Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mi lenne a ti döntésetek?...

Mi lenne a ti döntésetek? Elköltöznétek ezért?

Figyelt kérdés

Az élet úgy hozta, hogy apámnak a munkahelye átkerült Kínába, és azt szeretné ha kiköltöznék vele (kínaiul tudok kb haladó szinten) és vele dolgozzak a cégnél, viszont nem tudom hogy ez jó ötlet lenne-e.


Az a problémám, hogy Asperger-szindrómám van. Ha én most hirtelen átkerülnék egy idegen környezetbe, szerintem végem lenne... Viszont elég jó fizetést kapnék és ez egy biztos munkahely lenne a számomra. A másik lehetőségem pedig Németország lenne, ahol egy családi vállalkozásban dolgozhatnék a német rokonaimmal (félig német vagyok). Ott ismerős arcokkal dolgoznék, nagyon jó kapcsolatom van velük, viszont Kínában meg egyedül csak apámat ismerném, és valószínűleg eléggé kényelmetlenül érezném magam. Mégse mondok le a kínai dologról mert tudom hogy apámnak szüksége lenne a segítségemre illetve aludni is alig tudnék azzal a tudattal hogy egyedül van odakint.


Nagyon nehéz nekem ez a döntés, mert egyrészt aggódom saját magam miatt illetve apám miatt is. Ti mit tennétek a helyemben? Esetleg valami jó tanácsot tudnátok adni, vagy esetleg pár sort arról, hogy mire számíthatok egy totál idegen környezetben mint például Kína?



2016. jan. 25. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyi ezzel az Asperger-szindrómával kapcsolatban. Ha tudod hogy hogyan reagálsz bizonyos környezetekben, akkor fel tudsz rá készülni, nem? Tudatosan uralhatod a gondolataidat stb.

Szerintem menj ki, próbáld ki. Ha eltelik 2-3 hónap, és nem javulnak a dolgok, nem tudsz beilleszkedni, még mindig visszajöhetsz Németországba.

2016. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Külföldön élni senkinek sem könnyű, főleg az első napokban-hetekben.

Viszont attól, hogy Aspergeres vagy, még tudsz tudatosan felkészülni és kontrollálni bizonyos mértékig az érzéseidet.

Ismerek Aspergeres ügyvédet, akinek önálló ügyvédi irodája van, és hetente bírósági tárgyalásokon vesz részt, idegeneket (érdek)véd.

Egy másik Aspergeres, aki utazóként köt üzleteket más cégekkel, más városokban-országokban. Ő például szállodában alszik, amikor úton van.

Mindketten azt mondják, hogy nem könnyű felkészülniük, de ez a része az önálló élet lehetőségének, így érzik magukat teljes értékűnek, hogy önállóan képesek dolgozni, dönteni, élni.

Te se add fel. Az Asperger jól kezelhető - elsősorban általad, a felkészüléssel, az akaratoddal, a tudatosságoddal.

Németországban is idegen lennél a rokonaidat leszámítva. Amit el kell döntened, hogy mit szeretnél jobban: Magyarországon maradni, Apukáddal élni, vagy a Németországban a rokonokkal élni. Plusz, azt gondolom, hogy a későbbiek során még mindig változtathatsz, ha szeretnél.

Sok sikert, és drukkolok, hogy úgy legyen, úgy történjen minden, ahogy az mindenkinek a legjobb.

2016. jan. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már is egy kicsit jobban állok hozzá a kiköltözéshez. :)
2016. jan. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!