajókirándulásra beszéltek rá, egybe kötve egy úszó piaccal. Jó kis élmény volt, de elég drága. Még úgy is, hogy 1000 baht-ot lealkudtam. Utólag okosabb az ember ugye, és ez az út ha egyénileg csinálom fele árért megoldottam volna. De utána bárki megkörnyékezett minket, és bizony volt, hogy 1 nap 6-10x próbálták meg, mindig jött a válaszunk:

- ÓÓ mi már 5x voltunk itt, már mindent láttunk. Köszönjük, de megoldjuk..

Volt aki próbálkozott még, kicsit rámenősebben, de nemet mondtunk..

2016. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat! :)
2016. jan. 5. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!